گیلانیان
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ Monday, 9 December , 2019
شهریور ۴, ۱۳۹۵ کد خبر : 51689 خبر ها

در سواحل عاری از آلودگی پرچم آبی برافراشته می‌کنیم

در سواحل عاری از آلودگی پرچم آبی برافراشته می‌کنیم

گیلانیان : رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سواحلی را که از هرگونه آلودگی پاک باشند پرچم آبی مبنی بر عدم آلودگی در آنها برافراشته می‌شود گفت: با این اقدام، رقابت در بین شهرستان‌ها برای پاکسازی سواحل ایجاد می‌کنیم.

معصومه ابتکار امشب در دیدار با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه توجه به مسائل زیست محیطی در برنامه‌های دولت قرار دارد اظهار داشت: پشتیبانی و حمایت‌های لازم را در خصوص مسائل زیست محیطی استان گیلان انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد تالاب انزلی اقدامات جدی انجام شده است بیان کرد: پیرو سفر رئیس جمهور به گیلان، مصوباتی در مورد رودخانه‌های زرجوب,گوهررود و تالاب انزلی انجام شده ‌و گام‌های اولیه برای پاکسازی آنها انجام شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت اعتباراتی را در مورد رودخانه‌های زرجوب و گوهررود پیش بینی کرده است مطرح کرد: تاکنون ۳۰ درصد از اعتبارات تامین شده ‌و امیدواریم تا پایان امسال اعتبارات تکمیل و به سرانجام برسد.

ابتکار از تصویب طرح مدیریت مناطق حفاظت شده نظیر پارک ملی بوجاق کیاشهر خبر داد و گفت: می‌خواهیم مردم جوامع محلی را برای مدیریت مناطق حفاظت شده به کار بگیریم و با این اقدام می‌توانیم به رونق گردشگری و اشتغال کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد سدهای استان موانع آن‌ها برطرف شده است اظهار کرد: در مورد جنگل‌ها، که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند، سیاست کلی حفاظت از جنگل‌ها مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست است.

معاون رئیس جمهور از توقف بهره‌برداری تجاری جنگل‌های گیلان خبر داد و بیان کرد: می‌خواهیم با خودداری از قطع چوب در جنگل‌های گیلان از جنگل‌ها حفاظت کنیم و این موضوع منافع زیادی برای استان و کشور به‌دنبال دارد.

ابتکار با بیان اینکه گیاه مهاجم سنبل آبی بخش‌هایی از تالاب‌های گیلان را فراگرفته است تصریح کرد: خوشبختانه عملیات خوبی برای تالاب عینک انجام شد و این گیاه با مشارکت گروه‌ها وسازمان‌های مردم‌نهاد جمع آوری شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: توجه به مسائل زیست محیطی نظیر پسماند و فاضلاب مورد توجه ویژه ما قرار گرفته ‌و رویکرد خاصی را در این زمینه برای گیلان مدنظر قرار دادیم.

وی با بیان اینکه طرحی را برای سواحل ابلاغ کردیم اظهار کرد: سواحلی که از هرگونه آلودگی پاک باشند پرچم آبی مبنی بر عدم آلودگی در آنها برافراشته می‌شود و با این اقدام رقابت در بین شهرستان‌ها را برای پاکسازی سواحل ایجاد می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان‌ بر اساس نیاز واقعی نیست

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس :

تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان‌ بر اساس نیاز واقعی نیست

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!