گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 9, 2014 کد خبر : 29620 خبر ها

وزیر کشور :

داعش برای تجاوز به ایران برنامه دارد

داعش برای تجاوز به ایران برنامه دارد

گیلانیان به گزارش فرارو : وزیر کشور تصریح کرد: عده‌ای از اتباع افغانستان و پاکستان قصد داشتند برای پیوستن به داعش در عراق از کشور ما عبور کنند که ما مانع عبور آنها شده و چندین نفر را نیز در این زمینه بازداشت کردیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور که صبح امروز (دوشنبه)در وزارت کشور برگزار شد با اشاره به این‌که ما موردی درباره سربازگیری داعش در داخل کشورمان نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: مردم در مناطق مرزی و نیروهای امنیتی از هوشیاری کاملی برخوردارند و ما بر مرزها مسلط هستیم.

وی خاطرنشان کرد که وضعیت داعش در عراق به نحوی است که هر روز از مواضع خود عقب‌نشینی می‌کند.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحرکات داعش در مرزهای کشورمان، اظهار کرد: این گروه برنامه‌های وسیعی دارد و طبق اسناد ما آنها برنامه برای تجاوز به کشور ما و سایر کشورها را دارند، اما ایران قدرتمندتر از آن است که یک گروه کوچک بخواهد به ‌آن تجاوز کند.

رحمانی فضلی درباره آخرین وضعیت دانایی فر نیز گفت: ما اطلاع جدیدی در این باره نداریم، اما فعالیت دیپلماتیک و امنیتی را انجام می‌دهیم. با استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران توطئه‌های دشمنان در چندین گروگان‌گیری دفع شده و همچنین فردی به نام عبدالرئوف کشته و دارودسته وی نیز به دلیل اختلافات داخلی خود و توانایی جمهوری اسلامی ایران در حفاظت از مرزهای کشور از بین رفته است.

وزیر کشور درباره کارگروه متشکل از احزاب، وزارت کشور و مجلس برای ساماندهی فعالیت خانه احزاب، گفت: این جلسات برگزار شده و از گروه‌های مختلفی برای ساماندهی فعالیت احزاب دعوت شده است.

وی در ادامه با بیان این‌که وزارت کشور آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس را دارد، خاطرنشان کرد: ما در این رابطه نظر شورای نگهبان را می‌خواهیم و اگر آنها آمادگی داشته باشند ما هم آماده همکاری هستیم.

رحمانی فضلی در پاسخ به پرسشی درباره کارگروه شوراها و شهرداری‌ها در وزارت کشور، گفت: ما در وزارت کشور به دنبال بازنگری قوانین شوراها هستیم، زیرا شوراها کاستی‌هایی دارند که باید آنها را با قوانین جدید تکمیل کنیم. در همین رابطه کارگروه شوراها و شهرداری‌ها در وزارت کشور تشکیل شده است.

وزیر کشور درباره دستاوردهای سفر هیأت دولت به مشهد نیز گفت: در این سفر تصمیماتی درباره حاشیه‌نشینی، کمربند سبز، حمل و نقل و آب مشهد گرفته شد و قرار شد در طول سه سال با اختصاص بودجه رودخانه کشف‌رود ساماندهی شده و راه‌آهن تهران – مشهد برقی شده و راه‌آهن گرگان – مشهد نیز احداث شود.

وی در پایان درباره دلیل برگزاری نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور گفت: ما هر چند ماه چنین جلساتی را برگزار می‌کنیم تا آخرین وضعیت سیاسی امنیتی کشور را بررسی کرده و سیاست‌های وزارت کشور را به استانداری‌ها ابلاغ کنیم.

رحمانی فضلی در پایان با بیان این‌که در این جلسه وضعیت مرزهای شرقی و غربی کشور مورد بررسی قرار گرفت، افزود: ما برای تأمین امینت مرزهای کشور آمادگی لازم داریم اما لازم بود با معاونان امنیتی سیاسی استانداری‌ها شرایط این مناطق را بررسی کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی