گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
دسامبر 25, 2020 کد خبر : 80721 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

خوش باوران به آمریکا یا جاهل‌اند یا خود را به جهالت زده‌اند

خوش باوران به آمریکا یا جاهل‌اند یا خود را به جهالت زده‌اند

گیلانیان : امام‌جمعه رشت با بیان اینکه امروز در جریان تحریف می‌خواهند در اذهان جا بیندازند که آمریکای بایدن بهتر از آمریکای ترامپ است، گفت: کسانی که با دیدن بدعهدی‌ها و دروغ‌گوهای آمریکا به ملت ایران هنوز به آن‌ها ایمان دارند یا جاهل بوده یا نادان و یا خود را به جهالت زده است.

آیت‌الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت در مصلا این شهر با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: سراسر زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها برنامه و درسی برای امت اسلام است و ایشان در زمانی حیات داشتند که نفاق، اختناق و بی‌بصیرتی ملموس و مشهود بود.

وی با بیان اینکه حمایت از ولایت الهی، افشای چهره نفاق و قرائت خطبه‌ای در تبیین راه صحیح  برای جوامع اسلامی سه شاخصه‌ مهم حضرت زهرا (س) است، افزود: هشتم دی یادآور خلق حماسه مردم رشت در تاریخ انقلاب است که یک روز جلوتر از مردم سایر استان‌ها علیه دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی قیام و نقشه‌های آنان را نقش برآب کردند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه اگر جریان تحریف شکست بخورد تحریم نیز شکست می‌خورد، بیان کرد: امروز اکثریت قریب به‌اتفاق مردم ایران، آمریکای بزک شده را می‌شناسند و آن را دشمن شماره یک خود می‌دانند زیرا آن‌ها همیشه به ملت‌ها دروغ گفته و این باوری است که همگان به آن معتقدند.

وی با بیان اینکه کسی با دیدن بدعهدی‌ها و دروغ‌گوهای آمریکا به ملت ایران هنوز به آن‌ها ایمان دارند یا جاهل است‌ یا نادان و یا خود را به جهالت زده، افزود: آمریکا هیچ‌گاه از دشمنی با ملت ایران و جوامع اسلامی آرام نمی‌نشیند و در ایام اخیر دست به طرح و دشمنی‌های جدید زده  و امروز تحریف را در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان اینکه امروز در جریان تحریف می‌خواهند در اذهان جا بیندازند که آمریکای بایدن بهتر از آمریکای ترامپ است، تصریح کرد: برخی‌ها در جریان تحریف همواره در حال تکرارند که رهبری دچار بیماری شده و هیئت‌رئیسه مجلس دنبال جایگزینی برای ایشان و یا اینکه ایشان سفارش کردند که فرزندش را جایگزین کنند این‌ها را در جنگ رسانه‌ای به‌دروغ آن‌قدر تکرار می‌کنند تا آن را در اذهان جا بیندازند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه دشمن، سخت در تلاش است تا نارضایتی، ناامیدی و اعتماد کاذب به دشمن را در اذهان جا بیندازند، بیان کرد: برخی از رسانه‌های داخلی هم‌نوا با بدخواهان این نظام در خارج از کشور، همان نوایی را سر دادند که  دشمن بیان کرده بود به‌طوری‌که خود دشمن هم تعجب می‌کرد که چنین سخنی  از برخی‌ها در داخل کشور برخیزد.

فلاحتی با اشاره به مفاد بودجه ۱۴۰۰ گفت: از نمایندگان مردم می‌خواهیم که این بودجه را اصلاح کنند چراکه نظام بودجه کشور بیمار بوده و ده‌ها اشکال و شبهه دارد که هرکدام آسیب‌زا و خطرآفرین است لذا از نمایندگان مردم می‌خواهیم که با دقت آن را بررسی کنند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور است، گفت: محاکم کیفری فقط دنبال یک مغازه کوچک یا یک روستایی می‌روند و نمایندگان باید تلاش کنند تا دولت آینده گرفتار آسیب‌های ناشی از نوسانات بود که در کشور نشود.

وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی بیان کرد: خود صیانتی و خود مراقبتی امروز در روانشناسی مطرح است اما پیامبر عظیم الشأن اسلام نیز از مراقبت خود و  چشمان خود از بدی‌ها و پلشتی‌ها سخن گفته که اگر به‌درستی به آن توجه شود  انسان را به آرامش می‌رساند.

فلاحتی با بیان اینکه شبکه‌های رسانه‌ای معاند از ابزارها برای دست‌خوش قرار دادن حوادث استفاده می‌کنند، افزود: دشمن با توسل به شهوت چشم درصدد ناآرام کردن ذهن و فکر جوانان کشور و دشمنی با ماست که همواره ملت بصیر ایران اسلامی نقشه‌های آنان را نقش بر آب کردند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به سالروز میلاد حضرت مسیح علیه‌السلام گفت: حضرت عیسی (ع) در سخنی  فرمودند با کسانی نشست‌وبرخاست کنید که نگاه به او، شما را به یاد خدا انداخته و سخن او بر دانشتان بیفزاید و عملش  شما را به جهان آخرت ترغیب کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت