گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
آوریل 24, 2013 کد خبر : 18359 خبر ها

درخواست از استاندار: تعیین تکلیف اضطراری و نجات رشت از بحران

درخواست از استاندار: تعیین تکلیف اضطراری و نجات رشت از بحران

گیلانیان : چندی است که از انحلال شورای شهر رشت می گذرد و درخواست انحلال در مراجع ذیربط تایید و در نتیجه،اداره شهر به تصمیم استاندار گیلان برای انتخاب شهردار یا سرپرست شهرداری رشت موکول شد.

شهردار جوان رشت در مدت کوتاهی که سکان این نهاد مهم و حساس را در دست دارد همواره مورد انتقاد قرار داشته که در تصمیم سازی های بزرگ خود بی توجه به انتقادات و پیشنهاد های افراد و چهره های تاثیرگذار عمل کرده و نظرات مدیران باسابقه و مشاوران اصیل را لحاظ نمی کند.

از سوی دیگر استفاده شهردار رشت  از معدود مشاورانی که متاسفانه غیر رشتی و حتی غیر گیلانی هستند، نیز اقدامی عجیب به نظر می رسد.

مشاورانی که رشت و دردهایش را نمی شناسند و بی توجه به بافت اجتماعی و شهری و همچنین وضعیت شهرداری به تصمیم گیری های درست و غلط می پردازند و این تصمیمات را به عنوان اتاق فکر شهردار جوان به وی منتقل می کنند.

شاید کثرت عزل و نصبها در شهرداری رشت، تغییرات پیاپی مدیریتی و حتی در سطحی ترین موارد جابه جایی و اساس کشی های بلا انقطاع اتاقهای شهرداری ناشی از همین عدم آشنایی مشاوران غیر بومی به بافت شهری و شهرداری است.

در این میانه آن چه مورد تاکید است آسیبی است که شهروندان و شهر  رشت از حرکات عجولانه می گیرد.

شهری که به واسطه سال ها سوء مدیریت اعضای شورا به این نقطه بحرانی رسیده است و هم اکنون در شوک انحلال شورا و بی اعتمادی شدید مردم به دستگاه اداره شهرداری در آستانه کما است.

حال عجیب است،  شهردار رشت به جای اینکه در این شرایط بحرانی با استعانت به خدای متعال و با استفاده و هم فکری از مشاوره مدیران و بازنشستگیان و دل سوختگان گیلانی و رشتی اقدامی عاجل برای خروج شهروندان از بحران کند، به جای اینکه مرهمی بر دل های شکسته شهروندان باشد، به نظر می رسد شهرداری را به ستاد انتخاباتی هم بدل کرده است./ منبع : ایلنا

اخبار مرتبط

نظرات

  • معلومه به شما هم باج نمیده که اینطور ازش مینویسین . . . .

  • میشود بگویید کدامیک از مشاوران ایشان غیر بومی هستند و کجایی هستند؟ و اینکه چه کسانی را کاندید شورا معرفی کرده؟ ما نمیدانیم ؛ لطفا روشنگری کنید؛ ایمیلم را گذاشتم

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی