گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 24, 2015 کد خبر : 44347 خبر ها

آیت الله قربانی :

دشمن عامل وحدت مسلمانان را نشانه گرفته است

دشمن عامل وحدت مسلمانان را نشانه گرفته است

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به اتفاق استاندار گیلان ظهر امروز(۳ دی) در همایش بزرگ هفته وحدت که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و علمای اهل تسنن و تشیع در مسجد فاروق الاعظم اسالم برگزار شد شرکت کرد .

نماینده ولی فقیه در گیلان پس از اجرای چند برنامه از جمله مولودی خوانی برادران اهل سنت طی سخنانی با تبریک هفته وحدت، گفت: مردم تالش و اسالم با صفا و صمیمیت کنار هم زندگی می‌کنند.

وی به ارتباط سال های دور خود با مردم تالش اشاره کرد و افزود: خودم را هموطن تالشی‌ها می‌دانم و از قدیم گفته‌ام تالش وطن دوم من است.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: علما و عموم مردم این منطقه اعم از شیعه و سنی با من همواره در ارتباط بوده و اگر مشکلاتی بوده پیش من آمده و بنده نیز در حد توان در راستای برطرف کردن مشکلاتشان گام برداشته ام و این نشانه رابطه صمیمی من با مردم این دیار است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه وحدت و همدلی مردم در این منطقه غیر قابل توصیف است، اضافه کرد: ان شاء الله این وحدت و همدلی برای همیشه جاودانه باشد.

امام جمعه رشت ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام انسانی کامل و ویژه بود و حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) پیامبر رحمت است.

آیت الله قربانی با توصیفی از عفت مثال زدنی پیامبر گرامی اسلام که باعث شد حضرت خدیجه با وجود خواستگاران ثروتمند و صاحب قدرت بخاطر آن به خواستاری پیغمبر (ص) جواب مثبت داد ، عامل شیفتگی بی‌عفتی را یکی از بلاهای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر پیرو پیامبر آخر زمان هستیم باید مثل وی بوده و مراقب چشم، گوش، رفتار و اعمالمان باشیم.

وی با بیان اینکه پیامبر اسوه حسنه است، افزود: ما چنین پیشوایانی داریم و باید در مقابل توطئه‌های دشمنان وحدت و همدلی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به حوادث منطقه و دنیای اسلام اشاره و تصریح کرد : جای تاسف است که برخی کشورها به جان مسلمانان بی‎گناه و مظلوم افتاده ولی با اسرائیل که دشمن اسلام و مسلمین است، نمی‌جنگند.

 آیت الله قربانی گفت: پیامبر گرامی اسلام با کفر جهانی و ظلم ستیزی مبارزه می‌کرد و برادر کشی نمی‌کرد و آنانی که برادر کشی می‌کنند و مردم بی‌گناه را مظلومانه می‌کشند باید اینگونه باشند.

 وی با بیان اینکه قرآن معجزه حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) است، اضافه کرد: عامل وحدت مسلمین پیامبر و معجزه اش قرآن است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشمنان علیه قرآن تبلیغاتی می‌کنند، تصریح کرد: علت اینکه دشمنان علیه این کتاب آسمانی تبلیغ می‌کنند این است که می‌دانند این کتاب عامل وحدت مسلمین است و باید هوشیار باشیم.

آیت الله قربانی با بیان اینکه ما قرآن را به طور کامل نشناخته ایم، افزود: تا زمانی که این کتاب آسمانی، دین اسلام، مساجد در بین ماست و ما باهم وحدت و همدلی داریم، آنان نمی‌توانند بر ما حاکم و بر اهداف پلیدشان برسند.

وی گفت: تا به امروز دست در دست در برابر استکبارجهانی ایستادیم و ان شاء الله و به یاری خدا در آینده نیز خواهیم ایستاد.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: دو هزار شبکه ماهواره ای علیه اسلام و انقلاب تبلیغ می‌کنند و ما باید در برابر این توطئه ها هوشیار بوده و نقشه هایشان را خنثی کنیم.

وی از سید نهضت حسینی معلم، محقق و هنرمند متعهد به عنوان انسانی نیکوکار و خیر نام برد و افزود : تجلیلا این خدوم فرهنگی که با هفته وحدت مقارن شد به فال نیک می گیریم و تبریک می گوییم.

آیت الله قربانی به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: با وحدت کلمه در انتخابات حضور یابیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

گفتنی است در این مراسم که استاندار گیلان و نماینده شهرستان نیز حضور داشت از خدمات چندین ساله اجتماعی، فرهنگی و هنری معلم، محقق و هنرمند متعهد سید نهضت حسینی تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد