گیلانیان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 18 February , 2019
دی ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 71397 دسته‌بندی نشده

مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان:

دخالت شوراها در امور اجرایی شهرداری‌ها بی‌نظمی ایجاد می‌کند

دخالت شوراها در امور اجرایی شهرداری‌ها بی‌نظمی ایجاد می‌کند

گیلانیان : مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان خطاب به اعضای شوراهای اسلامی برای پرهیز از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها گفت: دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

هوشنگ عباسقلی زاده ظهر امروز در مراسم معارفه شهردار جدید شهر رودسر در سالن شهید آوینی اداره ارشاد این شهر اظهار کرد: کار در امور شهری عشق و علاقه می‌خواهد که اگر این عشق و علاقه وجود داشته باشد مشکلات مسیر تا رسیدن نتیجه موردنظر آسان خواهد شد.

وی بر ضرورت جلب اعتماد و مشارکت عمومی برای رسیدن به اهداف سازمانی شهرداری‌ها تأکید کرد و افزود: تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی شهرداری‌ها می‌تواند در توسعه شهرها تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور در خصوص مقوله تدوین برنامه‌های راهبردی و مشارکت مردم جدی است تصریح کرد: با تهیه نقشه‌های محله بندی بهتر می‌توان مردم را در تصمیم سازی‌ها مشارکت داد و درنتیجه با در اختیار گذاشتن برخی تصمیمات به محلات، محلات قدیمی و تاریخی شهرها زنده نگه‌داشته می‌شوند.

مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان شهرداری‌ها را نهاد غیردولتی خواند که منابع مالی آن از طریق مردم تأمین می‌شود و گفت: باید تلاش کنیم تا منابع مالی‌مان از طریق مردم تقویت و با اجرای پروژه‌های ماندگار منابع درآمدی پایداری برای شهرداری‌ها تعریف کنیم.

وی تربیت نیروی انسانی قوی در شهرداری‌ها را نتیجه سال‌ها تلاش دانست و بیان کرد: باید تلاش کرد با تغییر مدیریت شهرداری‌ها نیروهای انسانی که برایشان هزینه شده حفظ و باسلیقه‌ای عمل کردن آن‌ها را به‌راحتی از دست ندهیم.

عباسقلی زاده خطاب به اعضای شوراهای اسلامی برای پرهیز از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها تأکید کرد: دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند اگر شوراها تمام سلایق خود را در قالب بودجه به شهرداری‌ها تقدیم کنند بهتر نتیجه می‌گیرند و با حمایت از مدیریت شهری به وظایف نظارتی خود عمل کنند.

وی بحث تنظیم مالی شهرداری‌ها را مهم و تعهدآور خواند و تصریح کرد: بهتر است از ابتدا بودجه خوب تنظیم شود تا بودجه مدنظر تحقق پیدا کند در سال گذشته بی‌نظمی‌هایی داشتیم که نشان می‌دهد مدیریت شهری تمرکز کافی برای پیشبرد کارها نداشت و دلیلی ندارد وقتی بودجه تحقق پیدا کرد حقوق پرسنل پرداخت نشود.

مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان با اشاره به پسماند و تولید زباله در استان به‌ویژه در رودسر افزود: تلاش شهرداری‌ها برای کاهش تولید زباله باشد و با آگاهی و آموزش دادن شهروندان در خصوص مسائل و معضلات زیستی زباله آن‌ها در امر تفکیک زباله از مبدأ و کاهش تولید زباله مشارکت داد.

وی بر ضرورت هماهنگی بین شوراها و شهرداری‌ها به‌عنوان یک نیاز واقعی تأکید کرد و گفت: با هماهنگی‌ها و احترام متقابل مسؤولیت‌ها درست و خدمات شهری ارتقا یافته درنتیجه موجب نشاط اجتماعی می‌شود.

به گزارش فارس در پایان این مراسم رضا زنده‌دل با حکم استاندار به‌عنوان شهردار جدید رودسر معرفی و از زحمات چهارماهه سید مهدی حسینی به‌عنوان سرپرست این شهرداری قدردانی شد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد