گیلانیان
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ Thursday, 13 December , 2018
مرداد ۲۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 51375 دسته‌بندی نشده

دبیر شورای امنیت کشور:

دغدغه امنیتی کلان در گیلان نداریم

دغدغه امنیتی کلان در گیلان نداریم

گیلانیان : معاون وزیر کشور و دبیر شورای امنیت کشور، گیلان را از استان‌های بدون بار امنیتی در سال‌های اخیر عنوان کرد و افزود : دغدغه‌ای از لحاظ امنیت در سطح کلان در گیلان نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان  ، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور صبح امروز  در پایان دیدار با استاندار گیلان در  مصاحبه با خبرنگاران به حضور خود در همایش مشترک شورای‌های تأمین سراسر استان اشاره کرد و افزود : در این همایش سعی خواهد شد تمام نکات لازم و جامع امنیتی، انتظامی، نظامی و قضایی مطرح شود.

وی در ادامه تشکیل شورای تأمین استان که به ریاست استاندار محترم برگزار خواهد شد را از دیگر برنامه‌های سفر خود به استان عنوان کرد و افزود : در شورای تأمین استان به منظور کسب اطلاع از آخرین وضعیت امنیتی گیلان موضوعات مورد نظر  بررسی خواهد شد و کمک های لازم نیز انجام می پذیرد.

معاون امنیتی وانتظامی وزارت کشور ، گیلان را از استان‌های بدون بار امنیتی در این سال‌ها عنوان کرد و افزود : براساس ارزیابی‌های وزارت کشور دغدغه‌ای از لحاظ امنیت در سطح کلان در گیلان نداشته‌ایم.

دکتر حسین ذوالفقاری با بیان اینکه براساس آمارها وضعیت استان از نظر کنترل جرایم، وضعیت خوبی است افزود : جرایم خشن در استان خیلی خوبی کنترل شده است و نظم خوبی در استان وجود دارد.

وی افزود : تلاش‌های استاندار محترم و مجموعه شوراهای تأمین استان در حوزه کنترل نا امنی‌ها بسیار مثبت بوده است.

معاون امنیتی  وانتظامی وزارت کشور همچنین با اشاره به داشتن مرزهای آبی و زمینی گیلان  افزود : تقویت امنیت حوضه مرزهای آبی از مناطق هزینه بر محسوب شده و نیازمند اعتبارات و بودجه‌های قابل توجهی است.

وی با ابراز امیدواری از تحقق مصوبه‌ای در بخش دفاعی کشور در برنامه ششم توسعه افزود : با تحقق این مصوبه نیروهای نظامی و انتظامی از لحاظ بنیه دفاعی تقویت قابل توجهی را خواهند داشت.

وی در ادامه آنچه را که تاکنون به تصویب رسیده ، امیدوار کننده دانست و افزود : البته در بخش بودجه مرزی نیز که در حال پیگیری برای تحقق در سال جاری هستیم تا حداقل‌های مورد نیاز همکاران در حوزه‌های مرزی کشور تأمین شود.

دبیر شورای امنیت کشور در ادامه با اشاره به فضای مطلوب امنیت کشور اظهار داشت : در سطح ملی نیز الحمدا… کارهای بزرگی در بخش امنیتی صورت پذیرفته است.

وی فعالیت گروه‌های تروریستی و تکفیری را از جمله تهدیدها در سطح منطقه عنوان کرد و افزود : این گروه‌ها در چند سال گذشته تلاش کردنده اند  تا به هر نحوی نا امنی در منطقه ایجاد کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در ادامه با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و کنترل‌های چند لایه ی اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی در کشور موجب گردید تا تلاش‌های گروه‌های تکفیری برای ایجاد ناامنی ناکام بماند افزود : برای نمونه می‌توان به خنثی سازی عملیات تیم خرابکاری که اخیراً تصمیم داشتند در یکی از استان‌های غربی و مناطق مرکزی اقدامات ضد امنیتی داشته باشند اشاره کرد.

وی افزود : نیروی اطلاعاتی، انتظامی و نظامی از غروب روز گذشته تا صبح امروز در ۲ نقطه از استان کرمانشاه با این گروه تروریستی و تکفیری درگیر شدند  و ۴ نفر از آنها را به هلاکت رساندند  و ۶ نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

دکتر حسین ذوالفقاری یکی از عناصر به هلاکت رسیده در درگیری صبح امروز را از افراد از قبل شناسایی شده و رده بالای جریان تکفیری در کشور عراق عنوان کرد.

گفتنی است جلسه مشترک شورای تأمین استان و شهرستانها به ریاست دکتر نجفی استاندار گیلان و با حضور دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور، مدیر کل امنیتی وزارت کشور ، صبح امروز در تالار همایشهای غدیر استانداری برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

نماینده مردم رشت در مجلس ‌:

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت