گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
دسامبر 17, 2012 کد خبر : 15535 خبر ها

استاندار گيلان خبر داد :

دستور رئیس جمهور برای رفع مشکلات اساسی گیلان

دستور رئیس جمهور برای رفع مشکلات اساسی گیلان

گیلانیان : در پی درخواست استاندار گیلان و دستور رئیس جمهور کارگروه  رسیدگی به مشکلات استان به ریاست معاون اول برگزار خواهد شد .

استاندار گیلان امروز با اشاره به اینکه در حاشیه کنگره ی ملی بزرگداشت روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی ۱۳ نامه با موضوعات و مسائل مختلف استان به رئیس جمهور تقدیم کرد  گفت : پس از ارائه ی این نامه ها ، دکتر  احمدی نژاد دستور تشکیل کارگروهی به ریاست معاون اول را صادر کرد .

مهندس کیهان هاشم نیا افزود : در این کارگروه وزرای نیرو ، راه و شهرسازی ، نفت و جهاد کشاورزی حضور خواهند داشت .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : تسریع در ساخت سایت پشتیبانی نفت وگاز سردار جنگل رودسر ، تکمیل آزاد راه قزوین – رشت ، تکمیل سدهای در دست ساخت ، راه آهن قزوین – انزلی – آستارا ، تصفیه خانه فاضلاب رشت و طرح های مسکن مهر ، پرداخت بدهی صیادان پره و بررسی مشکلات صید و صیادی و چایکاران از مهمترین درخواست هایی بود که به رئیس جمهور ارائه شده است .

استاندار گیلان ادامه داد : در این کارگروه همچنین در زمینه توسعه ی پارک علم و فناوری استان و حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حل مشکلات بیماران همودیالیزی ، اجرای طرح های زیربنایی کشاورزی ، ساماندهی طرح جامع نوغانداری و صنایع جانبی ابریشم ، طرح جامع پیشگیری و اطفاء حریق جنگل ها و مراتع و ارتقاء سرپرستی نمایندگی وزارت خارجه مطرح خواهد شد .

کیهان هاشم نیا با اشاره به اینکه رئیس جمهور در این دستور از معاون اول گزارش نیز خواسته است گفت : عمده مشکلات گیلان در حوزه وظایف وزاری شرکت کننده در این کارگروه است . و با تشکیل این کارگروه مسیر پیشرفت و آبادانی گیلان شتاب یابد .

منبع : سایت استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی