گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
ژانویه 28, 2020 کد خبر : 76946 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

دشمن‌ درصدد نفوذ و تسلط بر افکار «جوانان توانمند» است

دشمن‌ درصدد نفوذ و تسلط بر افکار «جوانان توانمند» است

گیلانیان : نمایندهولی‌فقیه در گیلان گفت: دشمن درصدد نفوذ میان جوانان توانمند و تسلط بر افکار آنان است و قصد دارد جلوی فعالیت‌‌های موثر آنان را در جامعه بگیرد.

 آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در حاشیه دیدار اعضای منتخب انجمن‌های اسلامی مدارس پسرانه سراسر استان گیلان با وی به‌مناسبت چهلمین سال تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: اعضای این اتحادیه افتخار دارند که عضو انجمنی هستند که برخواسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری آینده روشنی در انتظار نظام است گفت: انقلاب اسلامی درصدد تربیت نیروهای سالم، قدرتمند و آگاه به دنیای پیرامون است و پیامبر(ص) نیز فرمودند که اگر علم در ثریا باشد مردانی از ایران به آن می‌رسند و امروز شاهد موجی از علم و ایمان در کشورمان هستیم.

فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سپهبد سلیمانی بیان کرد: امروز بسیاری از جوانان و آزادی‌خواهان دنیا به سردار سلیمانی به‌عنوان فرزند نسل نخست انقلاب اقتدا کرده و عکس‌های او را با افتخار در دست دارند چون او با وجود برخورداری از ویژگی‌های خاص معنوی یک نظامی شاخص بود و این از برکات انقلاب اسلامی است.

امام جمعه رشت با اشاره به ویژگی‌های دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی تصریح کرد: شور، شعور و اهل تعالی معنوی بودن از جمله ویژگی‌های شاخص این دانش‌آموزان است که همواره به‌دنبال حماسه‌های انسان‌ساز بوده و مردان آینده تاریخ نظام اسلامی ایران هستند پس باید به خود ببالند و افتخار کنند.

وی خطاب به دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور گفت: آینده این کشور نیازمند مدیرانی عالم، دلداده و دارای اراده‌‌ای قوی و چشمان و دستانی پاک است؛ کسانی‌که درک درستی از مدیریت سیاسی و اجتماعی داشته و دلداده راه ولایت باشند و جاه‌طلب و قدرت‌طلب نباشند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان افزود: دانش‌آموزان از امروز برای رسیدن به قله‌های موفقیت و افق‌های روشنی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کردند تلاش کنند تا بتوانند در آینده مسئولیت‌های کلیدی نظام‌ اسلامی را برعهده گرفته و مفید باشند که این جزو خواسته‌های رهبر انقلاب و تمام دلسوزان انقلاب است.

وی با اشاره به لزوم شناسایی نفوذی‌های دشمن توسط دانش‌آموزان و آینده‌سازان ایران اسلامی بیان کرد: جوانان بدانند که نفوذی‌ها درصدد نفوذ میان جوانان توانمند هستند تا بتوانند جلوی اقدامات ارزشمند آنان را بگیرند از این رو باید در کنار شناسایی نفوذی‌های دشمن، اقدام موثری برای مقابله با حرکات انجام شود.

سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه امسال چهلمین سال تشکیل این اتحادیه است اظهار داشت: این تشکل نورانی برخواسته از احساس مسئولیت دانش‌آموزان نسل نخست انقلاب است که با فرمان امام(ره) تشکیل شده است.

محمد لطیفی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان را در چهل سال گذشته منشأ خدمات ارزنده‌ای دانست و افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یک هویت منسجم تشکیلاتی برخواسته از خودانگیختگی دانش‌آموزان است که نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در مدارس مختلف استان را به‌همراه دارد.

وی با بیان اینکه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی شد که بیش از ۱۶ هزار نفر از آن‌ها عضو انجمن اسلامی بودند گفت: در وصیت‌نامه‌های نورانی این شهدای عزیز فرازهای الهام‌بخشی از توصیه‌هایشان به حفظ سنگر انجمن‌های اسلامی در مدارس و فعالیت مجاهدانه آنان مشاهده می‌شود.

سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان تاکید کرد: این اتحادیه برنامه‌هایی همچون تربیت حماسی، جنبش دانش‌آموزی، هیئت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج)، برپایی خیمه‌‌های معرفت و سرگذشت‌پژوهی شهدای دانش‌آموز در قالب طرح همکلاسی آسمانی و یادواره‌های شهدای دانش‌آموز را در دستور کار خود قرار داده است.

لطیفی افزود: آنچه که در سال‌های گذشته از انجمن‌‌های اسلامی در سطح مدارس به چشم می‌خورد در واقع یک انسجام خوب تشکیلاتی است که دانش‌آموزان به صورت خودجوش و در تعامل با یکدیگر برنامه‌ر‌یزی کرده تا حافظ اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح مدارس باشند و خودسازی و دیگرسازی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

وی برگزاری اعتکاف‌ها و نیایش‌های دانش‌آموزی، برگزاری یادواره‌های شهدای دانش‌آموز و مدافع حرم و برپایی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب را جزو دیگر فعالیت‌های خودجوش دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی در کشور اعلام کرد و بیان داشت: طراحی پویش‌ها در ایام‌الله ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن و روز قدس نیز جزو فعالیت‌های خودجوش این دانش‌آموزان است.

وی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان گیلان افتخار دارد که با حضور فعالانه دانش‌آموزان در ۳۰۰ مدرسه استان اقدامات و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، انقلابی و جهادی را در دستور کار خود قرار داده و گام محکمی در جهت رسالت والای اتحادیه یعنی نخبه‌یابی و نخبه‌پروری بردارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دارای نقش خودخواسته‌ای بوده و بسترهای لازم برای نقش‌آفرینی آنان در عرصه‌های مختلف فراهم شده است اظهار داشت: همه ما در طول زندگی در جایگاه‌های مختلفی قرار می‌گیریم که باید متناسب با آن جایگاه نقش‌‌آفرین و موثر باشیم.

نادر جهان‌آرای با اشاره به اینکه دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی باید بتوانند بر اساس وظایف و نقش‌های خود در جامعه مطالبه‌گر باشند افزود: نقش این اعضا در خانواده و فضای مدرسه متفاوت است و باید ظرفیت‌های میان خود را شناسایی کرده و تکالیف خود را بر اساس اولویت‌ها و ظرفیت‌های شناسایی‌شده انجام دهند طوری‌که باعث رشد آنان شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی