گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
دسامبر 31, 2012 کد خبر : 15993 خبر ها

قهرمان کاراته جهان :

در صورت حمایت کاراته گیلان می تواند درخشش جهانی داشته باشد

در صورت حمایت کاراته گیلان می تواند درخشش جهانی داشته باشد

اختصاصی گیلانیان : ورزش کاراته از سال ۱۳۴۲ وارد کشورمان شد و در اواسط دهه ۵۰ توسط استاد تشکری در استان گیلان پایه هایش بنا نهاده شد

و از طرفداران بسیاری در استان گیلان برخوردار شد و این علاقمندی به این ورزش تا امروز ادامه داشته تا جایی که در حال حاضر بصورت رسمی و ثبت شده ۷۶۷۴ کاراته کای بیمه شده را دارا میباشد.

البته این فقط از لحاظ کمیت بود که استان گیلان از عدد بالایی نسبت به وسعت خود در کشور برخوردار است و از لحاظ کیفیت نیز در سطح بالای و جایگاه ویژه ای در کاراته کشور و ورزش استان برخوردار است و قهرمانان به نام و استثنایی زیادی را دارا بوده و میباشد و همیشه در همه ادوار در تیم های ملی نمایندگانی را داشته و این قهرمانان سبب افتخار آفرینی برای کشورمان در آوردگاه های آسیایی و جهانی و بازیهای آسیایی بوده اند.

با توجه به اینکه کاراته ورزش المپیکی نیست همیشه این مدال های ارزشمند که با مشقت بدست می آید آن طور که باید به آن ارج نهاده نمی شود.

البته در یکی دو سال اخیر و در مسابقات جهانی که اخیرا در فرانسه برگزار شد برای المپیکی شدن این رشته تلاش های بسیاری صورت گرفت که همگان بر این باورند که در سال ۲۰۲۰ کاراته وارد المپیک می شود.

هدف از نوشتن این مقدمه اهمیت مدال المپیک و رسیدن به آن در سال ۲۰۲۰ برای کاراته و ورزش استان می باشد که ما چگونه از همین حالا برای این مسابقات برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم به این حسرت نگرفتن مدال المپیک بعد از تنها مدال آور المپیکی ، «نامجوی بزرگ» برای استان عزیزمان پایان دهیم.

فکر میکنم اول خود جامعه کاراته باید در قبال المپیکی شدن این رشته و کسب مدال در آنجا مسئولیت داشته باشد. بعنوان مثال : اگر روزی در اینترنت و فضای مجازی رای گیری از سوی کمیته بین المللی المپیک برای ورود این رشته گذاشته شد، جامعه کاراته که از لحاظ نیروی انسانی بسیار نیرومند می باشد باید احساس تکلیف کنند و برای این رای گیری بسیج شوند.

موضوع دیگر و خوشحال کننده تعدد زیاد قهرمانان این رشته در سراسر استان است. اگر شما به هر سمت از استان نگاه کنید برق مدال های آسیایی و جهانی را ملاحظه می کنید و نوید این را میدهد که ما بتوانیم در آینده نیز توسط همین قهرمانان، قهرمانان جدید و صاحب سبکی در کاراته دنیا معرفی کنیم ، بتوانیم در المپیک حرفی برای گفتن داشته باشیم که دور از دسترس نیست.

اگر چه امکان حضور در المپیک برای کاراته هشت سال دیگر می باشد ولی از همین حالا باید روی نوجوانان و آیندگان کاراته استان برنامه ریزی خوب و مدونی داشته باشیم که حداقل فایده آن ساختن نسلی قوی و محکم و جایگزینان شایسته ای برای نسل کنونی کاراته که شامل ویشگاهی، زیکساری، همرنگ، غروبی، قاسمی، اجدادی و دهها قهرمان آسیا و جهان دیگر می باشد. البته کار بزرگی است و نیازمند مدیریت قوی و منابع مالی می باشد که هیئت کاراته استان و اداره کل ورزش و جوانان و حتی استانداری استان باید دست به دست یکدیگر داده و این تعامل برقرار شود تا بتوانیم آیند ه ای زیبا برای کاراته ترسیم کنیم.

کاراته استان از لحاظ مربیان در سطح ملی غنی بوده و همیشه نمایندگانی در تیم های ملی داشته است. اکنون می بایست با کمک این مربیان و قهرمانان به فکر پرورش قهرمانان آینده باشد. تشکیل کمیته استعداد یابی که از سراسر استان استعداد ها را شناسایی کنند، اولین مرحله می باشد. این کار باید با دقت ویژه ای انجام شود. همه ما می دانیم که بسیاری از قهرمانان و مربیان به نام استان از روستاها پدیدار شدند پس نباید حتی کوچکترین روستاهای استان را فراموش کنیم.

ورزش مدارس، این کمیته باید در مدارس استان ورزشکاران با استعداد و فیزیک بدنی مناسب را کشف و جذب دنیای قهرمانی کاراته کند.

برگزاری مسابقات قهرمانی استان از سوی هیئت با بیشتر برگزار کردن مسابقات استانی می توانیم چهره های جدید و آینده دار کاراته را شناسایی کنیم که متاسفانه اخیرا از این مسابقات در استان کمتر شاهد بوده ایم.

تشکیل تیمی جوان و حضور در لیگهای پایه کشوری و محک زدن و کسب تجربه در لیگ می تواند بسیار به این نوجوانان و جوانان کمک کند. خوشبختانه تیمی جوان از سوی هیئت کاراته در سوپرلیگ کاراته کشور شرکت کرده است. که این حرکتی بسیار عالی برای تربیت نسل بعدی کاراته استان می باشد. اینجاست که نقش اداره کل و استانداری نمود پیدا می کند.

 منابع مالی برای بقا در لیگ:
هر تیمی نیازمند منابع مالی می باشد که امیدوارم برای کاراته هم مسئولان استان فکری بکنند و فقط ورزش استان به ۲ تیم لیگ برتری فوتبال ختم نشود. این کاراته و ورزشهای دیگر هستند که در بازی های آسیایی جور ورزش گیلان را کشیدند. پس امروز از مسئولین می خواهیم که کاراته را فراموش نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • من خودم ده سال کاراته کا هستم
    تا الان عناوین کشوری زیادی داشته ام واکنون خودم را برای انتخابی تیم ملی ایران اماده میکنم
    امیدوارم درسال های اینده در لیگ کاراته باشم از من و هم باشگاهی هام حمایت مالی نمیشه مااستعداد داریم
    علیرضااکبری از شفت

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد