گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
سپتامبر 11, 2014 کد خبر : 29720 خبر ها

در پی درخواست استانداران گیلان ومازندران خرید توافقی برنج تصویب شد

در پی درخواست استانداران گیلان ومازندران خرید توافقی برنج تصویب شد

گیلانیان : استاندار صبح امروز در بازدید از کارخانجات برنجکوبی با اشاره به تصویب خرید توافقی برنج در پی گزارش استانداران گیلان ومازندران به هیئت دولت گفت : این تصمیم بازار برنج استانهای شمالی را از رکود خارج می کند.

امروز در بازدید از کارخانجات برنج کوبی شهر رشت در گفتگو با کشاورزان وکارخانه داران برنج ،شنونده مسائل ومشکلات آنان بویژه رکود بازار برنج داخلی شد.

نماینده عالی دولت بابیان اینکه از زمستان گذشته با ارسال نامه و رایزنی های مختلف با وزارتخانه های جهاد کشاورزی وصنعت – معدن و تجارت خواستار جلوگیری از واردات برنج در زمان دروی این محصول وافزایش تعرفه واردات شده بود گفت : در پی گزارش استانداران استانهای شمالی از جمله مازندران و گیلان در خصوص بازار راکد فروش محصول برنج کشاورزان مقرر شد سازمان تعاون روستایی نسبت  به خرید توافقی برنج از کشاورزان اقدام و شرکت بازرگانی دولتی نیز از عرضه برنج وارداتی در بازار خودداری و جلوگیری کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه این مصوبه خوب دولت موجب میشود تا تحرک جدیدی در بازار برنج ایجاد شود گفت : همچنین همه نیازهای داخلی دستگاههای دولتی باید از محصول برنج داخلی تامین شود .

دکترنجفی  با بیان اینکه دولت دغدغه فروش محصولات کشاورزی را دارد گفت : دستگاههای دولتی از ابتدای دولت تدبیر و امید حتی یک کیلوگرم برنج وارد نکرده اند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که برنج داخلی در بازار عرضه می شود ، برنج وارداتی توزیع نخواهد شد که این شرایط  حداقل تا آذر ماه ادامه خواهد داشت .

دکتر نجفی همچنی با اشاره به افزایش تعرفه واردات برنج گفت :  تعرفه واردات برنج خارجی  از ده درصد به ۴۰ درصد در فصل برداشت افزایش یافته است و این به این معناست که وارد کنندگان برای واردات برنج باید چهار برابر تعرفه پرداخت کنندکه برای آنان مرقون به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه امیدوار است مجموع این تصمیمات منجر به سود کشاورزان شود گفت :برنج داخلی در سبد حمایتی دولت قرار خواهد گرفت .

استاندار گیلان همچنین از صداوسیما نیز خواست پخش تبلیغات برنج خارجی تا پایان آذر ماه را در حمایت از کشاورزان متوقف کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی