گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ کد خبر : 73271 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

گیلانیان : مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در جلسه هماهنگی و پی گیری های ویژه شهرستان تالش گفت: ظرفیت پست سیار ۲۰/۶۳ کیلوولت اسالم تالش تا قبل از پیک گرمای تابستان امسال از ۱۵ مگاولت­آمپر به ۳۰ مگاولت­آمپر افزایش می یابد.

رئیس هیات مدیره برق منطقه ای گیلان در فرمانداری تالش بیان کرد: شرکت برق منطقه­ای گیلان آماده نصب یک دستگاه ترانسفورماتور ۶۳/۲۳۰ کیلوولت با ظرفیت ۴۰ مگاولت­آمپر برای افزایش ظرفیت پست تالش می­باشد اما  افزایش ظرفیت مذکور مستلزم تهیه زمین در جوار پست تره­طول تالش به میزان ۱۵۰۰ متر مربع است؛ لذا مقرر شد فرمانداری تالش موضوع تهیه زمین در جوار پست تره­طول تالش به میزان ۱۵۰۰ متر مربع را به صورت مستمر پیگیری ونتیجه را اعلام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: موضوع احداث پست ۲۰/۶۳ کیلوولت لیسار شهرستان تالش در دستور کار مطالعه و طراحی شرکت برق منطقه­ای گیلان قرار دارد و تا حصول نتیجه پی گیری خواهد شد.

مهندس بلبل آبادی در خاتمه این جلسه گفت: شرکت برق منطقه­ای گیلان در نظر دارد با هدف تقویت و ارایه برق مطمئن و پایدار و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و فوق توزیع نیروی برق شهرستان تالش، یک دستگاه پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت در شهرستان تالش احداث نماید. برای این منظور، مجری طرح پستهای این شرکت موضوع تهیه و خرید زمین به منظور احداث پست مذکور به میزان ۱۵۰۰۰ مترمربع را به طور مستمر و تا حصول نتیجه پیگیری می نماید.

شایان ذکر است که در حال حاضر در شهرستان تالش  یک دستگاه ترانسفورماتور سیار با ظرفیت ۴۰ مگاولت آمپر در سطح شبکه انتقال و یک دستگاه ترانسفورماتور سیار با ظرفیت ۱۵ مگاولت آمپر در سطح فوق توزیع و دو دستگاه ترانسفور ماتور ثابت با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر در سطح فوق توزیع نصب شده است و در مجموع قدرت ظرفیت ترانسفور ماتورهای نصب شده در شهرستان تالش ۱۱۵ مگاولت آمپر می باشد.گران بودن و کمبود زمین مناسب و عدم همکاری مالکین در فروش زمین و همچنین کمبود نقدینگی از مهمترین علتهای طولانی شدن و تعویق اجرای پروژه های این شهرستان می باشد.  انشاالله با پی گیری های این شرکت، فرمانداری و نماینده مردم شهرستان تالش و با احداث پست جدید ۶۳/۲۳۰ کیلوولت تالش، تامین انرژی برق مطمئن و پایدار منطقه تالش با ضریب اطمینان و پایداری بسیار مناسبی صورت خواهد پذیرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz