گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
اسفند ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 72395 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی‌نژاد :

در لایحه بودجه ۹۸ تحول مثبتی در حوزه پرورشی ایجاد نشده است

در لایحه بودجه ۹۸ تحول مثبتی در حوزه پرورشی ایجاد نشده است

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۸ تحول مثبتی در حوزه پرورشی ایجاد نشده است گفت: ‌در لایحه بودجه سال آینده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برآورد شده است.

جبار کوچکی‌نژاد گفت : وجود نیروهای پرورشی ماهر در مدارس از ضروریات واحدهای آموزشی است اما در حال حاضر جای مربیان پرورشی تازه‌نفس و انقلابی در سیستم آموزش و پرورش کشور به‌شدت خالی است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۸ تحول مثبتی در حوزه پرورشی ایجاد نشده است گفت: بودجه حوزه معاونت پژوهشی که از چندین بخش مختلف تشکیل می‌شود در لایحه بودجه سال آینده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برآورد شده است.

کوچکی‌نژاد اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به اتحادیه دانش‌آموزی در لایحه ۹۸ را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برای سایر بخش‌های دیگر مرتبط نظیر بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان و بسیاری از نهادهای زیرمجموعه نیز بودجه و اعتباراتی توسط دولت در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس تخصیص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی در حوزه معاونت اجتماعی وزارت کشور که بخشی از مأموریت آن در حوزه پژوهشی است را مورد اشاره قرار داد و افزود: بحث اعتبارات از نیروی انسانی جدا است و ما در حال حاضر از وجود نیروی پرورشی تازه نفس بی‌بهره‌ایم.

وی لزوم به‌کارگیری نیروهای پرورشی ماهر و انقلابی در سیستم آموزش و پرورش کشور را بسیار لازم و ضروری اعلام کرد و ابراز داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای ایجاد تحول در حوزه معلمان پرورشی در تلاش است زمینه استخدام این نیروها را از طرف دولت فراهم کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت‌: این آموزش‌ها عمدتاً در دانشگاه‌های نسل سوم ارائه می‌شود در حالی‌که دانشگاه‌های کشورمان برای ارائه آموزش‌های مهارتی هنوز به سطح بالاتری ارتقاء پیدا نکرده‌اند.

کوچکی‌نژاد لزوم مهارت‌آموزی بیشتر در فضای آموزشی کشور را لازم و ضروری خواند و افزود: برای توسعه آموزش‌‌های مهارتی در کشور دانشگاه‌های ما باید به دانشگاه‌های نسل سوم ارتقاء پیدا کنند در کنار این سیستم آموزشی موجود نیز برای اثربخشی بیشتر باید دچار تغییر و تحولاتی در این زمینه شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz