گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
فوریه 24, 2014 کد خبر : 25060 خبر ها

دستگاه قضا آماده رفع موانع توسعه گیلان است

دستگاه قضا آماده رفع موانع توسعه گیلان است

گیلانیان : رییس کل دادگستری گیلان با اشاره به آمادگی دستگاه قضایی برای رفع موانع توسعه استان گفت: مانع قانونی که موجب توقف توسعه استان شود، وجود ندارد.

ˈ احمد سیاوش پور ˈ عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه زمینه برای مشارکت مدیران دستگاه های اجرایی با دستگاه قضا در استان وجود دارد ، اظهار کرد : شورای نظارت استان مرکب از اداره کل بازرسی ، دادستانی و یکی از معاونان استاندار تشکیل و ظرفیت وسیعی برای رسیدگی به مسایل مدیران در تمامی بخش ها ایجاد شده است .

وی با تاکید بر اینکه قانون گذار هیچگاه مانع توسعه نمی شود ، افزود : ناقص بودن اعتبارات ، وجود شرایط خاص و ابلاغ نشدن اعتبارات در زمان خاص ، ارتباطی به منع قانونی ندارد .

رییس کل دادگستری گیلان خاطر نشان کرد : دستگاه قضایی به عنوان قوه ای مستقل پشتیبان حقوق فردی و احقاق کننده حقوق ملت است و از تخطی از قانون چشم پوشی نخواهد کرد .

سیاوش پور ایجاد اداره حقوقی توانمند ، توجه به زمان در پرونده های قضایی ، مستندسازی دقیق در پرونده ها و تلاش برای افزایش آگاهی به منظور ارجاع کمترین پرونده به محاکم قضایی را از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواستار شد .

وی تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان را افرادی شریف خواند و گفت : متاسفانه کارهای محوله آن طور که نیازمند استان است ، انجام نمی شود .

رییس کل دادگستری گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به بیانات رهبرمعظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد : همه مسوولان باید با عنایت به منویات معظم له درک عمیقی نسبت به مشکلات جامعه و عزمی راسخ برای رفع آنها داشته باشند

سیاوش پور با بیان اینکه ظرفیت بسیار وسیعی در تمامی بخش ها در استان وجود دارد ، گفت : متاسفانه از این ظرفیت ها به طور شایسته و در شأن مردم ، استفاده نشده است.

وی ادامه داد: محرومیت های گیلان در پشت ظاهر زیبا و فریبنده این استان پنهان است و مسوولان باید برای تامین زیرساخت ها در توسعه شهری ، اقتصاد ، راه و جبران عقب ماندگی ها بیشتر تلاش کنند .

رییس کل دادگستری گیلان ابراز امیدواری کرد : با شرایط ایجاد شده در گیلان مدیران بتوانند گام های بزرگتر و پرشتابی در مسیر توسعه استان برداشته تا حق قانونی مردم محقق شود.

در این جلسه از زحمات ˈمحمد آقاجانزادهˈ معاون پیشین هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان قدردانی و ˈحجت شعبانپورˈ برای قرار گرفتن در این پست معرفی شد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی