گیلانیان
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ Tuesday, 16 July , 2019
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ کد خبر : 73742 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مسئول سازمان بسیج اساتید گیلان :

دلیل تغییر محور توسعه گیلان از کشاورزی به گردشگری است

دلیل تغییر محور توسعه گیلان از کشاورزی به گردشگری است

گیلانیان : مسئول سازمان بسیج اساتید گیلان گفت: برخی به‌دلیل رانت‌خواری و درنظر گرفتن منافع شخصی، محور توسعه گیلان را از کشاورزی به گردشگری تغییر دادند.

کیوان میرزایی صبح امروز در مراسم روز قشر بسیج اساتید در رشت  اظهار داشت: در این مقطع حساس تاریخی تعداد قابل توجهی اندیشمند، مدرس و فاضل ظهور کردند که علاوه بر علم، تقوا و معنویت را نیز سرلوحه خود قرار دادند و این دوران طلایی در تاریخ بی‌نظیر است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی در این سال‌ها با فراز و نشیب‌های زیادی رو‌به‌رو بوده است گفت: با تمام مشکلات به لطف الهی با قدرت گام در مرحله دوم انقلاب نهادیم و بدون شک موفقیت‌های انقلاب در عرصه‌های گوناگون بسیار زیاد است.

وی با اشاره به شاخص‌های سازمان ملل درباره توسعه ایران خاطرنشان کرد: سرعت پیشرفت ایران در برخی حوزه‌ها چند برابر کشورهای دیگر است اما کشور ما ظرفیت پیشرفت بیش از این را نیز دارد زیرا ازنظر منابع خدادادی و نیروی انسانی مومن و توانمند ظرفیت بالایی دارد.

میرزایی نقش دانشگاه در رابطه با پیشرفت کشور را حائز اهمیت دانست و افزود: مسیر دانشگاه امروز کاملا در جهت اهداف نظام نیست و نتوانسته است نقش کلیدی خود را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به خوبی ایفا کند در حالیکه وظیفه دارد به طور جدی امور مختلف را مطالبه کنند.

مسئول سازمان بسیج اساتیدسپاه قدس استان گیلان خاطرنشان کرد: کارگروه‌های مختلفی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شده است و از اساتید دعوت می‌شود با توجه به تخصص خود در این کارگروه‌ها عضو شوند و برای حل مسائل کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات حوزه زیست‌بوم و تجاوز به حوزه محیط‌زیست گیلان اسفباراست گفت: طبق اسناد بالادستی کشاورزی محور توسعه گیلان است اما برخی به‌علت رانت‌خواری و درنظر گرفتن منافع شخصی قصد دارند گردشگری را محور توسعه استان قرار دهند و بسیج اساتید این موضوع را پیگیری می‌کند.

میرزایی خواستار تغییر نظام ارزشیابی اساتید شد و گفت: باید از تولید اسناد بی‌فایده و مقالات بی‌محتوا به‌سمت ارائه راه‌حل برای معضلات کشور برویم و دانشگاه وظیفه دارد بر این اساس حرکت کند؛ تولید مقالات بی‌محتوا که هیچ سودی ندارند زیاد است و برای ساماندهی این وضعیت با کمک مسئولان پیگیر هستیم.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم یاد و خاطره مرحوم علی شریعتی به مناسبت سالروز شهادت وی، گرامی داشته شد،و همچنین با اهدای لوح تقدیر از بانوی آمر به معروف که چند روز پیش در استان گیلان مورد اهانت هتاکان قرار گرفته بود تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

رسانه ها اهرم نظارتی مردم در جامعه هستند

مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت :

رسانه ها اهرم نظارتی مردم در جامعه هستند

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان :

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

آب‌بندان‌های گیلان احیا می‌شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آب‌بندان‌های گیلان احیا می‌شوند

بازسازی ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده در سیل اخیر کشور

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور :

بازسازی ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده در سیل اخیر کشور

صنایع گیلان در پیک بار امسال ۹۰ مگاوات برق صرفه جویی کردند

رئیس اداره کنترل شبکه برق منطقه‌ای گیلان :

صنایع گیلان در پیک بار امسال ۹۰ مگاوات برق صرفه جویی کردند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz