گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
ژوئن 28, 2020 کد خبر : 79009 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

درب بانک‌ها به روی کارآفرینان باز باشد / ادبیات و گفتمان همه برای توسعه گیلان یکسان باشد

درب بانک‌ها به روی کارآفرینان باز باشد / ادبیات و گفتمان همه برای توسعه گیلان یکسان باشد

گیلانیان : استاندار گیلان با تصریح اینکه باید ادبیات و گفتمان همه برای توسعه استان یکسان باشد، تأکید کرد: لازم است درب بانک‌ها به روی کارآفرینان و صاحبان صنایع ، باز باشد و از آنان در جهت تحقق آبادانی و تعالی استان، با آغوشی گشاده استقبال کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای هماهنگی امور بانک های استان که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل هماهنگی اقتصادی استانداری و رئیس سازمان صمت استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: تولید ، ارزش افزوده و اشتغال در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده؛ بیش از گذشته اهمیت دارد.

وی بر لزوم یکسان سازی ادبیات و گفتمان فعالان اقتصادی برای توسعه کشور تاکید کرد و افزود: رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته؛ فعالیت موثر و توجه به کارآفرینان، فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و تولیدکنندگان است.

وی حمایت از کارآفرینان، صاحبان صنایع و سرمایه گذاران برای مشارکت در توسعه کشور و ایجاد اشتغال پایدار را مورد تأکید قرار دارد و ادامه داد: در راستای تحقق اهداف ترسیم شده کشور، منویات رهبری و تدابیر رییس جمهوری برای همراهی همه بانک ها در جهت توسعه اقتصادی و انجام فعالیت های اشتغال‌زا ، باید تلاشی مضاعف صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان بانک ها را سکاندار کشتی تولید دانست و به گلایه مندی و انتظارات صنعت گران و صاحبان مشاغل استان از سیستم بانکی اشاره و خاطرنشان کرد: بدیهی است برای خروج از شرایط دشوار اقتصادی و پیروزی در این جنگ، باید به توان داخلی متکی باشیم که این مهم شعار راهبردی و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه همه بانک ها باید خود را در توسعه استان شریک بدانند ، افزود: نمی توان انتظار داشت واحدهای اقتصادی ، تولیدی و صنعتی بدون حمایت دولت و همکاری های بانکی، به اهداف توسعه محور برسند.

دکتر زارع با اشاره به اعتماد مردم گیلان به بانک های دولتی و خصوصی و سپرده گذاری نزد آنها گفت: با این وجود ؛ نسبت مصارف به منابع در بانک ها رضایت بخش نیست و انتظار دارم این مهم در همه بانک های عضو شورای هماهنگی امور بانک های استان ، به رقم ۷۰ درصد برسد .

وی یادآور شد: پذیرفته نیست بانک های خصوصی استان سرمایه های مردم را در بخش های تولیدی، خدمات و دیگر گرایش ها در پایتخت یا سایر نقاط کشور هزینه کنند و لازم است آنها نیز در روند توسعه استان مشارکت ورزند و بر اساس دستور بانک مرکزی؛ نسبت مصارف به منابع رقم حداقل ۵۰ درصد را محقق کنند.

استاندار گیلان افزود: جذب حداکثری تسهیلات سهم استان ، تبصره های ۱۶ و ۱۸ ، مشاغل خانگی، تسهیلات کرونا و نیز تسهیلات مربوط به کمیته امداد امام و بهزیستی انتظارم از بانک هاست و همواره نیز به آن تاکید دارم.

دکتر زارع به مصوبه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره و اضافه کرد: نباید هیچ یک از واحدهای تولیدی، به علت معوقات بانکی تعطیل و یا از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آید ضمن آنکه انتظار دارم تا پایان سال، ۳۰ درصد واحدهای تولیدی تحت تملک بانک ها واگذار شود.

وی این مهم را موضوع مورد تأکید رئیس جمهوری در جلسه اخیر برنامه ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید که با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد؛ ذکر کرد.

دکتر زارع ارتباط سازنده بدنه کارشناسی بانک ها با صاحبان صنایع را در رفع مشکلات آنها موثر خواند و گفت: همواره در جلسه های مختلف تأکید کرده ام که جلب رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع، وظیفه همه خدمتگزاران است و این مهم باید بیشتر از قبل، در بانک ها مورد توجه باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “