گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژانویه 15, 2011 کد خبر : 468 دسته‌بندی نشده

دولت با تغییر استاندار گیلان دست به اشتباه بزرگ نمی زند!

دولت با تغییر استاندار گیلان دست به اشتباه بزرگ نمی زند!

مردم سرزمین میرزا و مردم همیشه در صحنه استان گیلان در دور سوم سفر ریاست جمهوری به این استان به واسطه خدمت صادقانه استاندار استقبالی چشمگیر از وی خواهند داشت. روح اله قهرمانی که فرزندی از دیار همین استان است از زمان تصدی استانداری گیلان تا کنون یعنی در دولت نهم و دهم در بعدهای مختلف خدمات ارزنده ای را انجام داده است.

* قهرمانی در اوج قدرت در مازندران به گیلان آمد
قهرمانی بعد از چندین سال معاونت استانداری در استان گیلان در دولت نهم بعنوان معاون عمرانی استاندار مازندران منصوب شد و با برنامه ریزی مناسب در حال ارایه خدمات مناسب در جهت عمران و آبادی مازندران بود.
مسئولان و مردم مازندران از او بعنوان استاد عمران و آبادی و کارشناسی که بر تمامی مسایل اطلاعات و آگاهی دارد یاد می کردند. قهرمانی زمانی بعنوان استاندارگیلان منصوب شد که در اوج قدرت و اقتدار در مازندران بود و شاید در کمترین زمان ممکنه استاندار مازندران می شد و از آمدن او مردم و مسئولان مازندران اکثر ناراضی بوده و همچنان از قهرمانی به نیکی یاد می کنند.

* مقابله با بحران برف
هنوز مردم گیلان خدمات ارزنده استاندار در بحث برف را به یاد دارند که با مدیریت درست و برنامه ریزی صحیح مانع وارد آمدن خسارتهای بیش از پیش به استان شد. در آن زمان استاندار خود به شخصه در خیابان ها و حتی در روستاها حضور داشت و بررسی موضوعات و مشکلات می پرداخت.آماده باش کامل ادارات و نهادها،خدمت رسانی مناسب به روستاهایی که در محاصره برف بودند،عبور و مرور آسان خودروها و… از میدیرت خوب استاندار بود که همچنان در ذهن ها است.

* نگاه متفاوت به کشاورزی
استاندار گیلان از همان روزهای ابتدایی که وارد استان شد برنامه ریزی متفاوتی برای چای داشت.
روح اله قهرمانی توانست به عنوان ناجی این بخش نام بگیرد و با احیای سازمان چای توانست بسیاری از مشکلات موجود در این بخش را رفع نماید .بسیاری از چایکاران شرق گیلان بر این باور هستند که قهرمانی تنها استانداری است که به صورت ریشه ای در بحث چای وارد عمل شده و توانست مشکلات این بخش را برطف سازد.قهرمانی در بخش برنج نیز در زمان کم آبی توانست با مدیریت صحیح و در کنار کشاورزان از خسارات احتمالی خشکسالی بکاهد.استاندار گیلان در زمان فروش محصولات کشاورزان نیز با پافشاریهای خاص و حضور مستمر در پایتخت موجب شده تا حدود زیادی از وارد برنج جلوگیری و کشاورزان بتوانند محصول خود را بفروش برسانند.

* توسعه راههای ارتباطی
در بحث راه و ترابری استاندار گیلان یک گام جلوتر از دیگر نمایندگان دولت در ادوار گذشته در استان بوده است و خدمات ارزنده ای را به یادگار گذاشته است.
افتتاح و بهره برداری از آزادراه قزوین-رشت که چند سالی در حال پیگیری بوده اما در زمان ایشان با سرعت بیشتری ادامه یافت و سرانجام به بهره برداری رسید.ایجاد کمربندی های مختلف در شهرهای استان گیلان،آغاز بکار چندین پل روگذر در شهر رشت و دیگر شهرهای استان گیلان از خدمات ارزنده نماینده دولت در این استان به شمار می رود.قهرمانی یک گام جلوتر نهاد و عنوان داشت که استارت خیابانهای دو طبقه در این استان زده خواهد شد و همینور آزاد راه ساحلی از آستارا تا گرگان نیز از اقداماتی خواهد که در زمان ایشان کلنگ زنی می شود.

* توجه ویژه به مسایل فرهنگی
استاندار گیلان در مسایل فرهنگی نیز توجه ویژه ای داشته و اعتبارات قابل توجهی را نیز به این امر اختصاص داده است.به طوری که در دور سوم سفر ۴۴ میلیارد تومان پیشنهاد داده است تا در حو.زه فرهنگی استان و در بخش های احداث رصدخانه، کتابخانه‌ها، مجتمع‌های فرهنگی و موضوع دفاع مقدس و دیگر اقدام‌هایی است که باید در مدارس انجام گیرد.و همچنین برای زیرساخت‌های خاص فرهنگی، حوزه‌های علمیه، مصلی، مقبره شخصیت‌هایی مانند میرزا کوچک و دکتر معین اعتبار خوبی گذاشته شده است.قهرمانی در بحث رسانه های گروهی نیز همواره ارتباطی نزدیک با این قشر داشته است و به طور فصلی مصاحبه مطبوعاتی برای اطلاع رسانی فعالیت ها برگزار می کند هرچند خبرگزاری آریا به این نشست ها دعوت نمی شود.

*پایین آوردن نرخ بیکاری در گیلان
استاندار گیلان در بحث اشتغال و بکار گیری نیروهای جوان در استان نیز اقدامات اساسی را انجام داده است و نگاه ویژه ایشان به بخش صنعت و صنایع و معادن باعث شده تا نرخ بیکاری استان از نرخ کشوری پایین تر باشد.قهرمانی با استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی شرایط ایجاد کارخانه و صنایع جدید را در استان گیلان که یک روز فقط کشاورزی بود فراهم آورد.
شهرک صنعتی استان گیلان امروز بعنوان یک شهرک فعال در کشور مطرح است و جوانان بسیاری از این سرزمین در آن مشغول به فعالیت هستند.

*مانع تعطیل شدن کارخانجات در گیلان
استاندار گیلان در اقدامی مناسب و ریشه ای با کارخانجاتی که در دولت هشتم به تعطیلی کشیده شد و یا اینکه به دنبال تعطیل شدن بودن برنامه ریزی اساسی نموده تا بتوانند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.نمونه بارز آن کارخنه صنایع پوشش بود که مشکلاتش برطرف و دوباره به فعالیت می پردازد.نباید تتعطیلات این کارخانجات را به استاندار گیلان ربط داد زیرا ایشان در جهت رفع مشکلات صنایع استان همیشه پیشگام بوده است.

* حضور در مسابقات فوتبال ورزشی بودن استاندار را ثابت کرد
شاید کمتر استانداری را مشاهده کنیم که در تمام بازیهای تیم فوتبال استان خود حضور یابد و در کنار تماشاگران و فوتبالدوستان به حمایت از تیم استان خود بپردازد.روح اله قهرمانی با حضور در استادیوم و ۹۰ دقیقه تماشای فوتبال بارها و بارها نشان داد که حامی ورزش استان است.استاندار گیلان در اقدامی دیگر نیز از تمام قهرمانان کشوری و بین المللی و تیم های استانی در رشته های مختلف ورزشی که به ارمغان آورند.

* دولت با تغییر استاندار دست به اشتباه بزرگ نمی زند
هرچند تعدادی از نمایندگان با عملکرد و فعالیت استاندار مخالف کرده اند و مسایلی را مطرح می کنند اما باید بدانند که مردم که انتخابگر اصلی هستند از فعلیتهای نماینده عالی دولت در استان راضی هستند و دولت با تغییر استاندار دست به اشتباه بزرگ که نارضایتی مردم است نمی زند.
نمایدگانی که به دلیل جابجا نشدن نیروهای انتخاباتی شان امروز مخالف استاندار هستند و اگر ۱۰۰درصد نیروهای آنان جابجا می شدند امروز از حامیان استاندار محسوب می شدند.
البته مردم به خوبی میدانند و تاریخ اگر کمی به عقب برگردد به راحتی می توان دریافت که در زمان ریاست یکی از نمایندگان منتقد در سازمانی چقدر نیروها برای فعالیت انتخاباتی چیده شدند و کل سازمان در خدمت ایشان برای رای آوردن بود آیا اصولگرایی این است؟
شما به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صحبت از عدالت و اصولگرایی می کنید آیا به روستاهایی که در زمان تبلیغات انتخاباتی حضور می یافتید امروز می روید و به دردل مردم گوش فرا می دهید؟
شما که از توسعه و پیشرفت استان صحبت می کنید و امروز برای شما بعنوان یک دغدغه مطرح است آیا یکبار هم آمدید دوره مدیریت قهرمانی را با دوره استانداران قبلی مقایسه و بعد به مردم گزارش دهید که آیا پیشرفت داشتیم یا نداشتیم؟
آقای نماینده امروز مردمان ما می فهمند و همه چیز را درک می کنند لطفا بجای اینکه نیروهای تبلیغاتی شما پست نگرفتند و ممکن است در انتخابات بعدی شما را همراهی نکنند به تخریب نماینده دولت نپردازید.

ساسان شیخی

اخبار مرتبط

نظرات

  • پیش بینی جناب شیخی درست از آب در نیامد و استاندار مردمی و محبوب گیلان بخاطر لج بازیهای نمایندگان رشت که در دوره زمانه‌ای ‌که شعار دهکده جهانی مطرح است ،به دلیل شرقی بودن استاندار محبوب گیلان فقط کارشان شده بود تغییر استاندار. مبارکشان باشد که به هدف خود رسیدند.آقای سعادتی مبارک نمایندگان رشت باشد.
    دولت با تغییر استاندار گیلان دست به اشتباه بزرگ نمی زند!
    دولت با تغییر استاندار گیلان دست به اشتباه بزرگ نمی زند!
    دولت با تغییر استاندار گیلان دست به اشتباه بزرگ نمی زند!

  • متاسفم برای کج فهمانی که با زیرآب زنی و خوش رقصی هایشان استان را از مدیری پر تلاش و خدمتگزار محروم کردند. وقتی دیدند قهرمانی پارتی بازی سرش نمی شود و گوش به فرمانشان نیست شروع به تخریبش کردند. برای مردمی هم که به این عناصر در انتخابات رای دادند متاسفم. اینها برای پیشرفت استان چه کردند؟!!!

  • اینجانب هم متاسفم برای کسانی که قدر زحمات استاندار محبوب،اقای قهرمانی را ندانستند.کسانی که خواستار عوض شدن استاندار بودند از پس بنشینند و ببینند و نوش جان کنند.شاید با استاندار جدید به خواسته هایشان برسند.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی