گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
مرداد ۲۴, ۱۳۹۵ کد خبر : 51342 خبر ها

دبیرخانه مشترک حمل و نقل دریایی و بندری زنجان و گیلان راه‌اندازی می‌شود

دبیرخانه مشترک حمل و نقل دریایی و بندری زنجان و گیلان راه‌اندازی می‌شود

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان پیشنهاد ایجاد دبیرخانه مشترک حمل ونقل دریایی و بندری با همکاری ذی نفعان بین دو استان زنجان و گیلان را داد و گفت: امیدواریم این مباحث به صورت جدی مورد توجه طرفین قرار گیرد.

حسین چراغی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان اظهار داشت: با اتفاقات سیاسی رخ داده در سطح منطقه شاهد برخی تصمیم‌گیریها بوده‌ایم که آثار آن همچنان قابل مشاهده است.

وی با اشاره به تصمیمات قاطع روسیه در قبال ترکیه به دنبال بالا گرفتن درگیری‌های سیاسی بین دو کشور عنوان کرد: پیش بینی می‌شود این تحریم‌های روسیه که همچنان ادامه دارد تا چند سال آینده به قوت خود باقی بماند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تاکید بر لزوم بهره بردن از تمامی فرصت‌های تجاری ابراز کرد: ما باید به منظور بهره مندی از بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای حاشیه دریای خزر نهایت بهره را برده و برای ورود به این بازارها تلاش جدی کنیم.

وی با اشاره به وجود تقاضا در روسیه در مورد بازار نامتعادل عرضه و تقاضای موجود در کشور خاطرنشان کرد: هنر این است که تعادل لازم بین بازار عرضه و تقاضا که نیازمند فراهم آوردن زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری است را ایجاد کنیم.

چراغی با اشاره به سهم دریا در حمل و نقل کالاهای تجاری تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل‌های سطح کشور از طریق دریا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به حداقل رساندن زمان صادرات و توجه به کیفیت محصول تولیدی از جمله موارد مورد تاکید سازمان بنادر و دریانوردی است، خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا به بهترین نحو و ارزانترین نرخ حمل و نقل یعنی حمل و نقل کانتینری که زیرساخت‌های آن در بندرانزلی فراهم شده است ایجاد شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: سعی می‌شود تا برای سال‌های آتی ظرفیت تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بندرانزلی را از ۱۱ میلیون تن به ۱۷ میلیون تن در سال برسانیم.

وی پیشنهاد ایجاد دبیرخانه مشترک حمل ونقل دریایی و بندری با همکاری ذی نفعان بین دو استان زنجان و گیلان را داد و گفت: امیدواریم این مباحث به صورت جدی مورد توجه طرفین قرار گیرد.

چراغی از اپراتورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خواست تا به منظور توسعه صادرات از پایانه صادرات استان زنجان بازدید کنند و تفاهم نامه‌های ذیربط را منعقد کرده و شرایط حضور در عرصه‌های بین‌المللی را مهیا کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بندرانزلی جزو مناطق آزاد به شمار می‌رود ضروری است تا یکسری معافیت‌های مالیاتی و معافیت ارزش افزوده به فعالان اقتصادی ارائه شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گردشگری دریایی را از رسالت‌های سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد و افزود: معتقدیم در کنار توجه به رشد و توسعه صادرات باید زیرساختهای توسعه گردشگری را فراهم کرد.

وی با اشاره به ورود حدود ۷ میلیون مسافر در سال به استان گیلان افزود: امیدواریم این مهم مورد توجه مسولان کشوری قرار گیرد.

چراغی علت متناسب نبودن صادرات و واردات را عدم برنامه‌ریزی دقیق مسئولان اعلام کرد و گفت: متاسفانه بازارهای صادراتی به خوبی از سوی مسئولان ذیربط شناسایی نشده است.

وی با بیان اینکه ارائه مشوق‌های تعرفه‌ای می‌تواند در حوزه صادرات تاثیرگذار باشد، اعطای تسهیلات اسنادی و گمرکی را در این بخش موثر دانست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند