گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
می 14, 2020 کد خبر : 78532 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس :

دستگاه‌های اقتصادی ‌نظارت ‌بازار را به حال خود رها کرده‌اند / ‌مردم با مشکلات ‌معیشتی مواجه‌اند

دستگاه‌های اقتصادی ‌نظارت ‌بازار را به حال خود رها کرده‌اند / ‌مردم با مشکلات ‌معیشتی مواجه‌اند

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس از افزایش نجومی قیمت بسیاری از اقلام انتقاد کرد و گفت: نظارت بر بازار کالاهای اساسی در ماه رمضان کلاً رها شده است.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه انگار دولت برای ایجاد تعادل در بازار کالاهای اساسی و تأمین نیازهای مردم برنامه‌ای ندارد اظهار داشت: قیمت بسیاری از اجناس به ویژه اقلامی که در ماه مبارک رمضان بیشتر مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد به صورت نجومی و با شدت زیادی در حال افزایش است.

نماینده مردم رشت در مجلس به شیوع بحران کرونا در کشورمان و مشکلاتی که به موجب آن در کشور ایجاد شد اشاره کرد و ابراز داشت: ماه‌ها است سیستم وزارت بهداشت و درمان درگیر این مسأله است و تمام نیروی خود را صرف حل و فصل مشکلات قرار داده و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز به رسالت حقیقی خود عمل کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه دولت و دستگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه آن کلاً حوزه نظارت بر بازار را به حال خود رها کرده‌اند عنوان کرد: قیمت کالاها با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است در حالی‌که با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انتظار داشتیم حداقل در این ایام شاهد رهاشدگی بازار نباشیم.

کوچکی‌نژاد کمبود شدید شکر در بازار و بحرانی که به موجب کمیابی آن در نخستین روزهای شروع ماه رمضان در کشور ایجاد شده بود را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: دولت می‌داند شکر اصولاً یکی از کالاهای اساسی ماه رمضان است اما اتفاقات اخیر در بازار بار دیگر نشان داد دولت هیچ برنامه‌ای در این بخش ندارد.

وی عدم تدبیر برای ایجاد تعادل در بازار کالاهای اساسی با هدف تأمین نیازهای مردم و جلوگیری از ایجاد تنش در قیمت‌ها را نشانه ضعف سیستم اقتصادی دولت تلقی کرد و افزود: همزمان با حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی شکر و عدم تأمین سهیه شکر اصناف و بخش صنعت، بازار شیرینی‌پزان دچار یک تلاطم و نوسان شدید شد.

نماینده مردم رشت در مجلس آزاد سازی قیمت شکر از یک طرف و عدم اتخاذ یک برنامه درست و دقیق برای کنترل قیمت بسیاری از کالاهای اساسی را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: معتقدم در این شرایط سخت اقتصادی اوضاع باید بیشتر مراقبت شود تا با ندانم‌کاری‌های وقت و بی‌وقت شاهد تلاطم جدیدتری در بازار نباشیم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دولت با عدم تدبیر و با اقدامات خود سیر بروز انواع تلاطمات و نوسانات را در حوزه اقتصاد صعودی کرده است خاطرنشان کرد: در حالی‌‌که بسیاری از دهک‌ها و قشرهای مختلف مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه هستند دولت با اتخاذ برخی تصمیمات شرایط زندگی را برای آنان سخت‌تر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد