گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژوئن 29, 2014 کد خبر : 28101 خبر ها

استاندار گیلان :

دستگاه قضایی موانع سرمایه گذاری را برطرف کند

دستگاه قضایی موانع سرمایه گذاری را برطرف کند

گیلانیان : استاندار گیلان که صبح امروز به مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی ویاران با وفای امام خمینی (ره) در نشست با شورای قضایی وجمعی از قضات استان حضور یافته بود با اشاره به نقش سازنده ی دادگستری در روند توسعه استان گفت : از دستگاه قضایی در استان می خواهم زمینه های قانونمند توسعه و رفع موانع سرمایه گذاری را بیشتر تقویت کند .

دکتر نجفی در این نشست با بیان فرازهایی از سخنان امام خمینی (ره) در مورد شهید بهشتی که ” بهشتی مظلوم بود و مظلوم زیست ” و سخنان رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوردر تجلیل از شخصیت علمی ، فقهی این روحانی بزرگوار گفت : از افتخارات قوه ی قضائیه این است که شهید بهشتی معمار آن محسوب می شود .

وی با اشاره به اینکه قاضیان عالم و آگاه در برپایی عدل یاوران مظلومان هستند گفت : هیچ ستمدیده ای حق خویش را بدون کمک یاوری بهتراز قضات نمی تواند استیفاء کند .

وی با بیان اینکه بخشی از پویایی ، امید و نشاط جامعه با حضور موثر دستگاه قضایی بدست می آید ،گفت : عالم بودن و اشراف به احکام ، تسلیم شدن در برابر حق ، تحقیق مناسب در موضوع پرونده و احاطه برآن ، داشتن صبر و بردباری برای کشف موضوع ، قاطعیت در اجرای حکم ، تأمین بودن قاضی از نظر امکانات مادی ، پرهیز ازظن وگمان و انجام رسیدگی های لازم برای رسیدن به یقین از ویژگی های است که به قضات در برپایی عدل کمک می کند .

وی با بیان اینکه قضاوت از رسالت انبیاء است گفت : برقراری نظام عادلانه برحق در جامعه از اهداف نزول قرآن است .

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید کمک کنیم تا شرایط استان بهبود یابد افزود : این شرایط جزء با همکاری ، همیاری ، همدلی و توافق برسرمشترکات بدست نمی آید .

وی با بیان اینکه براساس آمارها شرایط بیکاری و مشکلات اجتماعی استان در یک رده است گفت : این نتایج به خوبی نشان میدهد که ریشه ی بسیاری از بزهکاری ها و معضلات اجتماعی در فقر و بیکاری است .
دکتر نجفی به زیبایی ها و نعمات بی شمار گیلان اشاره کرد و گفت : سواحل در همه نقاط دنیا فرصتی برای اشتغال است اما ساکنان دریاها در کشور بجای اینکه از این فرصت به خوبی بهره برند در حال ترک آن هستند .

دکتر نجفی با اشاره به اینکه تدارک امکانات وسیع رفاه و آسایش برای گردشگران نیازمند زمینه های قانونمند کردن فعالیت های مرتبط با آن و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی است گفت : با حفط و حراست از حجاب و عفاف و بدون گناه هم میتوانیم خانواده ای شاد داشته باشیم .

وی با بیان اینکه جنگل ها و تالاب های گیلان ظرفیت عظیم برای توسعه و پیشرفت هستد گفت : من همواره حامی محیط زیست و منابع طبیعی استان بوده ام اما برخی ،از ورود انسان به جنگل به عنوان هجمه یاد می کنند که این، دیدگاه حمایت از سرمایه گذاران نیست .

وی خاطر نشان کرد : زمان کوتاه مدیریت ها میگذرد از اینرو هنر ما این باشد تا در توسعه ی پایدار حرکت های ماندگار داشته باشیم .

دکتر نجفی همچنین از ابلاغ به تمامی دستگاههای دولتی به منظور بهره گیری از مشاورین حقوقی و وکلای کار آزموده برای دفاع از حقوق بیت المال و سازمانهای دولتی خبرداد و گفت : تشکیل شعبه های ویژه و تخصصی درحوزه های منابع طبیعی ، کشاورزی و حتی راه و شهرسازی در گیلان ضروری است .

وی با اشاره به جدیت دولت مبنی بربرخورد باپدیده زمین خواری خاطرنشان کرد : ازقضات محترم میخواهیم در مورد تعرض به بیت المال و انفال از نظرات کارشناسی شورای تأمین به خوبی بهره بگیرند .
وی با بیان اینکه مردم قضاوت یکپارچه از عملکرد قوای سه گانه دارند گفت : مردم ما را جدا از هم نمی بینند از اینرو باید تلاش کنیم تا با همدلی و همیاری آبرویی از نظام نرود .

دکتر نجفی در پایان با اشاره به نقش سازنده ی دادگستری گیلان در روند توسعه استان گفت : از دستگاه قضایی در استان می خواهم زمینه های قانونمند توسعه ی استان و رفع موانع سرمایه گذاری را بیشتر تقویت کند .

رئیس کل دادگستری گیلان نیز در این نشست ، استقلال قوق ی قضائیه ، ایجاد تحولات ساختاری و تحول ماهوی قوانین کشور که برگرفته ی از شرع مقدس اسلام است را از مهمترین تغییرات پس از انقلاب در کشور عنوان کرد و گفت : این تحولات بزرگ با تلاش های آیت ا… دکتر بهشتی صورت گرفت .

احمد سیاوش پور با بیان اینکه جهت گیری قوه ی قضائیه در راستای توسعه ی استان است خاطر نشان کرد : با تعامل مناسب بین دستگاه قضایی ، دستگاههای اجرایی و نمایندگان میتوان کارهای بزرگ در استان انجام داد چون با حل مشکلات بیکاری بسیاری از بزه کاری ها نیز کاهش می یابد.

وی جلوگیری از طولانی شدن اجرای احکام ، کاهش اطاله دادرسی توجه به حقوق بیت المال و پیشگیری را از برنامه های دادگستری گیلان اعلام کرد و گفت : دفاتر خدمات الکترونیک قضائی و مجتمع تصادفات بزودی در استان راه اندازی می شود ./منبع : روابط عمومی استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی