گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 8, 2013 کد خبر : 16235 خبر ها

معاون هیئت عالی گزینش کشور :

در ماهیت گزینش‌ها نوعی قضاوت وجود دارد

در ماهیت گزینش‌ها نوعی قضاوت وجود دارد

گیلانیان : حجت‌الاسلام لطف‌ االله ثقفی در همایش سی‌امین سالروز تاسیس «هسته گزینش» به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک این شهر، با بیان اینکه منتظران مصلح جهانی خود باید صالح باشند، اظهار کرد: اگر منتظران مصلح صالح نباشند، نه مصلحی خواهد آمد و نه اصلاحی انجام می‌شود.
وی اصلی‌ترین موضوع دارای اهمیت در مسئله گزینش را بحث خودسازی در اخلاق و اعتقاد دانست و گفت: مدخل ورودی در هر نظامی موضوع گزینش است.
معاون نظارت و ارزیابی هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به اینکه در روایات و احادیث جامعه اسلامی را دارالسلام نامیده‌اند، افزود: گزینش در اینجا را می‌توان به عنوان باب‌السلام دانست.
وی با بیان اینکه دشمن در شرایط کنونی از بعد اخلاقی و اعتقادی وارد عمل شده است و به مبارزه با نظام اسلامی می‌پردازد، اذعان کرد: اکنون بیش از ۲۵ هزار شبکه ماهواره‌ای در دنیا مشغول فعالیت است.
ثقفی با اشاره به اینکه فضای مجازی در شرایط کنونی نیازمند توجه بیشتری است، تصریح کرد: اکنون تنها بیش از ۳ هزار شبکه ماهواره‌ای با محتواهای نامناسب در ایران قابل دریافت است که این تهدید بزرگی برای فرهنگ جامعه به‌ویژه برای خانواده‌ها و جوانان محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: اکنون بیش از ۷۵ درصد مردم ایران به فضای مجازی و اینترنت دسترسی دارند که نیازمند توجه بیشتر مسئولان به این فضا است.
این مسئول مصاحبه‌های هسته‌های گزینشی را نیازمند کیفی‌سازی عنوان کرد و گفت: گزینش باید به‌روز باشد و نباید گزینش‌ها را سطحی گرفت و به دنبال منابع تحقیق موثق برای گزینش افراد بود.
وی با بیان اینکه در ماهیت گزینش‌ها نوعی قضاوت وجود دارد، تصریح کرد: یکی از نکات مهم در کار گزینش این است که باید افراد را در صورت مثبت و یا منفی بودن از نتیجه گزینش آگاه کرد.
معاون نظارت و ارزیابی هیئت عالی گزینش کشور، کیفیت تحقیق‌های گزینشی را دارای اهمیت بسیاری دانست و یادآور شد: تحقیق‌های گزینشی باید طبق منابع صحیح و مستند انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی