گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 2, 2014 کد خبر : 30208 خبر ها

(دخل) روستاییان گیلان به (خرج)شان نمی‌رسد

(دخل) روستاییان گیلان به (خرج)شان نمی‌رسد

گیلانیان : حسنی پور ، سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری گیلان در همایش توسعه روستایی گیلان که با حضور دکتر رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: روستا از واژه رستم به معنی روییدن می‌آید و دولت تصمیم دارد تا روستاها به عنوان واحدهای تولیدی فعال‌تر شوند. ما روستا را محور توسعه می‌دانیم و روستاها می‌توانند در اجرای اقتصاد مقاومتی نقش محوری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت درصدد بهبود زندگی روستاییان است، ادامه داد: مهاجرت روستاییان به شهرها همچنان ادامه دارد و با تئوری پردازی و سیاستگذاری و برنامه ریزی که اصول سه گانه توسعه است باید روند مهاجرت‌ها را معکوس کنیم. البته نباید حضور شهری‌ها در روستاها فقط به روزهای تعطیل محدود باشد بلکه هدف ما از مهاجرت شهری‌ها به روستا ارتقای تولید و اشتغال در روستاهاست.

حسنی پور تاکید کرد: نشاط و پویایی در روستاها باعث ماندگاری جوانان روستایی می‌شود و تحقق نشاط بستگی به کافی بودن درآمدهای کشاورزان برای تامین هزینه‌های خانوارشان دارد. آمارها نشان می‌دهد دخل روستاییان گیلانی از خرجشان کمتر است. باید برای کاهش حاشیه نشینی روستاییان به شهرها بین دخل و خرج روستاییان گیلان تناسب ایجاد کرد.

وی گفت: امروزه دهیاران نقش موثری در ارتقای درآمد روستاییان دارند. شاهد هستیم با پیشنهادهای خوبی که از سوی برخی دهیاران در روستاها می‌شود تصمیمات مناسبی در روستاها گرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی