گیلانیان
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ Friday, 18 October , 2019
خرداد ۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 67200 خبر ها گفت و گو

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان در ۵ جلد منتشر می‌شود‌

دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان در ۵ جلد منتشر می‌شود‌

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: تلاش است تا تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان در طول برنامه توسعه ششم به اتمام برسد و در گام نخست این دانش‌نامه در ۵ جلد منتشر می‌شود.

رسول جلایی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات راهبردی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مقوله پژوهش و آموزش است اظهار داشت: تدوین دانش‌نامه جنگ یکی از ماموریت‌های اساسی این بنیاد است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه هدف این بنیاد از تهیه دانش‌نامه دفاع مقدس استان گیلان تدوین تاریخ جنگ در استان گیلان است گفت: این دانش‌نامه در استان گیلان با چند مولفه متفاوت از سایر اقدامات فرهنگی انجام شده در خصوص جنگ، تدوین می‌شود.

جلایی با تاکید بر اینکه دانش‌نامه دفاع مقدس استان گیلان کتابی مرجع، مستند و جامع با ساختاری علمی است خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس استان گیلان از اواخر سال ۹۵ در گیلان آغاز شده و به منظور انجام صحیح این فرآیند یک شورای علمی و برنامه‌ریزی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه شورای علمی و برنامه‌ریزی دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان متشکل از افراد توانمند دانشگاهی و رزمندگان برجسته دوران دفاع مقدس است افزود: دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان در سه موضوع اساسی شهدا و اشخاص، عملیات و اماکن نظامی و مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه دانش‌نامه‌ دفاع مقدس گیلان‌ تمامی شهدای استان را در بر نمی‌گیرد و تنها به شهدایی با درجات فرماندهان گروهان به بالا پرداخته می‌شود تاکید کرد: بیش از هزار مدخل برای تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان تهیه شده بود.

جلایی با تاکید بر اینکه با بررسی و کارشناسی‌های دقیق از تعداد مذکور نزدیک به ۷۰۰ مدخل در این دانش‌نامه تدوین می‌شود تصریح کرد: مرحله دوم تدوین مداخل مذکور تهیه پرونده علمی و منابع مختلف نظیر عکس، فیلم، کتاب و مستند در خصوص شهید مورد نظر است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به اینکه تلاش است در طول برنامه ششم توسعه کار تهیه و تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس استان گیلان به اتمام برسد خاطرنشان کرد: دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان در گام‌ نخست در ۵ جلد منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تهیه دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان از توانمندی‌های دانشگاه گیلان و پژوهشگاه گیلان‌‌شناسی استفاده می‌شود و دبیرخانه تدوین این دانش‌نامه در پژوهشگاه گیلان شناسی مستقر است تاکید کرد: تهیه و تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان ساختاری علمی دارد.

جلایی با تاکید بر اینکه تهیه و تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان برای استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است خاطرنشان کرد: هدف از تدوین این کتاب ایجاد منبع و مرجعی معتبر و موثق برای پژوهشگران و محققان آینده است./ منبع ک تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz