گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
ژانویه 8, 2017 کد خبر : 55741 خبر ها

دنیای استکبار مانند ابوجهل با اسلام مقابله می‌کند / رفتار گروه‌های تکفیری برگرفته از اسلام نیست

دنیای استکبار مانند ابوجهل با اسلام مقابله می‌کند / رفتار گروه‌های تکفیری برگرفته از اسلام نیست

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به خطر افتادن منافع کشورهای استکباری را یکی از دلایل دشمنی‌ با اسلام دانست و گفت: دنیای استکبار مانند ابوجهل با اسلام مقابله می‌کند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس بسیج رسانه گیلان اظهار کرد: یکی از عواملی که می‌تواند دانش و معرفت جامعه را بالا ببرد قلم و بیان است.

وی، ارتقای دانش و معرفت در جامعه را نیازمند عمل صادقانه دانست و افزود: بخشی از دشمنی‌ها در دنیای امروز با اسلام به دلیل شناخت نداشتن از این مکتب است و باید تلاش کنیم دنیا با حقیقت معارف اسلام آشنا شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه به خطر افتادن منافع کشورهای استکباری دومین دلیل دشمنی‌ها با اسلام است، تصریح کرد: دنیای استکبار مانند ابوجهل با اسلام مقابله می‌کند.

آیت‌الله قربانی متذکر شد: اگر دنیا با حقایق اسلام آشنا شود سیل جمعیت به طرف آن آغاز می‌شود و دشمن برای جلوگیری از این موضوع گروه‌های تکفیری و داعشی را ایجاد کرده و اگر دنیا بداند رفتار گروه‌های تکفیری بر گرفته از اسلام نیست، به این مکتب گرایش پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به آشنایی نداشتن بسیاری از مردم از مسایل ابتدایی اسلام اشاره کرد و گفت: بسیج از ناحیه سپاه خدمت بزرگی می‌کند و جوانان با رهنمودهای انقلاب آشنا می‌شوند.

وی با تأکید براینکه جامعه اسلام را به عنوان آیین زندگی پذیرفته است، خاطرنشان کرد: مردم مشاهده می‌کنند احکام اسلام با فطر انسان‌ها سازگار است و شاهد گرایش بسیاری از مردم از کشورهای مختلف به اسلام هستیم.

آیت‌الله قربانی از موج گرایش اهل تحقیق به برنامه‌های اسلام ناب خبر داد و اظهار کرد: امروز وظیفه داریم جامعه را با مسائل دین آشنا کنیم و اصحاب قلم وظیفه دارند فرهنگ جامعه را ارتقا دهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه قلم و بیان می‌تواند طوفانی در جامعه پدید آورد، یادآور شد: اعلامیه‌های امام(ره) در نجف، ترکیه و ایران غذای روحی برای مردم انقلابی بود.

آیت‌الله قربانی به تلاش رژیم طاغوت مبنی بر دوری جامعه از کتاب و قلم اشاره کرد و افزود: اکنون دشمن از فضای مجازی برای ایجاد انحراف در جامعه استفاده می‌کند و ما باید از این ابزار در راستای اندیشه‌های اسلام بهره ببریم.

وی با توصیه به برادران سپاه، بسیج و نیروهای انقلابی، یادآور شد: جایگاه نیروهای انقلابی محترم است اما اگر فردی صحبتی انجام داد نباید او را کافر بدانیم بلکه باید برای هدایت و راهنمایی او تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به نزدیک شدن ایام انتخابات اشاره کرد و گفت: ملاک، ولایت فقیه و نظام بوده و برای آنها که این دو رکن را قبول دارند باید جذب حداکثری و حذف حداقلی داشته باشیم.

آیت‌الله قربانی، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را شاخص خواند و تصریح کرد: اگر افراد دو شاخص مذکور را قبول داشته باشند می‌توانند در جامعه فعالیت کنند ضمن اینکه ایجاد اختلاف بین انقلابیون صحیح و صلاح نیست و جلوگیری از التهاب در جامعه ضرورت بوده و مشترکات و حقایق خود را باید برای مردم بیان کنیم.

امام جمعه رشت با قدردانی از تلاش رسانه‌ها در انتشار کاستی‌ها در جامعه، خاطرنشان کرد: باید قدردان تذکر رسانه‌ها باشیم اما بیان مشکلات نباید به صورتی باشد که مسوولان تضعیف شوند، همه سرباز ولایت و انقلاب هستیم و با حفظ وحدت و بیان حقایق نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که دشمن شاد شود.

وی اسلام را حق مسلم در نظام اسلامی خواند و اظهار کرد: مبارزه با رژیم صهیونیستی غاصب حق ماست و باید جلوی زیاده‌خواهی غرب را بگیریم و باید تلاش کنیم تا با ترویج اسلام ناب محمدی(ص) فرهنگ قرآنی در جامعه حاکم شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی