گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
فوریه 14, 2013 کد خبر : 17308 دسته‌بندی نشده

با انتخاب یک گیلانی به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته :

در انتظار شایسته گزینی در تیم ملی کاراته هستیم

در انتظار شایسته گزینی در تیم ملی کاراته هستیم

اختصاصی گیلانیان : چندی پیش بود که در صدر خبرهای ورزشی کشور به یکباره مواجه شدیم با خبر استعفای محمد صادق فرجی به عنوان رئیس فدراسیون کاراته . وی از اواسط سال گذشته به عنوان سرپرست فدراسیون کاراته معرفی شد که در نهایت در اوایل سال جاری در مجمع انتخاباتی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب گردید . اما پس از انتخاب وی همواره حرف و حدیث های فراوانی در ارتباط با عدم تعامل فرجی با مسئولان ارشد وزارت ورزش و جوانان به صورت پنهان و آشکار به گوش می رسید تا اینکه شایعات به واقعیت پیوست و با استعفای فرجی( ظاهراً به دلیل بازنشستگی! ) موافقت گردید و بلافاصله موضوع سرپرستی علیرضا سمندر رئیس سابق فدراسیون کاراته در بین رسانه های تخصصی ورزشی ( رزمی ) مطرح شد .

زیرا سمندر در یک مصاحبه اعلام نمود : « حدود یک ماه پیش در مورد بازگشت به فدراسیون با وی صحبت شده است و آن هم خیلی گذرا بوده و هنوز هم هیچ چیز قطعی نیست»

علی ایحال علیرضا سمندر به عنوان سرپرست فعلی فدراسیون کاراته ایران معرفی گردید و با این تغییر جامعه کاراته کشور در انتظار تغییرات اساسی در کادر فنی رده های سنی مختلف تیم های ملی بودند که این امر نیز تحقق یافت و در روزهای اخیر شاهد انتخاب مسعود رهنما به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان و فریبا بداغی و ستاره موسوی به عنوان مربیان تیم ملی بزرگسالان بانوان کشورمان بودیم البته چنین انتخابی در بخش آقایان به دلیل سابقه همکاری سمندر و رهنما در گذشته های نه چندان دور و موفقیت در مسابقات آسیایی و جهانی برای کاراته کاران دور از انتظار نبود .

انتخاب یک گیلانی در رأس کادر فنی و به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته ایران با توجه به توانایی های فنی و سوابق روشن ایشان جای بسی خرسندی برای اهالی ورزش استان می باشد . چراکه با حضور چنین شخصیت هایی در میادین ملی و بین المللی شاهد کسب فرصت های بهینه در راستای رشد و ارتقای بیش از پیش در محدوده جغرافیای گیلان علی الرغم  اختصاص سرانه  نامناسب و حداقل امکانات ورزشی خواهیم بود.

در کنار تمامی شایستگی های غیرقابل انکار مسعود رهنما یکی از وجوه تمایز وی با دیگر مربیان مطرح کشور که همواره ذهن ها را به خود متوجه کرده است ، مربوط به نحوه گزینش نفرات ملی پوش در اوزان مختلف می باشد که خواسته و ناخواسته گمانه زنی ها را به سمت و سوی خویشاوندسالاری سوق می دهد ! هرچند نزدیکان و اقوام سرمربی تیم ملی به حق و شاید از دیدگاه وی بسیار قابل دفاع در دوره هایی که وی سکان دار تیم ملی بوده به اردو دعوت شده اند ، اما این روزها کاراته کاران سراسر کشور به دنبال آنند تا با اطمینان خاطر فکری ، قلبی و شرایطی برابر در مسابقات انتخابی تیم ملی به روی تاتامی بروند و با  کسب نتایج مطلوب به حق جامه مقدس تیم ملی را بر تن نمایند !

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مجموعه جدید کاراته ایران و انتظار شایسته گزینی در تیم ملی ، در انتظار مدال آوری قهرمانانمان در بازی های کشورهای اسلامی اندونزی (THe 3rd ISLAMIC SOLIDARITY GAMES /  Indonesia 2013) و نیز رقابت های آسیایی  امارات (AKF Senior Championships / UAE 2013) هستیم و امیدواریم با تدابیر آقای سرمربی خدای ناکرده شائبه ای در خصوص نفراتی که به تیم ملی دعوت خواهند شد پیش نیاید و قومیت گرایی و لابی گری مانعی برای رسیدن به جایگاه شایسته کاراته جمهوری اسلامی ایران در سطح آسیا و جهان نگردد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی