گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 21, 2015 کد خبر : 44241 خبر ها

خیران برای رفع نگرانی های اجتماعی به کمک بیماران بیایند

خیران برای رفع نگرانی های اجتماعی به کمک بیماران بیایند

گیلانیان : سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر کمیته حمایت از بیماران خاص گیلان، با اشاره به چالش ها و مشکلات اجتماعی شیوع بیماری ها بویژه بیماری های خاص و سرطانی، از خیران استان خواست تا به کمک بیماران خاص بشتابند.

یونس رنجکش روز دوشنبه در کمیته حمایت از بیماران خاص استان گیلان اظهار کرد: ارائه خدمات مختلف درمانی و اجتماعی از سوی افراد خیر و کمک های آنان در حمایت از بیماران نیازمند، نقش مهمی در درمان روحی و جسمی آنان دارد.

وی اضافه کرد: دولت با تمامی توان و امکاناتی که دارد در راستای حمایت از بیماران، اقدامات شایسته ای انجام داده شود و در مسیر طرح تحول سلامت جامعه، گام های خوبی برداشته اما به تنهایی قادر به ارائه خدمات به همه بیماران و نیازمندان نیست بلکه در این میان باید افراد نیکوکار و خیر نیز به دولت در پیشبرد اهداف حفظ سلامت عمومی جامعه کمک کنند.

دبیر کمیته حمایت از بیماران خاص استان گیلان افزود: به دلیل ماشینی و مدرن شدن زندگی، شاهد بروز انواع بیماری های نوظهور هستیم و سوء پیشگیری از مهمترین اقدامات در راستای حفظ سلامت عمومی است و از سوی دیگر درمان ها نیز باید بموقع انجام شود که هر دو این اقدام ها، نیازمند شکل گیری باور عمومی و فرهنگ سازی بین مردم و همچنین همراهی های عمومی و همدردی است.

رنجکش ادامه داد: در کنار درمان بیماران، یکی از چالش های مهم اجتماعی آسیب های ناشی از هزینه های بالای درمان و از کار افتادگی و کاهش امید به زندگی بین بیماران است که این مشکلات باید از طریق سازمان های مردم نهاد، خیران و واقفان برطرف شود.

وی به نقش اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان در این زمینه اشاره کرد و خواستار هدایت واقفان در کنار سایر خدماتی که دارند به سمت کمک به بخش درمان و ایجاد بستر های درمانی جامعه شد.

رنجکش گفت: باید در این زمینه بین واقفین فرهنگ سازی شود و آنان خدمت به بیماران و آسیب دیدگان اجتماعی را نیز حرکتی صواب در سیر وقف بدانند.

در این جلسه ضمن گزارش سازمان های مربوطه در زمینه اقدامات لازم برای خدمات دهی به بیماران خاص، در خصوص رسیدگی به برخی مشکلات و تامین نیازمندی های استان در این بخش بحث و تبادل نظر و تصمیم هایی اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد