گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 4, 2016 کد خبر : 47525 خبر ها

دستگاه های فرهنگی و اجتماعی برنامه محور حرکت کنند

دستگاه های فرهنگی و اجتماعی برنامه محور حرکت کنند

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان برای دستیابی به اهداف توسعه فرهنگی و اجتماعی باید برنامه محور حرکت کنند.

محمد احمدی پور در کمیسیون تخصصی اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان افزود: داشتن برنامه می تواند سطح مشارکت های مردمی را در همراهی های  فرهنگی و اجتماعی بالا ببرد.

وی ادامه داد: برای رفع نگرانی های اجتماعی در جامعه باید تلاش کنیم با برنامه ریزی های درست و منطقی با پدیده ها برخورد شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری یادآور شد:تحقق این شعار بستگی به حضور همه دستگاه های اجرایی در پای کار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت مباحث اجتماعی و فرهنگی در جامعه گفت:باید تلاش کنیم همزمان در تحقق رفع مشکلات اقتصادی در حوزه های اجتماعی  و فرهنگی هم اقدامات عملی داشته باشیم.

احمدی پور اضافه کرد: حوزه اجتماعی یک حوزه متفاوت با حوزه های اقتصاد و سیاست است و اگر در این حوزه ها رقابت ها شکل دهنده فرایند آن است در حوزه اجتماعی باید تلاش کنیم تا همگرایی ها ورفاقت ها را بیشتر کنیم تا از این طریق با مشارکت مردم به کاهش آسیب ها و پیشگیری از آن ها بپردازیم.

 وی یاد آور شد در برنامه ریزی ها از سوی دستگاههای فرهنگی و اجتماعی باید طوری رفتار شود تا تصمیم گیران بتوانند بر مبنای آن تصمیمات مهم بگیرند و اثرگذاری ایجاد شود.

یونس رنجکش سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و دبیر کارگروه تخصصی  اجتماعی و فرهنگی این استان هم با اشاره به تدوین برنامه های جامع و زمانبندی شده از سوی دستگاههای عضو کارگروه در سال ۹۵ خواستار همگرایی بیشتر مدیران در حوزه های فرهنگی و اجتماعی شد.

وی به وجود آسیب های مختلف در حوزه اجتماعی و فرهنگی اشاره و تاکید کرد برای پیشگیری و مقابله با آسیب ها باید برنامه داشت.

وی یاد آور شد: یکی از برنامه های جدی در سال جاری اجرای طرح پیشگیری از طلاق است اجرایی خواهد شد.

وی بر ضرورت کار کارشناسی برروی برنامه های فرهنگی و اجتماعی در استان تاکید کرد و افزود: خواستار پرهیز از اجرا و اقدامات جزیره ای توسط دستگاههای مسئول شد.

در این جلسه برخی از مدیران دستگاههای اجرایی گزارشی از عملکرد سازمانهای مربوطه خود و برنامه های پیشنهادی سال ۹۵ را ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد