گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 2, 2014 کد خبر : 29424 خبر ها

پروفسور سمیعی:‏

درهای علم و دانش ایران و جهان را با کلید طلایی گیلان خواهم گشود

درهای علم و دانش ایران و جهان را با کلید طلایی گیلان خواهم گشود

گیلانیان : درهای علم و دانش ایران و جهان را با کلید طلایی گیلان خواهم گشود/ افتتاح مرکز سرطان خاورمیانه در رشت تا دو سال آینده

پروفسور مجید سمیعی گفت: با کلید طلایی شهر باران درهای علم و دانش گیلان، ایران و حتی جهان را خواهم گشود.

 پروفسور مجید سمیعی برترین جراح مغز و اعصاب جهان ظهر سه شنبه در همایشی که به منظور تجلیل از نیم قرن کوشش علمی وی در عرصه پزشکی برگزار شده بود، در حضور معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهوری، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی در سالن اجتماعات بانک صادرات گیلان افزود: ساخت بزرگترین مرکز سرطان خاورمیانه در رشت که امروز کلنگ آن به زمین زده شد دوسال دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در مناطق مختلف کشور کلنگ هایی به زمین زده شده در بیشتر مواقع به نتیجه نرسیده اند، اظهار داشت: کلنگی که امروز به زمین زده شده به طور قطع باید در دوسال دیگر به نتیجه منتج شود تا گامی موثر در توسعه علم و دانش گیلان و کشور برداشته شود.

پروفسور سمیعی ادامه داد: هم اکنون جهشی بزرگ در کشور ایجاد شده که باید با بهره گیری از آن پزشکی کشور را از نظر علمی طی ۱۰ سال آینده مطرح کرد و حتی به بالاترین جایگاه ها رساند.

وی با اشاره به اینکه کسب رتبه های برتر کنکور سراسری از سوی گیلانی ها نوید توسعه بیش از پیش علم و دانش را در کشور می دهد، گفت: مسابقه های علمی برترین مسابقات جهان را تشکیل می دهند که در این عرصه ایران نباید از غافله عقب بماند.

پروفسور سمیعی افزود: زمانی که در کشور آلمان مشغول به تحصیل بودم متوجه شدم که دانش متخصصان گذشته مغز و اعصاب منجر به مرگ و میر و بروز ناراحتی های بعد از عمل بسیاری در میان بیماران می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس سعی کردم تا شیوه ای نوین در بخش درمان و جراحی مغز و اعصاب در سطح جهان پایه گذاری کنم تا هیچ عارضه ای از این جراحی ها بر جای نماند.

 پروفسور سمیعی اظهار داشت: برای تحقق هدف والای خود در هر کنگره علمی مغز و اعصابی که در سطح بین المللی برگزار می شد، یک شیوه جدید جراحی و درمان را معرفی کردم تا پزشکان متخصص دیگر با بهره گیری از آن ضایعات ناشی از عمل جراحی را به صفر برسانند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه از زمان طرح یک شیوه نوین جراحی مغز و اعصاب تا اجرای آن در سطح جهان به ۱۰ سال زمان نیاز است، گفت: این در حالی است که در هر ماه تلاش می کنم که شیوه خود در جراحی را ارتقا بخشم تا همه بیماران جهان از خدمات آن بهره مند شوند.

پروفسور سمیعی افزود: طی چند ماه آینده مسائل جدیدی را در سطح جهان معرفی خواهم کرد و شیوه های نوین درمان و جراحی مغز و اعصاب را توسعه دهم چرا که هنوز هیچ دانشی به کمال نرسیده است.

وی ادامه داد: وظیفه دانشمندان عرصه های مختلف این است که دانش خود را هر روز به روز کنند تا بتوانند گام های مثبتی را در مسیر پیشرفت بردارند.

پروفسور سمیعی اظهارداشت: بر این اساس اصرار دارم تا مرکز علوم اعصاب در تهران و گیلان هر چه سریع تر راه اندازی شود و کسانی که در این دو مرکز باید مشغول به کار شوند باید جزء برترین های عرصه پزشکی مغز و اعصاب در سطح کشور باشند و مبنای انتخاب، طبق عملکرد علمی گذشته آنها باشد چرا که در این مراکز باید علوم مغز و اعصاب توسعه یابد و پیشرفت کند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۹۷۱ میلادی یعنی ۴۳ سال پیش به مقام استادی در آلمان دست یافته ام، گفت: برای دستیابی به این مهم شب و روز تلاش می کردم تا روش های نوینی ایجاد کنم تا مردم سراسر جهان از وجود آنها بهره مند شوند.

پروفسور سمیعی افزود: براین اساس هنگامی که تنها ۱۰ درصد جراحان مغز و اعصاب جهان از وجود چنین شیوه های نوینی آگاهی داشتند برای نخستین باردر سطح جهان جراحی زیر میکروسکوپ و جراحی قاعده  جمجمه را در تهران انجام دادم که بسیار موفقیت آمیز بوده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این ۱۶ سال پیش که به عنوان دبیری فدراسیون جهانی مغز و اعصاب جهان منصوب شدم برای تحقق هدف والای خود یعنی توسعه شیوه های نوین درمان و جراحی مغز و اعصاب در سطح جهان تلاش کردم.

پروفسور سمیعی با تاکید بر اینکه کشور و گیلان نیازمند افرادی چون محمدباقر نوبخت، معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهوری است، ادامه داد:  چنین افرادی برای اتمام پروژه ها زحمات بسیاری می کشند و آنها را به سرانجام می رسانند که جای قدردانی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه بزرگترین مرکز سرطان خاورمیانه در رشت باید در دو سال آینده به بهره برداری برسد، یادآورشد: انگیزه بالای گیلانی ها و همه مردم ایران منجر به توسعه و پیشرفت ایران عزیز خواهد شد چرا که با داشتن انگیزه قوی، تفکر انسان ها بیشتر می شود و به اجرای بهتر و سریع تر برنامه ها کمک می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی