گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
دسامبر 25, 2015 کد خبر : 44428 خبر ها

فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی گیلان خبر داد

درخواست کشورهای غربی از ایران برای آموزش حفاظت هواپیمایی

درخواست کشورهای غربی از ایران برای آموزش حفاظت هواپیمایی

گیلانیان : فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی گیلان از درخواست برخی از کشورهای غربی و منطقه برای بهره‌مندی از روش‌های آموزشی سپاه حفاظت هواپیمایی ایران خبر داد.

محمدتقی جاوید با اشاره به فرا رسیدن پنجم دی ماه سالروز استقرار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرودگاه‌های کشور اظهار کرد: از سال ۱۳۶۳ تاکنون بیش از سه دهه در اجرای ماموریت‌های صنعت حمل و نقل هوایی کشور موفقیت صددرصدی داشتیم.

وی تمام خطوط هوایی جهان برای حفاظت از جان، مال و ناموس مردم را نیازمند امنیت عنوان کرد و افزود: سپاه حفاظت هواپیمایی ایران توانسته ۲۶ مورد اقدام به هواپیماربایی، مداخله‌های غیرقانونی و راهزنی هوایی در کشور را خنثی کند.

فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی گیلان به تشکیل گارد پرواز از سال ۱۳۵۰ در ایران اشاره کرد و یادآور شد: ماموریت مذکور تا پیروزی انقلاب اسلامی به عهده حراست شرکت‌های هواپیمایی، یگان ویژه تکاوران و … بود و این امر مهم از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۳ به دلیل درگیری در جنگ تحمیلی و مبارزه با عناصر ضد انقلاب داخلی با کمبودهایی مواجه شده بود.

جاوید با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با سوء استفاده از فرصت به‌وجود آمده به منظور ایجاد فشار مضاعف بر نظام نوپای ایران اسلامی اقدام به ربایش هواپیماهای خطوط داخلی کردند، خاطرنشان کرد: ربایش هواپیما سبب پایین آمدن ضریب امنیتی در پروازها در کشور شده بود.

این مقام مسئول، ربایش هواپیما در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را سبب خدشه وارد شدن به انقلاب اسلامی به دلیل نبود تامین امنیت در این خطوط دانست و بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر انجام ماموریت حساس و خطیر حفاظت از خطوط هواپیمایی در فرودگاه‌های کشور مستقر شد.

وی با بیان اینکه پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن طبق قانون اساسی از ماموریت‌های حساس و خطیر سپاه پاسداران انقلاب است، تصریح کرد: سپاه پاسداران در مجموعه فرودگاه‌ها برای ایجاد امنیت در طول پروازهای داخلی و خارجی شهدای بسیاری تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است و توانسته بسیاری از توطئه‌های هواپیمایی را خنثی کند.

جاوید به پیام امام (ره) به‌دنبال رشادت‌ها و جانفشانی‌های یگان حفاظت هواپیماییی کشور اشاره کرد و گفت: امام (ره) در پیام خود فرمودند؛ «با تشکر از زحمات ارزشمند برادران سپاه پاسداران در حراست از هواپیماها و برخورد با هواپیماربایان و با ابلاغ سلام به آنان، سپاه پاسداران چون گذشته مسئول حفاظت از هواپیماها است و در صورت ربوده شدن هواپیما سپاه مسئول است».

فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی گیلان با اشاره به دیدار کارکنان سپاه حفاظت هواپیمایی با مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ «سپاه پاسداران ماموریت دارد نسبت به حفاظت از هواپیماهای کشور و مقابله با هواپیماربایی و برقراری امنیت پرواز در فرودگاه‌ها و خطوط هوایی کشور اقدام کند».

وی به آمادگی کارکنان یگان حفاظت هواپیمایی گیلان به تأسی از امام حسین (ع) برای هرگونه جانفشانی، ایثار و شهادت در راه حفاظت از آرمان‌های امام (ره) و شهدا اشاره کرد و گفت: برقراری آرامش و امنیت مردم در طول پروازهای داخلی و خارجی به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

جاوید به خنثی‌سازی بیش از ۱۰۰ مورد اقدام به هواپیماربایی در زمین توسط سپاه حفاظت هواپیمایی کشور اشاره کرد و افزود: برخی از کشورهای غربی و منطقه خواستار بهره‌مندی از روش‌های آموزشی سپاه حفاظت هواپیمایی ایران هستند.

فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی گیلان بر تداوم آموزش‌های تخصصی در حوزه امنیت پرواز تاکید کرد و یادآور شد: ارائه فعالیت‌های فرهنگی برای مسافران از دیگر برنامه‌های سپاه حفاظت هواپیمایی در گیلان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی