گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
فوریه 21, 2012 کد خبر : 7101 دسته‌بندی نشده

به دنبال انتشار مطلب « آقايان نمايندگان ، الوعده وفا » :

دکتر تأمینی در وبگاه گیلانیان

دکتر تأمینی در وبگاه گیلانیان

اختصاصی گیلانیان : به دنبال انتشار مطلب « آقایان نمایندگان ، الوعده وفا » و طرح سوال از عملکرد نمایندگان محترم رشت پیرامون نیاز های استان از قبیل کشاورزی ، صنعت ، گردشگری و غیره ، پس از انتشار مصاحبه مطبوعاتی سردار آقازاده در دو نوبت ، از سوی دفتر ارتباطات مردمی آقای دکتر حسن تامینی ، نماینده بی‌حاشیه مردم رشت یک جلد جزوه تایپی ۱۷ صفحه ای به صورت اختصاصی برای اطلاع رسانی به وبگاه ” گیلانیان ” فرستاده شد .

اگر چه در جزوه ارسالی ، پاسخ سؤالات مطروحه در مقاله مذکور به طور مشخص دیده نمی شود اما در سطوری که خواهید خواند به نوعی همسوئی ایشان با نظرات وبگاه ” گیلانیان ” مشاهده می گردد . نظر به اینکه این نماینده محترم توجه ویژه ای به انتقادات سازنده نموده است ،  مقدمه جزوه ارسالی ایشان را در پی می خوانید .

امید است این رویه تعامل برگزیده جایگزین تقابل با منتقدان گردد .

***

مدیر مسئول محترم و بگاه وزین گیلانیان

با سلام و احترام

با آرزوی تحقق آرمان های مقدس حضرت امام (ره) و طول عمر با عزت رهبر فرززانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ( دام عزه ) و طلب توفیق و شادکامی مدیران و خبرنگاران آن سایت وزین در انجام رسالت حساس اطلاع رسانی و تلاش در امر توسعه استان عزیزمان گیلان.

مقاله ( آقایان نمایندگان، الوعده وفا ) که در روز سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ تحت شماره ۶۸۵۱ به قلم جناب حسین لطفی در سایت درج شده بود ، مطالعه گردید . نظر به این که وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ، وفق مرامنامه منتشره خود ، نقد و عملکرد دستگاه ها و شخصیت های ذی مدخل در پیشرفت و توسعه گیلان را وجهه همت خود قرار داده است ، ضمن سپاس از تعهد و مسئولیت پذیری مدیران و دست اندر کاران سایت و استقبال از گسترش فرهنگ نقد و برقراری تعامل ظرفیتی برای تحقق اهداف مشترک ، مراتب زیر را تقدیم می دارد . امیدوارم خدای مهربان همه ما را در مسیر خدمتگزاری مردم متدین ، انقلابی ، مسئولیت شناس گیلان موفق و موید بدارد :

۱ – رسانه ها اعم از مجازی و غیر مجازی ، در توسعه پایدار جوامع نقش بسیار مهمی بر عهده دارند و به عنوان نیروی محرکه در رشد و توسعه فرهنگی جامعه ، عامل مهمی به شمار می آیند . توسعه به آموزش و آگاه سازی و آماده کردن افکار عمومی برای بهره برداری از امکانات مادی و معنوی نیاز دارد . در این میان نقش رسانه ها در جامعه با کارکرد های اطلاع رسانی ، آموزشی ، تفریحی و سرگرمی خود به توسعه همه جانبه کمک می کند . استان گیلان رتبه دوم را در تعداد مطبوعات کشور دارد و ۱۲۹ نشریه در گیلان منتشر می شود که ۹ نشریه در گیلان به صورت روزنامه است . روزانه ۹۰ هزار نسخه روزنامه در گیلان منتشر می شود و ۴۲ هفته نامه فعال گیلان نیز با شمارگان پنج تا ۸ هزار نسخه منتشر می شود و ده ها سایت و وبلاگ اخبار و تحولات استان را در حوزه های مختلف ، تحت پوشش قرار می دهند . این ظرفیت مهم مدنی باید با تقویت جایگاه رسانه ها و تحکیم نقش مشارکتی آنان ، تامین حقوق صنفی و امنیت شغلی فعالان رسانه ای و …. ، در فرآیند در رشد و توسعه استان ، آموزش ، نظارت اجتماعی ، تقویت باورهای دینی و … به کار گرفته شود ؛ از این رو ، آقای دکتر حسن تامینی نه تنها بر نقش رسانه ها در توسعه استان بلکه ، بر فرایند گسترش نظارت مدنی آنها تاکید دارند و روابط صمیمانه ایشان با رسانه ها ، گویای همین واقعیت است .

۲- مجلس شورای اسلامی به اعتبار قانون اساسی جمهوری اسلامی ، دارای دو نقش نظارتی  و قانون گذاری است . یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی ، نظارت بر عملکرد دولت و دستگاه های اجرایی است . نظارت ، امری مهم و ضروری است و بر اساس اصول علمی مدیریت ، برای پیش گیری از فساد صورت می گیرد . به عبارت دیگر ، نظارت بر یک نهاد یا سازمان ، شرط سلامت آن نهاد و سازمان است . قانون اساسی کشور ما ، دست مجلس را برای تحقیق و تفحص در تمام امور کشور باز گذاشته است . نمایندگان مجلس از یک سو ، با دریافت گزارش های مردمی و از سوی دیگر با اعزام گروه های کارشناسی می توانند برنامه گسترده نظارتی خود را در همه بخش ها به مرحله اجرا در آورند . هدف اصلی از این برنامه ، اطمینان یافتن از رعایت کامل قانون و استفاده درست از بودجه ها و امکانات عمومی است . اگر این برنامه نظارتی به خوبی اجرا شود ، فساد های اداری و مالی در سطح کشور به شدت کاهش می یابد . در واقع ، مجلس ضامن حفظ سلامت دولت و جامعه است و باید این مسئولیت سنگین را با انجام نظارت دقیق و فراگیر به خوبی انجام دهد . عملیاتی کردن برنامه های نظارتی در سطوح کلان ، دستگاهی ، بخشی و موضوعی می تواند این هدف را محقق سازد .

۳- بخشی از فعالیت نمایندگان به حوزه انتخابیه مربوط است ؛ یعنی مردمی که به نماینده خود رای داده اند انتظار دارند که مطالبات آنان مورد توجه قرار گیرد و نمایندگان هم بیشترین توجه را به این بخش دارند . برخی از فعالیت های نمایندگان دارای کارکرد استانی است و نیاز های اساسی استان توسط نمایندگان پی گیری می شود و بخشی از فعالیت نمایندگان ، کارکرد های ملی دارد ؛ بنابر این ، باید در ارزیابی کارکرد نمایندگان به این شاخص ها توجه شود .

آقای دکتر حسن تامینی در دوره نمایندگی مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ، تلاش داشته است که در هر سه حوزه کارکرد نمایندگی ، نقش فعالی داشته باشد و هم چنین تلاشی برای کارآمد سازی مجمع نمایندگان استان از دیگر اقدامات ایشان بوده است و نیز توانسته است در موضوعات ملی نقش شایسته ای ایفا کند .

بررسی کارنامه آقای دکتر تامینی که به صورت موضوعی تهیه شده است ، حامل این واقعیت است . البته از سایت وزین گیلانیان این انتظار وجود دارد که به کارکرد نهادی و توسعه نمایندگی توجه نماید و مطالبه کار اجرایی از نمایندگان نداشته باشد .

۴- استان گیلان از نظر جمعیت ، مساحت ، توان و پتانسیل منابع طبیعی و نظایر آن ، قابل مقایسه با بسیاری از کشورهاست در حالیکه از نظر بالفعل کردن پتانسیل ها قابل مقایسه با آن ها نیست و جایگاهی که باید استان داشته باشد با جایگاهی که در حال حاضر در آن قرار دارد ، شکاف عمیقی وجود دارد . اگر به دیده مثبت ، داوری شود با توجه به سرعت رشد در کشورهای منطقه و نیز سایر استان های کشور حتی اگر استان گیلان نرخ رشد و توسعه مثبت و قابل توجهی داشته باشد ولی این نرخ رشد کمتر از سایر استان ها باشد به صورت مداوم سهم و رتبه گیلان نسبت به سایر استان ها کاهش می یابد ؛ بنابر این ، تلاش های توسعه ای ما ، اگر مبتنی بر حفظ سهم و جایگاه مناسب در میان سایر استان ها باشد ، مستلزم کسب رشد و توسعه ای است که از روند های موجود پر شتاب تر باشد و باید همواره سطح آرمانی و مطلوب مد نظر قرار گیرد تا شتاب توسعه برای کاهش شکاف ها ، بیشتر شود . این نگاه و رویکرد را نه تنها دستگاه های ذی ربط بلکه باید روحانیت معظم ، رسانه ها ، اهالی فرهنگ ، تشکل های مردم نهاد و امنای مساجد و مردم تقویت کنند .

۵- آقای دکتر تامینی بر این باورند اجتماع نیروهای مومن ، انقلابی و وفادار به آرمان های امام و انقلاب و رهبری در استان گیلان بر محور برنامه های توسعه ای و برنامه ریزی علمی و کم هزینه و متناسب با امکانات و مقدورات ملی می تواند به توسعه استان گیلان منجر شود . ایشان اعتقاد دارند وقتی کشور از یک برنامه منسحم ملی برخوردار است این برنامه ملی در توزیع جغرافیایی باید متناسب با امکانات و پتانسیل ها و مزیت های نسبی و رقابتی هر استان انجام گیرد . موضوعی که در برنامه های موسوم به توسعه استان گیلان مورد توجه قرار نگرفته و چنان که گفته شد یکی از متغیر های کلیدی توسعه نیافتگی استان هم این مساله می باشد ؛ بنابر این توجه این مساله باید به خواست عمومی بدل شود و رسانه های در این خصوص نقش مهمی دارند .

۶- به علت ضعف فعالیت های حزبی ، کسی که نامزد نمایندگی مجلس می شود هم باید سازمان انتخاباتی ایجاد کند و هم باید مطالبات مردم را ارزیابی نماید و هم باید از پروسه انتخابات پشتیبانی مالی کند و تحقیقا این موضوع ، کارکرد نمایندگی را دچار ضعف های بنیادی می کند ؛ به همین دلیل چنان که در متن مقاله هم تصریح شده است نمایندگان برای جبران این ضعف ها به سمت استفاده از ظرفیت های رسمی موجود ، گرایش پیدا می کنند و مداخله در انتصاب مدیران اجرایی تحت تاثیر همین عامل است و این واقعیتی است که نمی شود انکار کرد . مادامی که این مسئله به صورت ریشه ای حل نشود این مشکل ادامه خواهد داشت .

آقای دکتر تامینی پس از انتخابات مجلس هشتم سعی کرده است از طریق سازمان دهی دفتر ارتباطات مردمی و تشکیل کارگروه های تخصصی ، نقیصه تشکیلاتی موجود را تا آن جا که ممکن بوده ، مرتفع نماید . ایشان حل این مشکلات را با هدف پیش گیری از تداخل کارکرد نمایندگی با کارکرد های اجرایی ، توسعه فعالیت احزاب و سازمان های سیاسی معتقد به مبانی نظام و انقلاب و قانون اساسی می داند .

۷- مشکلات بخش کشاورزی ، سرمایه گذاری ، تولید و صنعت که در مقاله مذکور به درستی مورد اشاره قرار گرفته است مورد توجه و پی گیری آقای دکتر تامینی قرار داشته است . ایشان هم در صحن علنی مجلس و کمسیون های تخصصی و تذکرات رسمی و هم در مقالات و مصاحبه های متعدد و متنوع به این مسایل توجه عمیق داشته است .

۸- آقای دکتر تامینی در انتخابات پیش رو ، یک برنامه کامل توسعه ای و مبتنی بر تکالیف قانونی دولت و اسناد بالا دستی تهیه کرده اند که در فرصت قانونی تبلیغات به شهروندان و اقشار مختلف مردم و رسانه ها عرضه می ننماید .

در پایان ضمن سپاس فراوان از تلاش ها ، مسئولیت پذیری جناب عالی و همکاران محترم ، انتظار می رود با تفاهم و تقویت تعاملات ، استان گیلان ، متناسب با فرهنگ و تاریخ و تمدن و ظرفیت های عظیم خدادای به توسعه ای که شایسته آن است ، نایل شود .

                                                                                                            با احترام مجدد

                                                                                       دفتر ارتباطات مردمی آقای دکتر حسن تامینی

                                                                         نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

اخبار مرتبط

نظرات

 • سناریویی جالب که با این تیتر شروع میشود آقایان نمایندگان الوعده وفا و بعد در طی شرح تیتر دو نماینده مورد اتهام قرار میگیرند و تنها اسمی از نماینده سوم به میان می آید ، چند روز بعد جوابیه از نماینده ای که مورد اتهام قرار نگرفته تیتر میکنید!!! که نکات قابل تاملی از جمله تصویر نماینده سوم که کاملا کار شده برای تبلیغات می باشد و نه یک تصویر تصادفی !!! شما به هر حال دین خودتونو در قبال نماینده سوم پرداختید حالا میرسیم به دین تا چندی پیش به همه حمله میکردید در دفاع از ق.چ استاندار سابق ولی امروز چرخش جالبی و هوشمندانه که از سایت شما بالاتر است و نشان از کمیته آقای نماینده سوم در آن است . در این بین یک چیز کاملا روشن است این چرخش حتماً در قبال پست ، پول ، وعده و یک چیزی مثل اینهاست که با مرامنامه و پرچم شما در تضاد است .

 • آقای نظر !
  کار پاکان را قیاس از خود مگیر .

 • حنای تو رنگی نداره دکتر!!!

 • با سلام:
  ۱- در مقاله الوعده وفابه هرسه نماینده مواردی منتسب شده است و حتی در کامنت ها هم به آقای دکتر تامینی تعرضی شده است اما طبیعی است به اعتبار رفتار و کنش آقایان آقا زاده و کوچکی نژاد در اختلافات و عزل و نصب ها و مداخلات غیر قانونی و ابهام آمیز ، سهم بیشتری در انتقادات را به خود اختصاص دهند
  ۲- درست نیست عوض پاسخ گویی به مردم دیگران را متهم کنیم .آقای دکتر تامینی مسئولیت پذیری بیشتری داشته است که به یک مقاله انتقادی پاسخ قانع کننده ای و یا ضعیفی بدهد آیا پاسخ به رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم کار بدی است؟ آیا اگر نمایندگان از خودشان ابهام زدایی بکنند گناه کبیره مرتکب شده اند؟ پس چرا شمایانی که این همه ادعادارید قلم به دست نمی گیرید و پاسخ این مقاله را نمی دهید؟ایا بهتر نیست اجازه دهیم نظارت مطبوعات بر عملکرد دستگاه ها افزایش یابد تا مدیری و نماینده ای به خودش اجازه ندهد کارهای غیر متعارف نکند؟
  ۳- من واقعا از ادب و متانت مدیران سایت گیلایان تشکر می کنم و از آقایان کوچکی نژاد و آقا زاده و دیگر مایندگان محترم استان می خواهم از روش آقای دکتر تامینی پیروی کنند و پاسخگوی عملکرد خود باشند و احترام بگذارند به فعالان رسانه ای و کارکرد قانونی و نظارتی آنان .
  ۴- پاسخ آقای دکتر تامینی به مقاله الوعده وفا ، آغازی است برای پاسخ گویی و ممکن است خیلی ها را قانع بکند و یا نکند اما نیاییم این نوری را که با تلاش و از خود گذشتگی گیلانیان روشن است با باد تهمت و دروغ و بی انصافی و بی تقوایی خاموش کنیم.حضرت امام می فرمایند عالم محضر خداست اگر باور داریم بیاییم عمل کنیم. کاش می شد این گونه کلام اما جعفر صادق را در درون خود نهادینه می کردیم که بهترین دوستان من کسانی اند که عیوبم را به من هدیه می دهند و گیلانیان فقط هدیه می دهد عیوب ما را و از این بابت سپاسگزار باشیم .

 • آقای راشدی عزیز اگر نگاهی به لفت ساید این سایت بکنید می بیند که پیش بینی ما از تیتر این وب سایت چقدر زود تعبیر شد ، شاید شما زبان نوشتاری خوبی داشته باشید ولی خوب نوشتن و خوب حرف زدن جزئی از سیاست است و اصل نکته سنجی و تیز بینی می باشد . این وب سایت با هدف کاملا مشخصی راه اندازی شد و با پشتوانه ای محکم از شرق گیلان و متاسفانه نماینده و ف در استان بوسیله آقای میم ، برای نظر در مورد یک مسئله باید به تمام ابعاد آن اشراف داشته ما به خوبی این وب سایت را می شناسیم حتی در این حد که میزبان این وب سایت شرکت ندا رایانه …………… می باشد پس کمی هوشمندانه به قضیه نگاه کنید و اسیر قلم نویسندگان مزدبگیر این وب سایت نشوید .

 • دوست عزیز با اسم نظر ! که به همه ابعاد اشراف دارین !!!!

  شما حتما برای خودتون اسفند دود کنید. اینکه میزبان سایت شرکت ندا رایانه است که به قول اون دوست انحرافی “نن جون من هم می تونه بره – whois بگیر ببین کی میزبانی می کنه”
  ضمنا ندا رایانه فراتر از یک میزبان بلکه یک دیتاسنتر که شاید بیشتر از یک پنجم سایت هایی که در ایران هاست میشن تو دیتاسنتر ندا رایانه است.
  برخی مشتریان ندارایانه:
  شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
  سازمان منطقه آزاد قشم
  سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری
  شرکت مدیریت سرمایه گذاری
  پژوهشگاه رویان
  شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران
  شرکت آب و فاضلاب
  شورای اسلامی شهر تهران
  شرکتهای بیمه و کارگزاری ها
  شرکت سایپا
  دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
  دانشگاه علوم حدیث
  دانشگاه آزاد اسلامی
  سفارت ژاپن
  سفارت برزیل
  شرکت مپنا
  شرکت فراسو
  شرکت هنکل پاک وش
  مهندسان مشاور سازه
  مهندسان مشاور مهاب قدس
  شرکت پارس دیتا
  شرکت پاناسونیک
  فروشگاه اینترنتی چاره
  و بیش از ۲۰۰۰ مشترک حقیقی و حقوقی دیگر…

 • دوستان توجه داشته باشند که برای انتخاب نماینده اصلح باید به صلاح بصیرت مجهز شوند یک صلاح بصیرت نوع استدلال عمار به سپاهیان خود در دوران غبار فتنه بود زمانی که هم سپاه معاویه داداز ولایت میزدند و هم سپاه حضرت علی که از حامیان واقعی ولایت بودند این بود که عمار گفت شما این پرچمی را که در آن سو می بینید پرچمی است که روزی ما برای نزول قرآن با این پرچم می جنگیدیم و امروز پرچم همالن پرچم است اما ما بر سر تاویل قرآن می چنگیم
  تو ای برادر بدان که تمام هامیان فته ۸۸ در زیر کدام پرچم ایستاده اند و سینه چاک چه کسانی هستند هرجند که در ظاهر اصول گرا باشند تو ای دوست بدان آنها که فته ۸۸ جزء ساکتین بودند و یا جزء محاربین در کدام ستاد ها ی انتخاباتی هستند.

 • …………………………………………(گیلانیان و مرتضی رضایی) .آقایان مرتضی رضایی اولا ما چیزی به نام دیتا سنتر در ایران نداریم جز دو مورد که شبیه دیتا سنتر است و ندا رایانه جزو هیچکدام از اینها نیستند و فقط یک اجاره کننده از یکی از این دو دیتا سنتر هستند پس تو که دیتا سنتر ندیدی برو با اتاریت بازی کن . :دی

 • اگر آقای تامینی تااین اندازه صادق هستند پس چرا در مناظره ی با نامدار در دانشگاه آزاد حاضر نشد در حالی که وعده داده بود که من می آیم آیا اقای نامدار می خواست چه پرسش هایی مطرح کند که باعث روشنگری می شد
  آیا یک شخص صادق نمی خواهد که مردم بیشتر آگاه شوند ،بصیر شوند، عالم به کار مسئولان شوند
  بااین حال انسان های بصیر زود قضاوت نمی کنند تا زمانی که جواب این پرسش من و این اقا بدهد .

 • آقای تامینی ما چه کار به کار مطبوعات و نشریه هاو روزنامه های گیلان داریم بفرمایید که در رشت چند روزنامه و نشریه و سایت و وبلاگ و هفته نامه فعال هستند شما نماینده ی رشت هستی نه نماینده ی گیلان.

 • با سلام انتخاب مجدد جنابعالی به عنوان نماینده مردم رشت رابه جنابعالی تبریک عرض می کنم.
  همیشه در انجام وظایفتان موفق و پیروز باشید.

 • جناب دکتر تامینی خود یکی از حامیان طرح زباله سوز بدون دودکش و بدون خروجی الایند ه ها که طرحی منحصر و بیسابقه در ایران و جهان می باشد . از نزدیک بهمراه مدیران اجرایی و کارشناسان استان شاهد عملکرد ماشین زباله سوز بدون دودکش بوده و تایید و تاکید بر اجرایی شدن نمودید .
  (صورتجلسه شماره ۶۶۱۱ مورخه ۱۳۸۹/۱۱/۷)
  طرح مذکور مشابهی در جهان ندارد . ثمره نیم قرن تجربه و تلاش جهت حفظ محیط زیست و ضامن سلامت و بهداشت جامعه امروز بشری میباشد.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی