تبلیغ
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ Monday, 19 November , 2018
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 63794 خبر ها

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن "بیوتکنولوژی " ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت در رشت:

دشمن می‌خواهد با آلوده کردن مواد غذایی جمعیت مسلمانان را کنترل کند/ سرقت ژنتیکی ژنوم ایرانیان

دشمن می‌خواهد با آلوده کردن مواد غذایی جمعیت مسلمانان را کنترل کند/ سرقت ژنتیکی ژنوم ایرانیان

گیلانیان : بنیان‌گذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی ” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت با بیان اینکه دشمن از اقتدار جمهوری اسلامی خشمگین است گفت: دشمن قصد دارد با تهدیدات جدید به‌نظام جمهوری اسلامی ضربه زده و با آلوده کردن مواد غذایی جمعیت مسلمانان را کنترل کند.

پروفسور علی کرمی صبح امروز در گردهمایی تخصصی پدافند غیرعامل با رویکرد تهدیدات زیستی نوین اظهار کرد: ما می‌خواهیم تفکر جدیدی در اذهان ایجاد کنیم.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه درگذشته بحث دفاع بیولوژیک مطرح بود خاطرنشان کرد: ایران در حوزه پوست، چشم و ریه غول درمان در خاورمیانه و دنیا است، ایران همچنین امروز معاون خلع سلاح در دنیا شده است.

کرمی با بیان اینکه آموزش‌های مهمی به رزمندگان در سوریه داده است گفت: آل سعود کشوری خبیث و بی‌فکر است، به قول رهبر انقلاب به‌زودی خبر‌های خوبی از سقوط آن‌ها خواهیم شنید‌.

وی با بیان اینکه سردار جلالی یک دانشمند تمام‌عیار است بیان کرد: آمریکا و اروپا فراموش کرده است که انسان برای پرواز به دو بال نیاز دارد، آن‌ها تنها علم و دانش را دارند اما ایران هم علم و هم ایمان دارند.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی ” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت با اشاره به تغییر چهره تهدیدات دشمنان گفت: شبکه‌های اجتماعی برای تغییر سبک زندگی جهان اسلام است، تهدیدات امروز به مدارس و خانه‌های ما واردشده است.

کرمی محیط‌شناسی را نخستین بعد پدافند غیرعامل دانست و با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: اعتقاد ما این است که دشمنی رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی با دولت ایالات‌متحده آمریکا با ما از اول تا حالا هیچ کم نشده است.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه ایرانیان عاطفی هستند و باید عقل‌گرایی را وارد مدیریت کنند تصریح کرد: ایران رتبه چهار نانوتکنولوژی و رتبه یک بیوتکنولوژی دنیاست، ایران جز دو کشوری است که داروی سرطان سینه را می‌سازد.

وی با بیان اینکه ایران در محاصره ۵۰ پایگاه نظامی امن‌ترین کشور خاورمیانه است اظهار کرد: دشمن از استقلال و اقتدار ما عصبانی است و قطعاً قصد سرنگونی نظام را دارد، ما این امنیت را مدیون تفکر جهادی و انقلابی کشور و شهدا هستیم.

کرمی جنگ هوشمند را ترکیب جنگ نرم و سخت دانست و بیان کرد: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که‌ مستلزم جنگ‌افزار نبوده ک اجرای آن می‌تواند از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی حساس نظامی و غیرنظامی، از تلفات انسانی جلوگیری نموده و خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی ” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت با تأکید بر اینکه تهدید باید از منشأ خنثی شود گفت: پدافند غیرعامل مانند مصونیت سازی برای انسان است و کشور را از آسیب‌های بیرونی حفظ می‌کند.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل در سه بخش شناختن تهدیدات و اولویت بندی آن‌ها، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها به تهدیدات فوق و اقدام جهت کاهش آسیب‌پذیری با افزایش پایداری معنا می‌شود.

کرمی با اشاره به انواع تهدیدات بیولوژیک بیان کرد: بیوتروریسم (تهدید علیه انسان) و اگروتروریسم (تهدید علیه منابع کشاورزی و دامی) از جمله این تهدیدات است، دشمن می‌خواهد از طریق آلوده کردن منابع زیستی و مواد غذایی جمعیت مسلمانان را کم‌ و کنترل کنند.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با تأکید بر اینکه ۹ امام معصوم را با زهر به شهادت رساندند گفت: سمی که امیرالمؤمنان توسط شمشیر آغشته ‌به آن به شهادت رسید یک سم زیستی بود.

وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات بیولوژیک موساد بر ترور شخصیت‌ها تمرکز دارد افزود: این مرکز با ساخت سم‌های بیولوژیک و شیمیایی که بسیار ارزان و ساده تولید می‌شود برای مسموم کردن و قتل غیرنظامیان به کار می‌گیرد.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی ” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت با بیان اینکه درگذشته بیماری‌های عفونی موجب مرگ می‌شد گفت: شیوع سرطان‌ معده و بیماری‌هایی ازاین‌دست موجب مرگ‌ومیر می‌شود و اردبیل بیشترین آمار سرطان معده در کشور را دارد.

وی از سرطانی بودن مکمل‌ها خبر داد و تصریح کرد: به‌هیچ‌وجه نباید اجازه دهید فرزندانتان در باشگاه‌های بدن‌سازی از مکمل‌های دارویی استفاده کنند چرا که این داروها سرطان‌زا بوده و به‌منظور کاهش جمعیت ایران وارد می‌شود.

کرمی با اشاره به اینکه چهار دانش به‌عنوان دانش آینده توسط ارتش آمریکا معرفی‌شده است گفت: تهدیدات زیستی که یکی از این چهار دانش است، فوق‌العاده فناورانه شده است، دشمن با اختلال در تنوع ژنتیکی، اختلال در سبک زندگی، ژنتیک و رفتار و… به زیست‌بوم ما آسیب می‌زنند.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه پنتاگون با ساخت سلاح‌های بیولوژیک شیعه را هدف قرار داده است اظهار کرد: دشمن حتی بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی آموزش بیوتروریسم (PLAGUE INC) بسیار بر روی کنترل عوامل بیولوژیک کار می‌کنند.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی ” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل در حوزه سلامت از سرقت ژنتیکی ژنوم ایرانیان خبر داد و گفت: شرکت‌های آمریکایی ذخایر ژنتیکی ایران را به نام خود ثبت می‌کنند که این خلاف قوانین بین‌الملل است.

وی با اشاره به گام‌های مقابله با بیوتروریسم مطرح کرد: مقابله با تهدید زیستی کاری جمعی است و همه دستگاه‌ها باید بسیج شوند، در استان بر اساس فرضیات طرح پدافند زیستی تهیه و آموزش داده شود، بحث ذخیره‌سازی داروهای راهبردی باید در سطح استان‌ها سازوکار مناسبی داشته باشد و تمام اقدامات مستندسازی شود.

کرمی تصریح کرد: گام نخست، شناخت ماهیت تهدید، شناسایی سطح تهدید، ایجاد شبکه پایش موضوعات برای ردیابی و رصد تهدید، شناخت عوامل تهدید زیستی، تشکیل تیم امنیتی پزشکی، شبکه پایش کنترل تهدیدات، تعامل بین‌المللی و منطقه‌ای و غربالگری محیط از راه‌های مقابله با عوامل بیوتروریسم است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ‌:

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸:

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گیلان :

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

مدیر دپارتمان مدیریت شهری :

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد