گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 2, 2014 کد خبر : 26792 خبر ها

محمد باقر نوبخت :

دولت اعتبار هر طرح توجیه دار را سه ماهه پرداخت می کند

دولت اعتبار هر طرح توجیه دار را سه ماهه پرداخت می کند

اختصاصی گیلانیان : پرداختن به طرح های بزرگ نیمه تمام گیلان بخشی از وظایف ملی معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور است .

محمد باقر نوبخت ، معانت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی (الا تی تی) شبکه باران گفت : در گیلان الآن سه طرح بزرگ در حال اجرا هست که خوشبختانه با توجه به استعداد و ضرورتی که دارند موفق شدم برای هر سه طرح اعتبار مناسبی تخصیص دهم .

وی ادامه داد : عملیات بزرگراه رشت قزوین که با ۱۴۰ میلیارد تومان آغاز شد تا اینجای ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده ولی برای ۱۱ کیلومتر باقیمانده بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به کمبود منابع ممکن است خیلی طولانی شود .

وی افزود : ما در نوروز امسال اعتباری برای روکش بخش مانده آزاد را تا تونل تخصیص دادیم که مردم وارد منجیل نشوند و بتوانند ابتدای تونل بیایند ، منتهی این کار موقتی است .

سخنگوی دولت گفت : ما برای رفع مشکل آزاد راه و شکستن حجم متراکم اتومبیل ها ایام تعطیلات یک بزرگراه سومی را تعریف کردیم و تمام بودجه مورد نیازش را نیز صورتجلسه کردیم و در حال اجرا است و انتظار داریم خیلی زود به بهره برداری برسد.

وی در مورد راه آهن گفت : اعتبارات لازم از محل فاینانس تامین و در شورای اقتصاد تصویب کردیم و پیش پرداخت ارزیش را هم دادیم

معاون برنامه ریزی رئیس جمهور در مورد اختصاص به موقع اعتبار برای خرید تضمینی برگ سبز چای بر اثر پیگیری نمایندگان مناطق چای خیز افزود : یک کار دیگری که پولش به صورت ارزی گذاشته شد و در قانون بودجه پول دارد سد شفارود است

 دکتر نوبخت گفت : من می توانم پول و اعتبار یگذارم و انتظار دارم مدیران استانی برای جذب این پول ها تلاششان را مضاعف کنند و ما را در نزد مردم شرمنده نکنند .

وی خطاب به مدیران استان و مسئولان غیر دولتی گیلان گفت : در سال نود و سه ۳۵ میلیارد دلار فاینانس در بودجه قرار دارد که می توان به صورت ارزی برای طرح های استان ها استفاده کرد .

وی ادامه داد : قانونگذار در بودجه تصریح کرد که ما باید سهم هر استان مشخص شود و اگر تا آبان ماه هر استانی نتواند سهم خودش را استفاده نماید معانت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور راسا مجاز است هر جا می تواند از آن پول استفاده نماید .

وی افزود : من به مسئولان استان ها گفتم و به مسئولان گیلان هم می گویم از این فرصت تاریخی استفاده کنند اگر طرح های قابل توجیه داشته باشند عرضه کنند ، حالا ما ریالش را داریم و می توانیم در کوتاه ترین زمان پولش را پرداخت نماییم .

سخنگوی دولت افزود : این حق استان ها است و بگونه ای نیست که بگویم من حق سایر استان ها را دارم برای گیلان می آورم ؛ مازندرانی ها ، گلستانی ها ، آذربایجانی ها و سایر استان ها هم می توانند از این فرصت استفاده نمایند .

وی خطاب به مسئولان غیر دولتی و تعاونی ها گفت : از اینکه به من مراجعه شود تا طی یادداشتی کسی را در این ادارات متراکم مشغول کنند ، شدنی نیست ، بیکاری در استان زیاد است بنابراین حتما باید کار آفرینی شود .

وی ادامه داد : هم اکنون بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارزی و ۱۰ هزار میلیارد تومان ریالی در صندوق توسعه ملی داریم و دستم برای این مبلغ پول باز است و بخش خصوصی هر استانی از جمله گیلان بتواند یک طرح با توجیهی بیاورد من در کمتر از سه ماه پول مورد نیازش را پرداخت می کنم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی