گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
آگوست 31, 2020 کد خبر : 79541 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

دوری مسؤولین از جناح‌بندی‌ها در ارائه خدمت به مردم

دوری مسؤولین از جناح‌بندی‌ها در ارائه خدمت به مردم

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس با تأکید بر دوری مسؤئولان از بازی‌های سیاسی در مدت‌زمان خدمت خود گفت: مسؤولان باید خط قرمز خود را مردم و ولایت‌فقیه قرار دهند زیرا ولی‌فقیه خیر و صلاح جامعه مردم و نظام را خواسته و مردم به‌نظام امیدوار می‌شوند.

رسول فرخی میکال ظهر امروز در جلسه شورای اداری لاهیجان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد این شهرستان با تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: امام حسین با قیام خود در روز عاشورا به همه جهانیان عالم راه مبارزه با استکبار و حکومت طاغوت را نشان داد که این امر باید موردتوجه تمامی مسوولان در جمهوری اسلامی قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم توجه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: هر یک از دانشمندان از واقعه عاشورا تعبیر خود رادارند ولی مهم‌ترین تعبیر در حوزه مدیریت بهره‌وری در همه حوزه‌های دینی و سیاسی و شناسایی کارکردهای مختلف در جامعه است.

نماینده مردم شهرستان لاهیجان در مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین راهکارها در پیشرفت جامعه را توجه به شایستگی‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: مسوولان باید علاوه بر حضور در تمامی جلسات با استفاده از کارکردهای مختلف برنامه‌های خود برای آن سازمان یا شهر را اجرایی کرده و خروجی‌ها را بسنجند زیرا انجام کار بدون خروجی لازم امکان‌پذیر نیست.

فرخی توجه به بهره‌وری در حوزه کارکردهای مختلف را یک اصل در اداره کشور دانست و تصریح کرد: یک مسؤول باید نقاط قوت و ضعف یک شهر و یا ارگان خود را شناسایی کرده و برای رفع آن ضعف و تقویت نقاط مثبت تلاش روزافزونی انجام دهد زیرا انجام این کار منجر به خروجی مثبت از جلسات مختلف می‌شود.

وی با اشاره به نقش مردم‌سالاری دینی در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: مردم در نظام جمهوری اسلامی در رأس امور است زیرا نمایندگان مجلس توسط مردم انتخاب‌شده و با قانون‌گذاری خود به پیشرفت کشور کمک می‌کنند به همین علت تصمیمات مسوولان در طول خدمت بسیار مهم است چون تمامی تصمیمات مسوولان در جامعه بسیار مهم و اثرگذار است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر دوره مسئولان از بازی‌های سیاسی در مدت‌زمان خدمت خود بیان کرد: مسئولان باید خط قرمز خود را مردم و ولایت‌فقیه قرار دهند زیرا ولی‌فقیه خیر و صلاح جامعه مردم و نظام را خواسته و مردم به‌نظام امیدوار می‌شوند.

فرخی با گله‌مندی از عدم وجود ثبات مدیریتی در کشور تصریح کرد: ول باید بداند چه مدت در جایگاه‌های خود می‌ماند و بر همین اساس برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و میان‌مدت خود را برآورده کند ولی متأسفانه ثبات مدیریت در کشور وجود نداشته و این امر منجر به ایجاد مشکلاتی در کشور شده است لذا با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب باید به ثبات مدیریت در کشور کمک کنیم.

وی‌ لاهیجان را عروس شهرهای گیلان معرفی کرد و افزود: لاهیجان با ظرفیت‌های ویژه خود می‌تواند وضعیت اقتصادی استان را هم‌ با دگرگونی مواجه کرده و باعث رشد اقتصادی و اشتغال در جامعه شود.

تلاش برای تک‌رقمی کردن بیکاری در گیلان

استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه با قدردانی از همراهی هیئت‌های مذهبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم اظهار کرد: امسال با رعایت دستورالعمل‌های برگزاری مراسم سوگواری از سوی همه مردم و عزاداران حسینی، شکوه آیین‌های عاشورایی دوباره جلوه‌گر شد و سینه‌زنی‌ها در فضای باز، بانظم و فاصله، افتخاری دیگر از شور و شعور حسینی را در تاریخ ثبت کرد

ارسلان زارع با اشاره به رشد ۵۵ درصدی در میزان اعتبار اختصاص‌یافته به پروژه‌های عمرانی در استان گیلان گفت: در هفته دولت هزار و ۴۴ پروژه و‌ با میزان اعتبار دو هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان به بهره رسید که جای خرسندی و خوشحالی داشته و بسیار به ارتقا اقتصاد استان کمک می‌کند.

وی با تأکید بر اراده جدی مسوولان در خصوص شتاب در توسعه اقتصادی استان گیلان بیان کرد: کشور در سخت‌ترین شرایط تحریمی خود در طول این ۴۰ سال به سر می‌برد ولی بااین‌حال شاهد رشد اعتباری پروژه‌ها در طی سال جاری بودیم که نتیجه مشارکت فعالانه بخش خصوصی بوده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان یکی از تأکیدات در بیانیه گام دوم انقلاب را وحدت و انسجام در بین مسوولان نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: در دوران کرونا استکبار جهانی به دنبال نابودی نظام اسلامی بود ولی مردم مسئولان با وحدت و انسجام باعث اداره کشور و پیشبرد اهداف اقتصادی و عمرانی شدند که این امر نشان‌دهنده نقش وحدت در گفتمان انقلاب است‌.

زارع با اذعان به اینکه در سال جهش تولید باید از ظرفیت مردم به‌درستی استفاده شود، بیان کرد: در ایام کرونا مردم و گروه‌های جهادی پای‌کار بوده و به مسوولان و کادر درمانی استان کمک بسیار شایانی انجام دادند لذا هر جا از ظرفیت مردم استفاده شد به موفقیت‌های زیاد رسیدیم.

وی‌ یکی از وظایف مدیران را رصد روزانه بنگاه‌های اقتصادی برشمرد و گفت: مراکز تولید اشتغال و بنگاه اقتصادی نقش مهمی در پیشرفت اقتصادی استان دارد لذا مسوولان باید هرروز بنگاه‌های تولیدی و مراکز اشتغال را باید رصد و پایش قرار دهند‌.

استاندار گیلان یکی با اذعان به اینکه نرخ بیکاری در گیلان باید تک‌رقمی ‌شود، تصریح کرد: باید با تلاشی مضاعف نرخ بیکاری استان را تا سال ۱۴۰۰ به تک‌رقمی برسانیم که این هدف دور از دسترس نیست، بلکه برنامه قابل حصولی است که می‌تواند فرصت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاری و اشتغال به همراه آورد.

نقش مهم برند سازی در توسعه و شکوفایی شهرستان لاهیجان

فرماندار شهرستان لاهیجان نیز با بیان اینکه تعامل و وحدت باید سرلوحه کارگذاران جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، اظهار کرد: مسؤولان باید در ارائه خدمت به مردم اختلاف‌نظرهای خود را کنار گذاشته و‌ به حل مشکلات مردم فکر کنند چون شرط بقا کارگزاران جمهوری اسلامی تعامل است

یونس محمودی، لاهیجان را مهم‌ترین شهرستان گردشگری گیلان معرفی کرد و گفت: این شهرستان دارای جاذبه‌های گردشگری به‌مانند بام سبز و تالاب سوستان و صنعتی به‌مانند کلوچه و چای بوده و باید از این ظرفیت در راستای توسعه و ارتقای اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کنیم که این امر بدون تعامل و وحدت روسای ادارات امکان‌پذیر نیست.

وی با تأکید بر لزوم توجه به صنایع تبدیلی در شهرستان لاهیجان تصریح کرد: لاهیجان دارای محصولاتی ‌مانند کلوچه و چای بوده که بسیار می‌تواند باعث شکوفایی این شهرستان در عرصه‌های مختلف شود ولی شرط انجام این کار توجه به صنایع تبدیلی و برندسازی و صادرات این محصولات است.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از زحمات اسماعیل میرغضنفری تقدیر و یونس محمودی به‌عنوان فرماندار جدید شهرستان لاهیجان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت