گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
می 17, 2014 کد خبر : 27133 خبر ها

رئیس پلیس فتای گیلان خبر داد

دستگیری ۶۸ مجرم سایبری در گیلان

دستگیری ۶۸ مجرم سایبری در گیلان

گیلانیان : رئیس پلیس فتای گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۵۱ درصد جرایم سایبری مربوط به برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب‌های بانکی بود، از دستگیری ۶۸ مجرم سایبری در این راستا خبر داد.

ایرج محمدخانی بعد از ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به ارائه گزارشی از جراین سایبری استان اظهار کرد: برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب‌های بانکی با ۵۱ درصد بالاترین نسبت وقوع در بین جرایم سایبری در سال ۹۲ را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، مجرمان در سال گذشته موفق شدند با سوء‌استفاده از غفلت صاحبان کارت بانکی، حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب شهروندان گیلانی برداشت کنند.

رئیس پلیس فتای گیلان افزود: با پیگیری‌های فنی کارآگاهان پلیس فتا، ۳۴ مجرم برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب‌های بانکی که ۲۸ مرد و ۶ زن بوده‌اند، شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مالباختگان در رشت و شهرستان‌های تابعه گیلان مسترد شده است، تصریح کرد: مهم‌ترین جرایم حوزه سایبری، جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی با ۲۵ درصد، سرقت و کلاهبرداری با ۸ درصد است.

محمدخانی در ادامه یاد آور شد: سال گذشته ۷۷ درصد جرایمی که در حوزه فضای تولید و تبادل اطلاعات استان به وقوع پیوسته بود کشف شد.

وی شناسایی و دستگیری ۶۸ مجرم سایبر که ۵۶ نفر مرد و ۱۲ زن بودند را از دیگر اقدام‌های پلیس فتا در سال گذشته عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای گیلان خاطرنشان کرد: مجرمان فضای سایبر همواره به دنبال فرصتی هستند تا با سواستفاده از غفلت صاحبان کارت بانکی و به دست آوردن اطلاعات مهم آنها به صورت غیر مجاز از حساب مردم برداشت کنند.

وی از شهروندان گیلان خواست تا در حفظ و نگهداری کارت بانکی نهایت دقت و جدیت را داشته باشند و از الصاق رمز روی کارت بانکی جداً پرهیز کنند ./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی