گیلانیان
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ Saturday, 20 April , 2019
تیر ۳۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 61082 خبر ها

در کنار انجام کارهای زیربنایی، به محرومان بی توجه نیستیم / کابینه دوازدهم، فراجناحی است

در کنار انجام کارهای زیربنایی، به محرومان بی توجه نیستیم / کابینه دوازدهم، فراجناحی است

گیلانیان : معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست هماهنگی برنامه های توسعه اشتغال و تولید گیلان گفت : دولت تدبیر و امید در کنار انجام کارهای عمرانی و زیربنایی، به محرومان و اقشار آسیب پذیر جامعه نیز بی تفاوت و بی توجه نیست و نمی توانیم منتظر بمانیم توسعه ایجاد و بعد از آن، به محرومان رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدباقر نوبخت روز شنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان در رشت ، از پرداخت یکصد هزار میلیارد ریال مطالبات و اعتبارات مربوط به طرح های عمرانی خبر داد و افزود: از چهارشنبه هفته گذشته ، پرداخت مطالبات و اعتبارات طرح های عمرانی آغاز شده است.

وی ادامه داد: از این میزان پرداختی، حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال بصورت نقد و ۸۵ هزار میلیارد ریال بصورت اسناد در حال پرداخت هستیم

معاون رئیس جمهوری افزود: بخشی از این مبلغ، پرداخت شده و بخش دیگری از آن، طی روزهای آینده پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه خود را متعهد به انجام تعهدات وعده داده شده می دانیم، گفت: در همین راستا برای اجرا و تکمیل پروژه های زیربنایی گیلان، ۱۸ هزار میلیارد ریال برای استان پرداخت شده که در مورد برخی طرح ها ، بیش از میزان مصوب نیز پرداخت کرده ایم.

به گفته دکتر نوبخت، به طور مثال برای راه آهن رشت – قزوین، پنج هزار میلیارد ریال بیش از میزان مصوب پرداخت کرده ایم.

وی با بیان اینکه توسعه بدون زیرساخت ها حاصل نمی شود، به اعلام آمادگی مدیران عامل بانک های کشور برای طرح های اشتغالزایی اشاره و اضافه کرد: در جلسه امروز نیز که بیشتر مدیران این بانک ها حضور دارند، کار بی سابقه ای انجام شده است.

معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برای توسعه بایستی از همه ظرفیت ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: کابینه دوازدهم، فراجناحی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بدنبال پاسخگویی به مطالبات مردم هستیم، گفت: وقتی این مطالبات پاسخ داده می شود که از همه ظرفیت ها استفاده کنیم و از همه جریان های سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدال گرا می خواهم شورای راهبری توسعه استان را تشکیل دهند.

دکترنوبخت با بیان اینکه باید میثاقی با نمایندگان مجلس داشته باشیم، خاطرنشان کرد: به دور از علایق و سلایق سیاسی در کنار هم و با هم، همپیمان باشیم.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به تشکیل جلسه ای در مهرماه امسال برای جمع بندی موضوعات، مشکلات و کارهای انجام شده گفت: همت ما بلندتر است اما باید توجه داشته باشیم که توسعه گیلان، نیاز به منابع دارد.

دکتر نوبخت با اشاره به پرداخت ۲۲۰ میلیارد ریال برای مسکن محرومان گیلان گفت: برای مددجویان بهزیستی نیز ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی در خاتمه سخنانش افزود: اجرای طرح رونق تولید و اشتغال در روستاهای کشور برای اولین بار به صورت آزمونه (پایلوت)، در استان گیلان اجرا می شود

نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان امروز (شنبه) با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، جمعی از مدیران سازمان‌ها و بانک‌های کشوری و معاونان وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رشت برگزار شد.در این جلسه علاوه بر گزارش مدیران کشوری از روند اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام در استان گیلان تفاهم نامه‌ی اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی استان گیلان بین سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری گیلان، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بانک کشاورزی و انجمن صنعت پوشاک کشور به امضاء رسید.

همچنین مدیران عامل بانک های ملی،کشاورزی،صنعت و معدن،سپه و صادرات کشور در جلسه توسعه اشتغال استان گیلان با نوشتن و امضای نامه ای خطاب به دکتر نوبخت با تشکر از وی برای حمایت از طرح های اشتغال زا تقبل کردند برای توسعه اشتغال در گیلان در قالب مشارکت سندیکایی در یک طرح بزرگ،به انتخاب استاندار گیلان، سرمایه گذاری و مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

کاهش ورودی رسوبات به تالاب انزلی از اهداف ساخت سد لاسک است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان‌ :

کاهش ورودی رسوبات به تالاب انزلی از اهداف ساخت سد لاسک است

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz