گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آگوست 6, 2014 کد خبر : 28786 خبر ها

درآمد گمرکات گیلان ۵۳ درصد افزایش یافت

درآمد گمرکات گیلان ۵۳ درصد افزایش یافت

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی از رشد ۵۳ درصدی درآمد این نهاد در چهار ماه ابتدای امسال خبر داد.

ˈ پرویز تقوی ˈ طی نشستی اظهار کرد: در این مدت گمرکات گیلان موفق به واریز بالغ بر یکهزار و ۳۸۷ میلیارد ریال درآمد به حساب خزانه دولت شد .

وی خاطرنشان کرد : طی این مدت حدود ۱۶۴ میلیون دلار کالای غیر نفتی به وزن ۵۸۱ هزار تن از گمرکات گیلان ( انزلی ، آستارا و حسن رود ) صادر شد که این مقدار از نظر وزنی ۲۷ درصد افزایش داشت .

وی تصریح کرد : ۲۷۸ هزار و ۷۱۰ تن از این میزان کالا از گمرک انزلی ، ۳۰۲ هزار ۳۲۴ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر شده است .

تقوی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی ، محصولات معدنی و مصنوعات آن ، محصولات صنایع شیمیایی عنوان و خاطرنشان کرد : این کالاها به بیش از ۳۰ کشور دنیا صادر شده است .

ناظر گمرکات گیلان و مدیر کل گمرک انزلی یادآور شد: صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور روسیه ، آذربایجان ، عراق انجام می شود.

وی گفت: در چهارماه امسال بالغ بر ۶۷۰ هزار و ۱۱۸ تن کالا به ارزش ۴۳۹ میلیون و ۸۶۰ هزار دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۲۷ درصد و از لحاظ ارزشی شش درصد افزایش نشان می دهد .

تقوی تصریح کرد: ۶۶ درصد وزنی و ۷۱ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات آن تشکیل می دهد .

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان از فدراسیون روسیه ، قبرس ، امارات متحده عربی و اتریش است ./منبع : روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی