گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژانویه 22, 2020 کد خبر : 76884 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

محمد حسین قربانی :

داروخانه‌های کشور برای نجات از ورشکستگی نیازمند کمک دولت هستند

داروخانه‌های کشور برای نجات از ورشکستگی نیازمند کمک دولت هستند

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: داروخانه‌های کشور با کوهی از طلب‌های وصول نشده خود از بیمه‌ها‌ مواجه هستند و برای نجات از ورشکستگی به حمایت جدی‌تر دولت و وزارت بهداشت نیاز دارند.

محمد حسین قربانی در واکنش به انتشار خبری از سوی رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران مبنی بر اینکه دولتمردان بدانند داروخانه‌ها در حال ورشکستگی هستند اظهار داشت: دولت و وزارت بهداشت برای نجات داروخانه‌ها از حالت ورشکستگی باید اقدامات عاجلی انجام دهند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از برداشت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری در اواخر سال ۹۷ سخن گفت و افزود: مقرر بود این منابع در اختیار وزارت بهداشت و بیمه‌ها گذاشته شود تا پس از افتتاح یک حساب ویژه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار صنعت داروسازی کشور قرار گیرد.

قربانی با بیان اینکه تمام سهم اعتباراتی که برای حل و فصل مشکلات داروخانه‌ها و انجمن داروسازان ایران در نظر گرفته شده بود در اختیارشان قرار نگرفت عنوان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با توجه به چالش‌هایی که دچار آن هستند مقداری از اعتبارات سهمیه‌ای صنعت داروسازان را برای پرداخت بدهی‌های خودشان هزینه کردند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش مشکلات داروخانه‌ها را عدم تخصیص تمام و کمال اعتبارات سهمیه‌ای آنان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی دانست و گفت: دغدغه‌ای که انجمن داروسازان ایران در مورد انباشت طلب‌های داروخانه‌ها از بیمه‌ها اعلام کرده است به جا و درست بوده و باید برای رفع آن چاره‌ای اندیشید.

وی در پاسخ به این پرسش که مجلس و خاصه کمیسیون بهداشت و درمان برای خروج داروخانه‌های کشور از حالت ورشکستگی چه اقدامی انجام داده است تصریح کرد: برای چاره‌اندیشی این مشکل چند روز قبل جلسه‌ای در کمیسیون بهداشت مجلس با حضور معاونان وزارت بهداشت، بیمه‌ها، تأمین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأمین حداقل بخشی از مطالبات انجمن داروسازان کشور را از سوی دولت لازم و ضروری اعلام کرد و بیان داشت: در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس که اعضاء شرکت کننده در آن معرفی شد قرار است برای کاهش دغدغه و نگرانی داروخانه‌های کشور هر چه سریع‌تر تصمیمیاتی اتخاذ شود.

قربانی موضوع افزایش حجم مطالبات جامعه داروخانه‌داران کشور از بیمه‌ها در چند ساله اخیر را مشکلی بزرگ در حوزه بهداشت و درمان تلقی کرد و ابراز داشت: انباشتگی زایدالوصف مطالبات داروخانه‌ها از بیمه‌ها موجبات نگرانی شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران شده که البته این نگرانی کاملاً به حق و به‌جا است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی