گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژوئن 30, 2014 کد خبر : 28148 خبر ها

معاون عمرانی استانداری گیلان خبر داد

دفع روزانه ۹۰۰ تن زباله در شهرهای ساحلی گیلان

دفع روزانه ۹۰۰ تن زباله در شهرهای ساحلی گیلان

گیلانیان :  معاون عمرانی استانداری گیلان از دفع روزانه ۹۰۰ تن زباله در شهرهای ساحلی ای استان خبر داد و گفت: در روزهای مسافر خیز این میزان به سه هزار تن می‌رسد.

حجت شعبانپور صبح امروز در جمع مدیران و کارکنان آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه اگر مشکل فاضلاب مسکن مهر رشت حل نشود یک مشکل اجتماعی در سطح بسیار وسیع اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: آب و فاضلاب گیلان در این حوزه فعال‌تر شود.

وی با اشاره به جمعیت ۲٫۵ میلیونی و۵۲شهر گیلان، افزود: تمام فاضلاب‌های گیلان جمع آوری می‌شود اما به رودخانه ها می‌ریزد.

معاون عمرانی استاندار گیلان، وجود آلودهترین رودخانه‌های جهان را در رشت موجب تاسف دانست وگفت: در شهرهای ساحلی بدترین نوع دفع فاضلاب وزباله را شاهد هستیم.

شعبانپوربا تصریح براینکه در شهرهای ساحلی گیلان، دفع زباله روزانه ۹۰۰ تن و در روزهای مسافر خیز، ۳هزار تن است، خاطر نشان کرد: ادامه این روند، موجب آلودگی کامل آب‌های زیر زمینی می‌شود.

وی علت شیوع انواع امراض وسرطان ها را آلودگی آب عنوان کرد و افزود: بنا به گفته مراجع ذی صلاح، سرطان هایی که منشا آنها آب آلوده است در گیلان بیشتر واقع می‌شود.

معاون عمرانی استاندار گیلان، استفاده از اعتبارات کلان وملی را، روش حل مشکل بودجه درمورد طرح های آب وفاضلاب دانست وگفت: می‌توانیم از محل اعتبارات مجتمع‌های آبرسانی پول خوبی دریافت کنیم.

شعبانپوربا بیان اینکه آگر دریا ورودخانه‌ها وتالاب آلوده شوند، ساکنان دیگر مناطق کشور هم آسیب می بینند، تصریح کرد: مسافرانی که ازپایتخت وسایر جاها، به گیلان می‌آیند وافرادی که از برنج و ماهی ومحصولات کشاوری این استان استفاده می کنند هم درمعرض آسیب های آلودگی آب هستند.

وی با تاکید براینکه در مورد مشکلات آلودگی دریا و آب استان گیلان، همه ساکنان کشور در یک قایق هستیم، افزود: از همه مسئولان کشورری می خواهیم که این مشکل را فقط درمحدوده گیلان نبینند.

معاون عمرانی استانداری گیلان، به اختصاص ۵۰۰میلیون تومان در ردیف ملی، به مشکل آب وفاضلاب اشاره کرد وگفت: آب وفاضلاب گیلان نیز سهمی از این رقم دارد و با نظر مساعد مدیر عامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور قطعا اعتباری ازاین محل برای گیلان دیده می شود.

شعبانپور توسعه تصفیه خانه رشت را نیازمند اعتبار ویژه خواند و اظهار کرد: بنا داریم با ارائه برنامه از شرکت آبفا، در چهار اولویت مشکل فاضلاب رشت را جمع آوری کنیم.

وی با اشاره به آماده نبودن زیر ساخت فاضلاب مسکن مهر رشت، افزود: اگر مشکل فاضلاب مسکن مهر رشت حل نشود یک مشکل اجتماعی در سطح بسیار وسیع اتفاق می‌افتد./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی