گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

درصورت مشکلات خرید برنج دولت خرید توافقی را دنبال می کند

گیلانیان : مدیرجهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت : نرخ یابی از مناطق مختلف استان نشان می دهد سطح قیمت خرید برنج از کشاورزان نسبتا خوب است که این نشان دهنده ثبات نسبی در بازار است.

علی اکبر منصوری در جلسه شورای اداری شهرستان رشت ، افزود : در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شلتوک، حدود سه هزار تومان و برنج هم هر کیلو بین شش تا هفت هزار و ۲۰۰ تومان برای رقم هاشمی در بازار قیمت دارد.

وی ادامه داد : در صورت بروز مشکلات احتمالی برای خرید برنج شالیکاران دولت برنامه خرید توافقی را دنبال می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت بیمه را یکی از پشتوانه های تضمینی برای جلوگیری از زیان کشاورزان عنوان کرد و گفت : کشاورزان این شهرستان با مشکلاتی چون خوابیدگی برنج ، خشکسالی و یا بارندگی در زمان نامناسب روبرو می شوند از اینرو سال ۹۴، ۱۹ هزار و ۶۴۹ هکتار از مزارع برنج معادل یک سوم مزارع شهرستان رشت بیمه شدند.

وی با اشاره به عملکرد جهاد کشاورزی شهرستان رشت ادامه داد : با توجه به نگرانی هایی که در تامین آب داشتیم ، با حفر ۳۴ حلقه چاه عمیق و پروژه های کوچک متعدد و خطوط انتقال آب در مجموع ۳۰ پروژه با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان اقداماتی را برای رفع آب کشاورزی در شهرستان رشت انجام دادیم.

منصوری با اشاره به مزایای برداشت مکانیزه برنج گفت : امسال ۱۰ هزار و ۲۶۶ هکتار از سطح اراضی کشاورزی این شهرستان با بیش از ۳۰۰ دستگاه ماشین نشاکار زیرکشت مکانیزه رفت.

وی افزود : حدود ۲۴ درصد از برداشت برنج در شهرستان رشت به صورت مکانیزه، ۴۶ درصد نیمه مکانیزه و ۳۰ درصد برداشت دستی انجام شد.

منصوری با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی در شش ماهه دوم سال اظهار کرد : تجهیز و نوسازی ۳۵۰ هکتار از اراضی شهرستان را شروع می کنیم.

وی با بیان این که از ۱۰ هزار هکتار مصوب شده نوسازی و تسطیح اراضی سه هزار و ۲۰۰ هکتار مربوط به شهرستان رشت است، تصریح کرد : در صورت تامین شدن اعتبارات حرکت بزرگی در کشاورزی انجام خواهد شد.

شهرستان رشت ۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از این میزان ۶۴ هزار هکتار اراضی شالیزای است .

****
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: این هفته فرصت مناسبی برای تبیین و انتقال ارزش های مقاومت به نسل جوان است.

مجید دو هندو شنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان رشت با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس در ۳۱ شهریورماه افزود : یکی از کارهای بزرگ ما در این هفته گرامیداشت این ایام و تبیین و انتقال فرهنگ ایثار ومقاومت به نسل آینده است.

وی افتتاح نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس را یکی از برنامه های سپاه ناحیه مرکزی رشت عنوان و بیان کرد : همزمان با افتتاح این نمایشگاه هفت شب برنامه ای تحت عنوان ستارگان درخشان با برنامه های اثرگذار و با حضور مردم در این مکان برگزار خواهد شد.

۳۱ شهریورماه مصادف با حمله رژیم بعثی عراق به سرزمین ایران آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار