گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
می 29, 2018 کد خبر : 67181 خبر ها

خیران آستارا برای آزادی زندانیان ۶۵۰میلیون ریال کمک کردند

خیران آستارا برای آزادی زندانیان ۶۵۰میلیون ریال کمک کردند

گیلانیان : رئیس اداره زندان آستارا از کمک ۶۵۰ میلیون ریالی خیران و نیکوکاران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در جشن گلریزان این شهرستان خبر داد.

مهران شکاری شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان ستاد دیه در هتل اسپیناس آستارا با اشاره به اینکه کمک های خیران به صورت نقدی، چک و تعهدی است، افزود: ۹۴ نفر در آستارا به اتهام جرائم غیرعمد نظیر ناتوانی در پرداخت نفقه، مهریه، هزینه تصادف رانندگی و قتل غیرعمد زندانی هستند و برای آزادی آنها به ۸۶ میلیارد و ۸۴۲ میلیون و ۶۶۹ هزار ریال نیاز است.

وی اظهار کرد: در جشن گلریزان سال گذشته با جمع آوری ۳۷۵ میلیون ریال، ۱۹ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند و ۱۷ نفر آنها به دلیل مسائل مالی و ۲ نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه زندانی بودند.

رئیس دادگستری آستارا نیز در این جشن گفت: سال گذشته ستاد دیه این شهرستان ۱۱۷ نفر از محکومان مالی و جرائم غیرعمد را با پرداخت ۱۰۷ میلیارد ریال آزاد کرد و آزادی ۱۹ نفر آنها از محل کمک های جشن گلریزان بود.

احمد عبادی افزود: نیکوکاران با کمک به آزادی زندانیان غیرعمد از تبعات منفی و اجتماعی زندانی شدن افراد می کاهند و خیران آستارا از دیرباز در حمایت از ایتام، کمک به نیازمندان و آزادی زندانیان آبرومند فعال بوده اند.

فرماندار آستارا نیز در این آئین بیان کرد: حس خیرخواهانه و نوعدوستی در فرهنگ ایران اسلامی جاری است و آزادی هر زندانی، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی می کاهد.

یونس رنجکش ادامه داد: از ۲۶ زن زندانی در زندان های گیلان، یک نفر در زندان آستاراست و امیدواریم خیران برای آزادی آنها که به طور عمده به علت مشکلات مالی در حبس هستند، همت کنند.

امام جمعه آستارا نیز گفت: نیکوکاران با کمک به همنوعان خود، سعادت خویش را در دنیا و آخرت رقم می زنند و زندانیان آبرومند، برای بازگشت به آغوش خانواده های خود، به دست خیران چشم امید دوخته اند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا از خیرانی که به دستگیری از زندانیان آبرومند متعهد شده اند، خواست با عمل به تعهدات خود، ستاد دیه را در آزادی زندانیان کمک کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی