گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
اکتبر 11, 2014 کد خبر : 30434 خبر ها

دولت به دنبال فراهم کردن شرایط زندگی شایسته برای مردم ایران است

دولت به دنبال فراهم کردن شرایط زندگی شایسته برای مردم ایران است

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: دولت در تلاش است با رفع موانع در ابعاد مختلف، شرایط زندگی شایسته را برای مردم ایران اسلامی فراهم کند.

محمد احمدی پور روز شنبه در جمع مرزنشینان و نیروهای مرزبانی آستارا به مناسبت هفته ناجا افزود: آستارا از قابلیت فوق العاده مرزی و بندری برخوردار بوده و توسعه آستارا مساوی با توسعه گیلان است.

وی نقش بندر آستارا در توسعه و پیشرفت کشور را بسیار اهمیت بخش خواند.

معاون استاندار گیلان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های آستارا به نفع اقتصاد کشور است ، اضافه کرد: قرار گرفتن آستارا در مسیر کریدور شمال – جنوب ، داشتن سوابق مرزی و ارتباط اقتصادی با اقصی نقاط جهان از جمله مزیت های این شهرستان بندری است.

احمدی پور با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی آستارا در آستانه صدور دستور اجرای قوانین مناطق ویژه اقتصادی است ، گفت: متولی اجرایی منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا مشخص شد که در ادامه با فعال شدن این منطقه، می توان در جذب سرمایه گذار قدم های مهم و مثمر ثمری را برداشت.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار گیلان در ادامه تلاش دولت تدبیر و امید را در راستای حل مشکلات مردم رضایت بخش خواند.

فرمانده مرزبانی استان گیلان نیز در این آیین با اشاره به شعار هفته ناجا با عنوان تلاش جهادی ، کارآمدی و اقتدار ، اضافه کرد: تلاش جهادی همان کار همراه با اخلاق مداری برای رضایت خداوند و مردم است.

سرهنگ یوسف مرتضوی امنیت حاکم در مرزهای کشور را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: پاسداری از مرزهای کشور به مرزبانی محول شده و مرزداران ناجا با هرگونه تحرکات دشمنان و متجاوزان در مرز مقابله می کنند.

وی بیان کرد: پلیس با تلاش جهادی و با بهره گیری از تجهیزات و ظرفیت های درون سازمانی در راستای برقراری امنیت در جامعه تلاش می کند.

در این آیین از تعدادی مرزنشین نمونه آستارایی و نیز از تعدادی نیروهای مرزبانی این شهرستان و از یک خانواده معظم شهید تجلیل شد.

شهرستان مرزی و بندری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی