گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
ژانویه 20, 2021 کد خبر : 80939 خبر ها

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس :

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه بورس سرگذشت مؤسسات را پیداکرده، گفت: دولت یک‌بار درباره مؤسسات مالی و اعتباری دچار اشتباه شد و با عدم کنترل مؤسسات باعث شد تا حدود ۲۰ میلیارد تومان از خسارات مردم از منابع کشور پرداخت شود.

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به ریزش بورس و نابسامانی در مدیریت آن اظهار کرد: دولت یک‌بار درباره مؤسسات مالی و اعتباری دچار اشتباه شد و با عدم کنترل مؤسسات که سود بالای ۳۰ درصد پرداخت می‌کردند باعث شد تا حدود ۲۰ میلیارد تومان از خسارات مردم از منابع کشور پرداخت شود.

وی با بیان اینکه بورس سرگذشت مؤسسات را پیداکرده، گفت: سازمان بورس باید در دادگاهی پاسخگوی این موضوع باشد و با توجه به اینکه بورس باید در مسیر شفاف‌سازی قیمت‌ها گام برمی‌داشت اما مردم را فریب داده و آن‌ها ترغیب شدند تا تمام دارایی‌های خود را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان بورس مردم را فریب داده و وقتی آن‌ها به بورس وارد شدن ارزش‌افزوده بالایی به آن‌ها دادند، تصریح کرد: سهام غیرواقعی بوده و این باعث شد که یک فروپاشی در بورس اتفاق بیفتد و ازآنجاکه بورس به‌صورت حبابی حرکت کرد مردم اعتماد کرده و فکر می‌کردند که دولتمردان و دستگاه نظارتی با دقت فراوان بر عملکرد بورس نظارت دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم فکر می‌کردند قیمت‌گذاری‌ها واقعی است درصورتی‌که بعضی از کارخانه‌های تعطیل وارد بورس شده بودند، افزود: به دلیل عملکرد ضعیف و عدم مدیریت درست، چنین حادثه تلخی پیش آمد و دولت با پرداخت بدهکاری‌های خود و عدم مدیریت در این حوزه، مشکلات زیادی را پیش روی مردم قرار داد.

وی با تأکید بر لزوم پاسخگویی رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد به مجلس درباره بورس بیان کرد: رئیس‌جمهور باید به مجلس آمده و پاسخگویی چنین عملکرد نادرستی باشد البته مجلس پیگیر امورات هست و قطعاً برای حفظ اموال مردم از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کند.

کوچکی‌نژاد با بیان این‌که معتقد است که مجلس نیز مقصر بوده و باید بیشتر در این حوزه نظارت می‌کرد، تصریح کرد: امروز دولت در باتلاق بورس گیرکرده آنگاه سخنگوی دولت اذعان می‌کند که مدیریت درست اقتصادی را در کشور داشتند، انگار او متخصص جنگ روانی است، به‌جای اینکه این مسئله را ساماندهی کند موضوع دیگری را پیش روی افکار عمومی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به شکایت مجلس از رئیس‌جمهور به دلیل استنکاف از قوانین وضع‌شده، افزود: برخی از قوانینی که توسط مجلس وضع می‌شود مورد اجرا توسط دولت قرار نگرفت مثلاً قانون تأمین کالاهای اساسی که رئیس‌جمهور بی‌اعتنا به آن، مسیر خود را طی کرده و بنام کمک به معیشت مردم برای آن‌ها مقداری پول واریز می‌کند درصورتی‌که منظور قانون‌گذار تأمین کالا بود نه واریز مبالغ پولی.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برخی از قوانین ازجمله رفع تحریم‌ها را برای اجرا ابلاغ نکرده، گفت: قوانین مصوبه مجلس ازجمله استخدام پیش‌دبستانی‌ها و نهضتی‌ها نیز توسط دولت به اجرا درنیامده و مجلس از هر اهرمی استفاده خواهد کرد تا دولت را برای انجام وظایف خود به حرکت درآورد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت