گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
دی ۱۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 71381 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام جمعه رشت :

دشمن به دنبال ترویج فرهنگ غربی در جامعه اسلامی ایران است

دشمن به دنبال ترویج فرهنگ غربی در جامعه اسلامی ایران است

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ترویج فرهنگ غربی در جامعه اسلامی ایران است، گفت: خانواده‌ها در تربیت فرزندان به تعالیم اسلامی توجه کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت با تأکید بر لزوم توجه خانواده‌ها به آموزش تعالیم دینی و اسلامی به فرزندان، اظهارکرد: نوع تربیت فرزندان در آینده فردی و اجتماعی آنها تأثیرگذار است.

آیت الله فلاحتی در ادامه به برخی ریزش‌ها در میان مدیران و مسئولان نظام اسلامی اشاره و آن را موجب نگرانی مردم عنوان کرد و افزود: البته در کل جامعه و حتی میان مردم عادی نیز این ریزش‌ها رخ می دهد ولی به دلیل جایگاه مسئولان این اتفاق در میان آنها در سطح جامعه بازتاب بیشتری دارد.

وی با تأکید براینکه عدم توجه و آگاهی لازم خانواده‌ها نسبت به مسائل دینی و اسلامی در تربیت فرزندان و آموزش تعالیم دینی به آنها سبب ریزش این افراد در زندگی اجتماعی می‌شود، گفت: ظهور مدیران سست عنصر، رانت‌خوار، اختلاس‌گر در پست‌های مدیریتی به واسطه عدم توجه والدین به آموزش تعالیم اسلامی در کودکی است.

امام جمعه رشت با اشاره به ۱۷ دی ماه سالروز ابلاغ فرمان کشف حجاب توسط رضاخان، تصریح کرد: متاسفانه امروز نیز شاهد یکی از حوادث تلخ و نکبت بار رضاخانی در کشور هستیم. رضاشاه به دنبال ترویج فرهنگ غربی و اشاعه بی حجابی و بی بندوباری در جامعه بود.

آیت الله فلاحتی به تلاش دشمن در ترویج فرهنگ غربی در جامعه اشاره کرد و گفت: انگلیسی‌ها تلاش می کنند افراد نالایق و بی‌عرضه بر مسند مدیریت در کشور باشند. مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی باید تلاش کنند حجاب فاطمی و زینبی در جامعه ترویج شود. اگر دین به صورت منطقی معرفی شود بانوان احکام اسلامی را پذیرفته و رعایت می کنند.

امام جمعه رشت به ۱۹ دی سالروز قیام خونین مردم قم در برابر استعمار اشاره و آن را نقطه عطفی در قیام ملت ایران علیه نظام ستم‌شاهی عنوان کرد و افزود: در طول چهل سال گذشته همانند فتنه سال ۸۸ مردم ایران اسلامی به ویژه گیلان با درک درست و شناخت به موقع از دشمن و توطئه‌های آن علیه نظام مقدس اسلامی با بصیرت و آگاهی در برابر فتنه گران، نظام استعماری ایستادگی کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به افول قدرت‌های غربی و کشمکش‌های داخلی میان آنها، گفت: نبود رهبری آگاه و مدیری لایق و کاردان در مسند مدیریتی این کشورها سبب افول این قدرت‌ها و درگیری‌های داخلی در میان آنها شده است. امروز دنیا به این نتیجه رسیده که ایران اسلامی یکی از قدرت‌های بزرگ و تأثیرگذار در جهان است.

آیت الله فلاحتی به ۱۴ دی ماه روز جهاد کشاورزی در تقویم کشور نیز اشاره و بیان‌کرد: بخش‌هایی از منابع بودجه‌ای گیلان باید برای تامین آب و توسعه کشاورزی استان اختصاص یابد. امیدوارم با تلاش مسئولان شاهد استفاده بهینه از منابع آب، خاک و کشاورزی گیلان باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!