گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان :

دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۳۳۰ میلیارد تومان بدهکار است

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان میزان بدهی این دانشگاه را ۳۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این که می‌گویند این دانشگاه بدهکارترین دانشگاه کشور است به‌دلیل میزان بدهی آن نیست بلکه به دلیل وجود ۶۵ میلیارد تومان تراز منفی است.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک ظهر امروز در نشست بررسی مسائل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در رشت اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۱۵ هزار پرسنل دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۶ بیمارستان در سطح استان است عنوان داشت: ۹۶ مرکز جامع روستایی و ۹۴ مرکز جامع شهری از دیگر بخش‌های دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان است.

یوسف‌زاده چابک با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۹۶۰ خانه بهداشت در سطح استان است تصریح کرد: این دانشگاه دارای ۵ هزار دانشجو است که در ۱۷ رشته تخصصی و ۳ رشته فوق تخصصی مشغول تحصیل هستند.

وی فرسوده بودن بیمارستان‌های استان گیلان را یکی از چالش های پیش روی دانشگاه علوم پزشکی این استان دانست و ابراز داشت: حدود ۵۰ تا ۶۰ سال است که هیچ بیمارستانی در رشت ساخته نشده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان با انتقاد از عدم وجود بیمارستان جامع در شهر رشت خاطرنشان کرد: این دانشگاه دارای ۵ هزار نیروی قراردادی است که سبب می‌شود ماهانه ۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوقشان از درآمدهای دانشگاه هزینه شود.

وی با اشاره به انباشته شدن بدهی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال ۹۱ ابراز داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این دانشگاه از سال ۹۵ شاهد بهبود این شرایط است تا جایی که تراز مالی دانشگاه به مثبت ۴۰ میلیارد تومان و گردش مالی دانشگاه به مرز هزار میلیارد رسیده است.

یوسف‌زاده چابک اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته اقدامات لازم برای تدوین یک برنامه ۱۰ ساله برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده بود که این تلاش سبب شد تا نقشه راه این دانشگاه بر اساس الگوهای ویژه مدیریتی تدوین شود.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان با اعلام اینکه تمام زباله‌های عفونی استان گیلان در سال گذشته امحا شدند تاکید کرد: تمام بیمارستان‌های استان گیلان در حال حاضر دارای دستگاه امحای زباله هستند.

یوسف زاده چابک با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۱۰ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه نانو‌تکنولوژی و گیاهان دارویی است ابراز داشت: بهبود سبک زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از اقدامات این دانشگاه در حوزه بهداشت است.

وی میزان بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را ۳۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این که می‌گویند این دانشگاه بدهکارترین دانشگاه کشور است به‌دلیل میزان بدهی آن نیست بلکه به دلیل وجود ۶۵ میلیارد تومان تراز منفی است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان با اشاره به نامناسب بودن شرایط بودجه در سال ۹۵ و ۹۶ نسبت به سال ۹۴ خاطرنشان کرد: قرار بود با کمک نمایندگان مجلس ۶۰ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارائه شود اما تنها ۱۵ میلیارد آن محقق شد.

یوسف‌زاده چابک میزان منابع جاری دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان در سال ۹۵ را ۶۵ میلیارد تومان مطرح کرد و ابراز داشت: کل بودجه این دانشگاه در سال ۹۵، ۳۷۰ میلیارد تومان بود که ۴۰ میلیارد آن بابت بدهی‌های دانشگاه پرداخت شد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار