گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
آگوست 17, 2019 کد خبر : 74541 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

دستگاه قضا از درون نیازمند پالایش است

دستگاه قضا از درون نیازمند پالایش است

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه قضا از درون نیازمند پالایش است، گفت: انقلابی گری در دستگاه قضایی بسیار ضعیف دیده می‌شود درحالی‌که بسیاری از مشکلات مردم باید با تلاش و نظارت قوی دستگاه قضایی حل شوند.

آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در آیین معارفه و تکریم رئیس‌کل دادگستری گیلان در سالن اجتماعات دادگستری استان با تأکید بر اهمیت مسائل قضایی در اسلام اظهار کرد: با مراجعه به رساله عمیق و نگارش علمای اسلام بسیاری از مشکلات قضایی مردم حل می‌شود.

وی مسئله نخست در دستگاه قضا را پرداختن به ساختار درون‌سازمانی دانست و افزود: دستگاه قضا از درون نیازمند اصحاب آزاده برای ادامه کار است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ساختار دستگاه قضا پس از انقلاب اسلامی گفت: احکام قضایی پیش از انقلاب اسلامی برگرفته از تعابیر اسلامی با محوریت شهید بهشتی بود که لایحه قصاص وی منتقدان فراوانی را نسبت به او روبرو کرد.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه دستگاه قضا از بالا و از درون نیاز به پالایش است، تصریح کرد: انقلابی گری در دستگاه قضایی بسیار ضعیف دیده می‌شود درحالی‌که بسیاری از مشکلات مردم باید با تلاش و نظارت قوی دستگاه قضایی حل شوند.

فلاحتی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مدیریت جوان و انقلابی در مسؤولیت‌های اجرایی بیان کرد: نخستین انتظار ما از دستگاه قضا نظارت قوی از پایین تا بالا است.

وی با اشاره به فراوانی پرونده‌ها در دستگاه قضایی تصریح کرد: افزایش پرونده‌های قضایی به لحاظ عدم استفاده از ظرفیت‌های دولتی و استفاده نکردن از سامانه جامع فرهنگی تهدید است اما به لحاظ ظرفیت انقلاب اسلامی مأمن بودن دستگاه قضایی یک فرصت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بر لزوم توجه به نهاد دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: اگر مردم از دستگاه قضا آنچه را که نباید ببینند، شیرازه نظام ازهم‌پاشیده می‌شود و لازم است در کنار قاضی یک شخص دیگر نیز گمارده شود.

فلاحتی با بیان اینکه گیلان مورد هجمه‌های زیادی قرارگرفته افزود: به لحاظ جغرافیایی سامانه‌ای جز گیلان برای زمین‌خواران، کوه خواران، دریا خواران و هوا خواران نیست و ما انتظار داریم به‌زودی هرروز شاهد تخریب دیوارهایی باشیم که از سوی متصرفات تصرف‌شده و عملاً بارونق تولید در تقابل است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه عمده فعالیت اقتصادی نردم گیلان برنج‌کاری است، گفت: در نقطه‌ای از گیلان سه هزار متر زمین به مبلغ ۱۰ میلیون تومان فروخته‌شده و این بسیار نگران‌کننده است درحالی‌که گیلان بسیار غنی است.

وی دستگاه قضا را پناهنده مردم دانست و گفت: مردم هرکجا که حقی ضایع شود دستگاه قضا را مأمن خود می‌دانند و به‌یقین دستگاه قضا دست خدا روی زمین برای ستاندن و احقاق حقوق مردم است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی