گیلانیان
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ Monday, 25 May , 2020
مارس 8, 2019 کد خبر : 72369 دسته‌بندی نشده

وزیر بهداشت :

داروهایی که امکان تولید آن ها در کشور است از خارج وارد نخواهد شد

داروهایی که امکان تولید آن ها در کشور است از خارج وارد نخواهد شد

گیلانیان : وزیر بهداشت با اشاره به حمایت دولت از تولید کننده داخلی گفت: در صدد هستیم تا داروهایی که امکان تولید آن ها در کشور است از خارج وارد نشود.

سعید نمکی در راستای سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان، در جلسه شورای اداری شهرستان لنگرود، سرمایه های انسانی کشور را برای پشت سر گذاشتن بحران های کنونی، حایز اهمیت دانست و افزود: وظیفه ملت و دولت در پیروی از آرمان های ارزشمند شهدا، استقامت و پایداری در مقابل هجمه های ظالمانه  دشمنان  است و قطعا گذر از این ایام، جز با مقاومت، رشادت و صبوری میسر نمی باشد.

وزیر بهداشت، طرح تحول نظام سلامت را از طرح های موفق دولت تدبیر و امید بر شمرد و افزود: این طرح در کاهش فشار هزینه های کمر شکن از جیب مردم و توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان بسیار موثر بوده  است و این طرح، با توجه به اهداف عالی آن، قطعاً به جدیت ادامه خواهد یافت.

وی  با بیان این  که سیاست وزارت بهداشت، حداکثر دسترسی با استفاده از حداقل منابع موجود است، خاطرنشان کرد: حوزه بهداشتی مقدم بر درمان است. در این زمینه درمان سرپایی نیز نسبت به درمان بستری ارجحیت دارد.

نمکی با اشاره به شیوع بیماری های غیر واگیر در جهان و ایران، از بیماری فشار خون به عنوان قاتل خاموش یاد کرد و افزود: سرطان، دیابت، حوادث جاده ای، شیوه غلط زندگی و  بیماری های قلبی و عروقی نیز  از عوامل اصلی مرگ و میر در جامعه هستند. در این زمینه،  وزارت بهداشت توجه ویژه به پیشگیری از بیماری های غیر واگیر دارد.  تحقق این امر نیازمند مشارکت بین بخشی و  ارتقای سواد سلامت جامعه و تشخیص زودهنگام این بیماری ها است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در ۲۸ سال پیش، کشور ایران در بین ۲۳ کشور شرق مدیترانه، در بحث پیشگیری مقام اول را دارا بود و تمامی کودکان در مقابل بیماری های واگیر دار واکسینه شدند.

وی افزود: امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی اگر به بحث پیشگیری توجه نشود در آینده شاهد انواع سرطان ها و بیمای های قلبی عروقی خواهیم بود.

وی با اشاره به این که در شرایط کم آبی، استان گیلان بیشترین آسیب را خواهد دید، خواستار توجه بیشتر مسوولین به کشاورزان و محیط زیست این استان شد.

نمکی از توسعه بی رویه  آموزش عالی به عنوان یکی از معضلات کشور در گذشته یاد کرد و گفت: آموزش باید بر اساس نیاز سنجی جامعه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: دولت از شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری حمایت می کند و در این راستا ۷۰ درصد بودجه پارک های علمی و فناوری برای سال ۹۸ افزایش یافته است. زیرا این واحدها می توانند با تولید دانش،  گره ای از کار مردم بگشایند.

وی با اشاره به حمایت دولت از تولید کننده داخلی گفت: در صدد هستیم تا داروهایی که امکان تولید آن ها در کشور است از خارج وارد نشود.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ارتقای سلامت در استان، برای بهبود زیرساخت های آموزشی، بهداشتی و درمانی در گیلان قول مساعد داد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی