گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
ژوئن 4, 2014 کد خبر : 27522 خبر ها

دنیای امروز تشنه سبک زندگی متعالی امام خمینی (ره) است

دنیای امروز تشنه سبک زندگی متعالی امام خمینی (ره) است

گیلانیان : مسوول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دنیای امروز تشنه سبک زندگی متعالی امام خمینی (ره) است .

حجت الاسلام ایوب حسن زاده روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در محل مصلای نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: امام راحل با پیروی از مقتدایش حضرت مهدی (عج) پرچم دین اسلام را در دست گرفت و به مبارزه با ظلم برخاست.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) عبد صالح خداوند بود ، اضافه کرد: امام (ره) با نفس زکیه و با مبارزه بی امان خود خواب را از چشمان ظالمان و کاخ نشینان ربود.

وی با بیان اینکه قدرت امام خمینی (ره) نشات گرفته از قدرت الهی بود ، اظهار کرد: امام از سال ۱۳۴۲ فریاد ظلم ستیزی و مبارزه با نابرابری ها و ناعدالتی ها را سر داد و با یقین به قدرت الهی حرکت انقلابی خود را به پشتوانه مردم آغاز کرد تا اینکه در سال ۱۳۵۷ طومار نظام استکباری را در هم پیچید.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه بیان کرد: امام خمینی (ره) حتی در دوران تبعید نیز از انجام رسالت خود دست بردار نبود و با وجود تفرقه افکنی های شرق و غرب با جدیت سیر حرکت انقلابی مردم را رصد و مدیریت می کرد.

وی در ادامه امام خمینی (ره) را معجزه قرن خواند و افزود: با فعالیت های ارزشمند امام، نور انقلاب اسلامی ایران در تمام دنیا فراگیر شد.

حجت الاسلام حسن زاده اضافه کرد: امام خمینی (ره) با وحدت و انسجام مردم ، نظامی را بنا کرد که مبتنی بر آرا و مقبولیت مردم می باشد و از مشروعیت الهی برخوردار است.

وی حضور مردم در صحنه های سیاسی نظیر انتخابات را از جمله دلایل جاودانگی انقلاب اسلامی خواند.

وی معرفی و تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) را بین نسل امروز ضروری خواند و گفت: امام انسانی خداجو ، رئوف و مهربان و همواره پشتیبان فقرا و مستمندان بود.

وی در ادامه پیشرفت روز افزون ایران اسلامی در ابعاد مختلف و خنثی شدن توطئه های دشمنان را مرهون هدایت ها و روشنگری های مقام معظم رهبری خواند و گفت: پیشرفت های حاصل شده علمی ایران در سلول های بنیادی ، هوافضا ، انرژی هسته ای و عرصه های مختلف تکنولوژی موجب حیرت جهانیان شده است.

حجت الاسلام حسم زاده تاکید کرد: به برکت افکار نورانی امام خمینی (ره) ملت ایران به ملتی مقاوم تبدیل شده و امروز وظیفه اصلی مسوولان تطبیق دادن اهداف خود با آرمان های معمار کبیر اسلامی ایران می باشد.

همچنین امروز عزاداری و سوگواری مردم وفادار و دیندار شهرستان آستارا در سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با اشک ماتم آسمان در این شهرستان مرزی برگزار شد.

جمع کثیری از پیروان و شیفتگان ولایت در سوگ ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ضمن تجدید بیعت با آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی عزاداری خیابانی کردند.

شرکت کنندگان در این اجتماع بزرگ با پوشیدن لباس های مشکی و با در دست داشتن پرچم های عزا و با به همراه آوردن عکس هایی از امام خمینی (ره) عشق و علاقه خود را بار دیگر به پیر جماران نشان دادند.

عزاداران با تشکیل دسته های مختلف عزاداری از روبه روی سپاه ناحیه آستارا به سمت مصلای نماز جمعه در مسیر خیابان امام خمینی (ره) شهرستان آستارا به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

برپایی ایستگاه های مختلف صلواتی و پذیرایی از عزاداران با پخش خرما و شربت و سایر احسان و نذورات حال و هوای خاصی را به آیین عزاداری خیابانی در سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان آستارا بخشیده بود.

آسمان آستارا نیز امروز در رثای امام مهربانی ها ، روح رحمت به خود گرفت تا با عاشقان حضرت خمینی (ره) هم نوا شود.

روح خدا با دلی آرام و قلبی مطمئن از بین ملت رفت تا پیروان راه پورنورش، عشق قلبی خود را همه ساله با برپایی مجالس به نمایش بگذارند.

عزاداران پس از طی مسیر مورد نظر در محل مصلای نماز جمعه حاضر شدند و پس از سخنرانی حجت الاسلام حسن زاده و مداحی در سوگ ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، نماز ظهر و عصر را به جماعت اقامه کردند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی