گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
سپتامبر 22, 2014 کد خبر : 29974 خبر ها

استاندار گيلان :

در برابر متجاوزین لحظه ای مسامحه نمی کنیم

در برابر متجاوزین لحظه ای مسامحه نمی کنیم

گیلانیان : استاندار گیلان صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقد س با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورمان نیروهای مردم سالارند گفت:دولت ما هدف سلطه و هدف استعماری در منطقه ندارد .اما در عین حال در برابر تجاوز متجاوزین لحظه ای مسامحه را به خود راه نخواهد داد.

دکتر نجفی در این مراسم گفت : بسیار خوشحالم که درسی وچهارمین سالگرد دفاع مقدس درکنار رزمندگان عزیزی که افتخار آفرین آن دوران بودند ، همچنان استواری ، عظمت و ایستادگی را با همه وجود احساس می کنیم ، دورود و سلام مارا تقدیم امام بزرگوارمان کنیم که با فرمانش ، با ایمانش و با ایستادگی اش درس دفاع دربرابر متجاوز را به همه ما آموخت  و درود و سلام به همه شهیدانمان ، به همه جانبازان و آزادگان که عزت و سربلندی ما از فداکاری آنهاست .

وی همچنین با ادای احترام به خانواده های معظم شهداء و ایثارگران ،ارتش قهرمان وقهرمانان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ودیگر نیروهای نظامی و انتظامی گفت : همچنین سلام ما بر بسیج ، بسیج خط شکن ، بسیجی که بافریادش ، با ایمانش ، با ایستادگی اش و با مقاومتش راه پیروزی را به روی این ملت گشود .و سلام و درود ما برهمه آنهایی که در دفاع هشت ساله متجاوز را سرکوب کردند و شرف و عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان آورده اند .

وی افزود : ما می خواهیم به دنیا بگوئیم ملت ایران مورد تجاوز قرار گرفت . مردمی که در سالهای اولیه انقلاب به فکر ساماندهی کشور بودند ، مردمی که کودکان و جوانانشان آغاز سال تحصیلی را می خواستند استقبال کنند مورد تجاوز ناجوانمردانه دشمن قرار گرفتند . دشمنان فکر کردند با تحریک یک دیکتاتور و با حمایت های مالی ، نظامی ، سیاسی ، اطلاعاتی ، شیمیایی ، انقلاب بزرگ مردمی و دینی ما را از پای در آورند اما گرچه خسارات مالی و جانی فراوانی را نه تنها برملت ایران بلکه برملت عراق تحمیل کردند ، اما به هیچ یک از اهدافشان دست نیافتند .

استاندار گیلان با بیان اینکه ملت ایران ، نیروهای مسلح این سرزمین مسلمان ، اهل جنگ ، تجاوز و حمله به سرزمین دیگران نیستند  گفت :دولت ما هدف سلطه و هدف استعماری در منطقه ندارد .اما در عین حال در برابر تجاوز متجاوزین لحظه ای مسامحه را به خود راه نخواهد داد و با همه توان از استقلال ، شرف ،ملت ، کشور ، انقلاب و نظامش با جان و دل دفاع خواهد کرد .

دکتر نجفی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس هشت سال ایستادگی و پیروزی نه در برابریک ارتش بلکه دربرابر قدرت های جهانی و استکبار جهانی و سرمایه داران مستکبر گفت : ما با ایمان ، اعتقاد ، معنویت ، ارتباط صادقانه میان مردم و مسئولان با ولایت فقیه ، هماهنگی ، همدلی ، برادری در میان همه نیروهای مسلح ، ابتکار و از همه مهمتر پیوستگی مردم و نیروهای مسلح ؛یعنی سرمایه عظیم اجتماعی ، اعتماد مردم و ایستادگی مردم در کنار نیروهای مسلح ظاهر شد .

وی با بیان اینکه ملت ایران با شرکت مسئولانه در رسالت های ملی و اجتماعی  و از جان مایه گذاشتن برای ارزش ها به پیروزی رسید افزود : ایثار یعنی استادگی و فداکاری برای اجرای فرمانی که ریشه آن فرمان را در واقع اطاعت از دین و پیامبران و ” اطعیواالله و اطعیو االرسول و اولی الامر منکم ”  می دانیم و می بینیم .

وی با بیان اینکه امروز از هرزمان دیگر نیازمند به همان روحیه ایثار  برای پیگیری  منافع ملی هستیم افزود : باید منافع مردم ، مطالبات مردم ، درخواست مردم را برخواسته فردی و شخصی ترجیح دهیم و این همان ایثارگری است که همواره به او نیاز داشته ایم و نیاز خواهیم داشت؛

استاندار گیلان با تاکید دوباره بر اینکه به دلاوری ها ، ایستادگی ها و استقامت همه نیروهای مسلح و خانواده های محترمشان سرفرود می آوریم گفت :به دنیا اعلام می کنیم ؛ارتش ما برخلاف برخی از ارتش های منطقه و نیروهای مسلح ما برخلاف نیروهای مسلح منطقه مردم سالار است و هیچگاه در امور سیاسی مداخله نکرده است و همواره در برابر ولایت و خواست مردم تسلیم یافته است .

وی با بیان اینکه نفوذ ما در منطقه نفوذ فرهنگی و نفوذ گفتمانی است افزود : کشورما یک کشوری است که حاکمیتش ازآن مردم است و یک کشور انقلابی نیاز به جنگ و تجاوز ندارد .

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران عامل ثبات منطقه هستند، متذکر شد: ایران برای کشورهای منطقه عامل تهدید نیست بلکه آماده دفاع از ملتی هستند که آن‌ها را از خود می‌دانند امروز نیز در نیروهای مسلح این سرزمین و این نظام آغاز گر هیچ تجاوزی در منطقه نخواهد بود .ما اساسا” با جنگ مخالفیم ، ماقربانی جنگیم ، ماقربانی تجاوزیم ، ما می دانیم جنگ ناپسندو خسارت بار است .

استاندار گیلان افزود : نیروهای مسلح در کنار ایمان و عشق شان به وطن و استقامتشان که بالاترین سلاح آنهاست به مدرن ترین ادوات دفاعی نیز مجهزند و آماده دفاع از ملتی هستند که این ملت نیروهای مسلح را از آن خود می داند .

دکتر نجفی در پایان خاطرنشان کرد : ملت و دولت مردان و نیروهای مسلح با دنیایی امید به آینده نگاه و به حول  و قوه الهی و رهبری حکیمانه فرماندهی کل قوا به سمت افق های روشن حرکت می کنند

روزدوشنبه رژه نظامی و لجستیک نیروهای مسلح با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت ، استاندار گیلان ، جمعی از مقامات استانی و خانواده شهدا و ایثارگران در میدان شهرداری (ذهاب )رشت برگزار شد ./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی