گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 67367 خبر ها

قابل توجه نماینده محترم آستانه اشرفیه :

دفترچه های بیمه درمانی چک سفید امضا برای بیمه و دفترچه یادداشت برای بیمار!؟

دفترچه های بیمه درمانی چک سفید امضا برای بیمه و دفترچه یادداشت برای بیمار!؟

اختصاصی گیلانیان :محمد حسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر و نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس طی مصاحبه ای با خبرگزاری خانه ملت گفت : “دفترچه های بیمه درمانی به چک سفید امضا تبدیل شده اند” ولی ایشان نگفتند این چک سفید امضا برای کیست !؟

برای اینکه مشخص شود این (دفترچه های بیمه درمانی) برای چه کس یا کسانی مثل (چک سفید امضا) است و بعبارت بهتر به نام و کام کیست خوب است سیر تکامل بی رویه حق بیمه ها ( ! ) مورد بررسی قرا گیرد بلکه کام گیران این نعمت مشخص شود.

دفترچه های بیمه درمانی که بیشتر به کارمندان دولت تعلق دارد به جای اینکه (قاتق) نان این جماعت باشد به قاتل جانشان بدل شده  زیرا به بهانه حمایت از کارمند به کام سازمان بیمه است و از این راه سود نجومی تحصیل می نماید .

بازنشستگان دولتی به خاطر دارند که در روزگار نه چندان دور با پرداخت یک مورد حق بیمه بابت مداوا و معالجات و خرید دارو فقط بیست درصد بعنوان فرانشیز پرداخت می کردند.

بیمه بعدها به بهانه بالا رفتن هزینه ها این اقدام را معکوس کرد و بابت هزینه های کارمندان با همین دفترچه به اصطلاح (چک سفید امضا !) حدود ۳۰ درصد را پرداخت می کرد و حدود ۷۰ درصد بقیه را بعهده بیمه شدگان گذاشته بود !

بیمه وقتی اوضاع را موافق با استفاده از مناعت طبع کارمندان ابتکار جدیدی را خلق و چیزی بعنوان (بیمه طلایی و بیمه تکمیلی !) ابداع کرد و بابت این نوآوری مبلغی افزون بر حق بیمه تعیین به کارمندان تحمیل نمود که الحمد الله بدون هیچ زحمتی این مبلغ را به خوبی و خوشی دریافت می نماید ولی همچنان به سطح فرانشیز ایام گذشته نرسید ، بگذریم از اینکه حکایت متولیان بیمه تکمیلی خود چه شرح کشافی دارد.

بیمه با کنار گذاشتن رسالت خود فقط به فکر کسب درآمد نجومی است زیرا وقتی دید از جماعت کارمند درآمد خوبی می تواند کسب کرد علیرغم دریافتی های یامفت دو مورد حق بیمه عادی و تکمیلی با یک کوتای خزنده (بیمه اکمل !) را خلق و بدون سر و صدا و به بهانه اختیاری بودن به مرحله اجرا گذاشت .

با توجه به سیاست بیمه گذار بعید نیست در آینده نه چندان دور این مورد بیمه هم از اختیاری به اجباری تبدیل و ابتکار دیگری به نام (بیمه مکمل !) به کارمندان تحمیل شود .

درآمد بیمه در حدی است که برخی ها با تبلیغات گسترده مردم را به بیمه دندان دعوت می نمایند

انتظار می رود نماینده محترم بفرماید با وجود انواع بیمه برای کارمند از قبیل : بیمه عادی – بیمه طلایی و بیمه تکمیلی – بیمه اکمل چند درصد از هزینه بیمار را بیمه پرداخت می کند ؟

آقای نماینده بعنوان کسیکه نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس هستند چندی قبل با تقابل برخی از بیمارستان ها و داروخانه ها و اطبا با (چک سفید امضای ایشان !) بسب عدم وصول مطالباتشان چه جنجال بحقی به پا شده بود .

حال جا دارد نماینده محترم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر صادقانه پاسخ دهن :

دفترچه خدمات درمانی مورد ادعا که به چک سفید امضا تبدیل شده به نفع کیست ؟ چه دردی از قشری که اکثرشان در خط فقر و یا زیر خط فقر هستند چه دردی را دوا کرده ؟ آیا بیمه با اینهمه ابتکرات درآمد زایی توانسته به سطح بیمه قبل از انقلاب برسد ؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان