گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
مارس 21, 2020 کد خبر : 77745 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس:

دولت باید از حالت فربه شدن بیرون آید/تلاش مجلس برای تسریع در تصویب قوانین اصل ۴۴

دولت باید از حالت فربه شدن بیرون آید/تلاش مجلس برای تسریع در تصویب قوانین اصل ۴۴

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت باید از حالت فربه‌شدن بیرون آمده و به سمت کوچک شدن پیش برود، گفت: مجلس، می‌تواند در راستای “جهش تولید ” قوانین موردنیاز دولت جهت تسریع در اصل ۴۴ قانون اساسی را موردتوجه قرار دهد.

جبار کوچکی‌نژاد امروز با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در آغاز سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر با انتخاب شعارهایی، به‌طور ویژه در حوزه اقتصاد و تولید و لزوم تلاش بیشتر  برنامه‌ریزان، مسؤولین و مردم در حوزه اقتصاد تأکید می‌کنند.

وی با اشاره به شعار “رونق تولید ” در سال گذشته گفت: اگرچه تحرکاتی در  سال گذشته، در حوزه تولید انجام‌گرفته، اما با توجه به تحریم‌های سنگین در حوزه‌های مختلف، نیاز به تلاش و نگاه جهادی در حوزه اقتصاد و تولید محسوس و مشهود است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نام‌گذاری سال “جهش تولید ” یعنی یک حرکت انقلابی برای تولید انبوه و تلاش ایثارگران در حوزه تولید تصریح کرد: شعار سال زمانی محقق می‌شود که هر سه  قوا، همپای هم با تلاشی مضاعف، با  نگاهی ایثار گرایانه در این راستا گام بردارند.

کوچکی‌نژاد نقش قوه قضاییه در تحقق “جهش تولید ” را مهم دانست و افزود: قوه قضائیه نیز با روحیه ایثارگری و انقلابی گری می‌تواند به حوزه تولید روی آورده و در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری که منجر به ثروت ملی می‌شود، همگام با سایر قوا و همگام با مردم فعالیت‌های قابل‌توجهی داشته باشد.

عضو کمیسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت باید از حالت فربه‌شدن بیرون آمده و به سمت کوچک شدن پیش برود، خاطرنشان کرد: آن بخش از اقتصاد که در دست دولت ناکارآمد است باید به سمت مردم هدایت شده و این یعنی اصل ۴۴ قانون اساسی که باید با قدرت و سرعت اجرا شود.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اذعان به وظایف مجلس در تحقق شعار سال یعنی “جهش تولید ” در کشور بیان کرد: مجلس، می‌تواند در راستای “جهش تولید ”  قوانین موردنیاز دولت جهت تسریع در اصل ۴۴ قانون اساسی را موردتوجه قرار داده و بخش اقتصاد ناکارآمد دولت را  به سمت مردم هدایت کند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به وظایف بخش‌های مختلف کشور در حوزه تولید و لزوم حضور فعال در این زمینه گفت: بانک‌ها  به‌عنوان پشتیبان، حوزه‌های  قضایی و امنیتی نیز می‌توانند در کنار سه قوه برای رونق تولید تلاش کرده که در چنین شرایطی قطعاً “جهش تولید ” در کشور اتفاق می‌افتد.

وی با تأکید بر لزوم رفع موانع رونق تولید در کشور افزود: کشور پتانسیل چنین جهشی را داراست تا با فعالیت جهادی جهت “جهش تولید “در سال پیش رو، هم رشد اقتصادی مثبت احساس و هم تورم مهار و هم مشکل  بخشی وسیعی از اشتغال حل شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم نظام مبنی بر اینکه مردم در سال گذشته، رونق  تولید  را در زندگی خود احساس نکردند، تصریح کرد: مقصود رهبری از عدم احساس مردم از رونق تولید، مسئله اشتغال، سفره مردم و ضعف توانمندی اقتصادی خانوارها در کشور بوده که با “جهش تولید ” به‌صورت فرا قوه‌ای و فرا بخشی یعنی قرار گرفتن همه قوا و بخش‌های کشور اعم از نظامی و امنیتی در کنار هم مردم جهش و رونق تولید را در سفره‌هایشان حس خواهند کرد.

وی با اشاره به نقش نیروهای نظامی و امنیتی در کشور گفت: نیروهای نظامی، امنیتی به بخش تولید  ورود کنند چراکه توانایی‌های بالایی همچون همه ارکان جامعه داشته و باوجوداینکه کشور در بخش معادن، مواد اولیه، کشاورزی و غیره مشکلی ندارد قطعاً “جهش تولید ” رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد